PDA

Zobacz pełną wersję : zabezpieczenie przed ucieczka



alice
09-04-2012, 00:44
Pajaka co prawda jeszcze nie mam (w planach, juz niedlugo), ale tak siedze i mysle, duzo postow nt. ucieczek ktore ponoc czasem sie zdazaja. Chcialabym by mnie to nigdy nie dotknelo..
Chocby glownie ze wzgledu na rodzine ktora obiecala zarabac mlotkiem pajaczka nawet jak bedzie w terra :/ Ale znajac rodzinke szybko sie przyzwyczaja i bedzie jedynie zakaz przebywania pajaka poza terra.

Dlatego nasuwa mi sie pytanie z jakiego terra na 100% pajak nie zwieje?

Świętol
09-04-2012, 02:23
Co od przyzwyczajania się rodzinki do "tego typu" pupili, to trwa to dość krótko:P Jeżeli chodzi o terra, to ja kupiłem gotowe terra dla węży i planuje kupić w tym samym typie mniejsze dla pająków. Przód to dwie szyby na szynach plastikowych odsówane na boki. W miejscu gdzie szyby nakładają się na siebie jest najwyżej 2 mm szparka. Wętylacja zrobiona jest z blachy (chyba alu, co ja technik moge o tym wiedzieć :P) z nawierconymi otworami 1,5 - 2 mm ... na oko. Więcej możliwości uczieczki chyba nie ma ... o ile nie zapomni się zasunąć szybki i nie ma się wścibskiego rodzeństwa. Takie terra o wymiarach dla pająka kosztyje niecałe 50 zeta, według mnie nie opyla się samemu robić.

pytajcie w Argusie (jeden sensowny sklep w Tarnowie ze wszystkim)
http://argus.lizards.pl/

swietol@o2.pl
gg 3862434
-patyczaki
-Brachypelma albopilosum
-Lasiodora parahybana
-Brachypelma angustum (3 mm :P)
-Spalerosophis diadema - Wąż diademowy x 2
-młodszy brat x 2 :P

Bonio
09-04-2012, 02:32
witam !!!

Pająk jak ma tylko możliwość to ucieknie, ale jak dobrze zabezpieczysz terrarium to nie powinno się to zdarzyć. Pamiętaj o dobrym zabezpieczeniu górnej części terra, ale też nie zapomnij o wentylacji :)
A co do rodzinki to nie martw się u mnie też tak było do czasu kiedy już sie do niego przyzwyczaili hehe .

GG:1156883

michasz
09-04-2012, 02:48
moi tak samo sie pajakow bali ale szybko sie przyzwyczaili.tata czesto je podpatruje a mama nie zwraca wiekszej uwagi.
co do terra to polecam fanaboxy-takie plastikowe pojemniczki do przenoszenia chomikow itp;).u gory masz male zamkniecie przez ktore mozesz wzucac pokarm i mnistwo wentylacji=]
sam trzyamm tam niebeczne pajki i nie maja raczej jakiejkolwiek szansy na ucieczke.aha i takie cus kosztuje jak u mnie ok 20 zl

Metus
09-04-2012, 14:13
moi zdaniem fauna boxy z wygladu nigdy nie dorownaja zwyklym szklanym terra. czy to otwierane od gory czy od przodu (na prowadnicach) jest lepsze. W fauna boxie mam male pajaczki, skorpiona i weza... ale dla doroslych mam szklane terra. Jesli chodzi o ucieczki to powiem ze z regóły pajak ucieka z powodu bledy hodowcy a nie z powodu zlej konstrukcji terrarium. Musisz pamietac aby zawsze je zamykac po "skonczonej wizycie" :)) i nic nie powinno sie stac. Acha pamietac tez nalezy ze pajaki lubia "dlubac" jesli sa jakies wieksze otwory to pajak na 100% bedzie probowal przez nie uciec

alice
09-04-2012, 16:06
Dzieki wielki wszystkim :)
jako ze zycie pajaka mi jest na uwadze raczej bede zamykac terra :]
zwlaszcza ze moze tata sie szybko przyzwyczai, siostra (na szczescie nie mieszka z nami) zawsze bedzie dostawac zawalu na sama mysl, a mama mam nadzieje ze z paniki przejdzie w olewke a nie agresora...

pozdrowki :]
dla wszystkich wlascicieli i pupilkow :>

42d3e78f26a4b20d412==