PDA

Zobacz pełną wersję : Uciekajaca zdobycz



Cujo
09-04-2012, 04:07
Swojej kedziorki jeszcze nie karmilem (wczoraj dopiero zakupilem) ale ciekawy jestem jak jest z owadami, ktorymi karmicie doroslego pajaka, a ktore maja skrzydla i sa dosyc energiczne (mucha, chrabaszcz, itp.). Ptasznik sie za owadem ugania po calym terrarium, czy raczej pozostaje w bezruchu i czeka az mucha usiadzie na przyslowiowym nosie?

CD/Tombik
09-04-2012, 05:18
To juz zalezy od ptasznika.

Jedne ptaszniki *niechodzi tu o konkretne gatunki tylko o upodobania* czekaja, nie ruszajac sie az owad przejdzie obok i potem zabijaja natychmiastowym skokiem. Piekny film wlasnie z takim atakiem z zaskoczenia by A. Geniculata mozemy zobaczyc na www.giantspiders.com .

Inne ptaszniki od razu po wrzuceniu owada biegna do niego i zabijaja. Taka mucha wrzucona do "mieszkanka" ptasznika od razu nie zaczyna biegać/latać itp. Ptasznik nie ma problemu z zabiciem jej. Nie musisz sie o to martwić.

Atrax Robustus
09-04-2012, 06:10
Jesli moj pajak nie jest glodny, to:
a) ucieka przed mucha
b) zabija ja

jesli jest glodny to:

a) czeka, az podejdzie i blyskawicznie rzuca sie na nia.
b) biegnie do niej i lapie (w przypadku Poecilotherii)

hlaskover
13-04-2012, 02:30
moja a. geniculata startuje od razu do świerszcza. Nie mija minuta a ona już go konsumuje. Żarłoczna bestia.
Za to p. cambridgei coś niemrawy do jedzenia, ale mam nadzieje, że się rozkręci.

pzdr

hlas

puaru
14-04-2012, 16:47
u mnie tak samo geniculata jest istnym lowca a cambridgei siedzi i sie boi wszystkiego :) pozdrawiam

Befsztyk
15-04-2012, 17:33
Nie mam geniculaty ale jak moj kedzior wyczuje zdobycz w terrarium to juz mozna zaczac mowic o takim swierszczu czy innym zwierzaczku w czasie przeszlym :-)
A cambridgei ,podobnie jak u Was, jakis dziwny...Jednak niemrawy czy nie to jak jest glodny to prawdziwy z niego killer
pozdrowka

42d3e78f26a4b20d412==