PDA

Zobacz pełną wersję : młode A.versicolor



Foxtrott
09-04-2012, 07:54
od jutra stanę się szczęśliwym posiadaczem młodych versicolorków i wiem, że młode często padają.
czy ktoś ma jakieś informacje(oczywiście oprócz tych zawartych w opisie) jak temu przeciawdziałać i co jest tego przyczyną??

Atrax Robustus
09-04-2012, 08:25
Przyczyna to bledy hodowcow, spowodowane mala znajomoscia warunkow zycia ptasznika....lub defekt genetyczny samego zwierzaka (a takze inne choroby).

Nie przejmuj sie. To prawda, ze statystycznie mlode Avicularie padaja znacznie czesciej..od..powiedzmy Brachypelm, jednak niektorzy zrobili juz aksjomat ze stwierdzenia "pajakow tych powinno sie unikac w hodowli".
Jest wielu hodowcow, ktorzy hoduja te ptaszniki i nie notuja spadkow w populacji ;)
Zycze milych wrazen, zwiazanych z chowem :)

Murinusek
09-04-2012, 12:45
Ja wlasnie dzis kupilem 2 mlode sztuki, jedna mam juz odchowana wiec luz, teraz modle sie zeby te byly git.

Pozdrawiam

matii
09-04-2012, 12:51
a mi wczoraj padla druga versi,nie przezyla wylinki.miala problem z wylinka.nie wiem dlaczego nie obrocila sie na spodnia strone,wygladalo to tak jakby stara wylinka pekla na niej.

Metus
09-04-2012, 14:24
Foxtrott nie jestes poczatkujacym hodowca ptaszorkow... wiesz juz duzo wiec nie sadze abys mial jakie kolwiek problemy z ich hodowla. Tez sie obawialem ze moze mi pasc... mam ja juz troche czasu i rosnie ladnie i odżywia sie znakomicie :). slowem LUX!!!! polecam tym, ktorzy mieli juz kontakt z ptaszorkami!!

mantid
10-04-2012, 04:59
obawiam sie ze problem polega na tym, że Avicullarie sa dosyc podatne na stres.... Nie padla mi do tej pory zadna.... moze dlatego, ze zagladam do nich raz na tydzien i maja swiety spokoj.

dee jay
11-04-2012, 01:18
mialem to samo z spiniferem

Frontside
12-04-2012, 01:01
Czesc Foxtrot. Wiem ze to nie w temacie ale od kogo bedziesz mial Versicolorki bo tez szukam i chce kupic!!! Bardzo prossze o odpowiedz. Dzieki

42d3e78f26a4b20d412==