PDA

Zobacz pełną wersję : Upadek psalmopeusa



Befsztyk
11-04-2012, 12:43
Mam półtorarocznego psalmopeusa cambridgei. Wczoraj spadl z galezi (ok 0,5 m ) na ziemie i zrobila mu sie na odwloku ranka. Z poczatku nic poza tym mu nie bylo, nawet lazil po szybie po swojemu. Jednak dzisiaj zszedl na dol ,zwinal sie w klebek i sie nie ruszal. Juz myslalem ze po nim ,ale po godzinie jakby ozyl. Co mu moze byc ? czy ta ranka na odwloku moze byc od upadku ? czy to grozne ? czy jest szansa ze bedzie wszystko ok ?
PS: po tym jak sie zaczal znowu ruszac to nawet zlapal swierszcza :)
POZDROWIONKA

redknee
11-04-2012, 12:47
poczytaj sobie na ten temat na FaQ o ptasznikach

mAYh3m
11-04-2012, 14:28
Najwazniejsze jest, aby ustalic czy krwawi. Jak radzil Atrax Robustus jesli widac krew (bezbarwna ciecz) to zatamuj cukrem pudrem. Zadbaj tez o to, aby nie spadala wilgoc. Jesli pajak jest ranny to krocej potrwa regeneracja, jesli zapewnisz mu odpowiednia wilgotnosc. Powodzenia. Mam andzieje ze Twoj pajaczek sie wylize. Ale skoro po upadku chodzil to mysle ze nic mu nie bedzie. Pozdrawiam.

hlaskover
11-04-2012, 14:28
a moj cambridgei niedawno stracil noge (niestety z mojej winy) bo przyszarżowal podczas karmienia do wyjscia z terra i wykonalem niepotrzebnie zbyt energoczny ruch. Ale taki jego urok, ze noga odrosnie i bedzie ok.

PZDR

hlas

Befsztyk
11-04-2012, 17:29
Z tego co widze to nie krwawi. Ale widze u niego cos, co mu sie zrobilo po wylince, a wyglada to jakby troszeczke mu sie oderwal odwlok od korpusu. Wilgotnosc ma zapewniona. Rowniez mam nadzieje ze sie wylize. Oby do nastepnej zmiany skóry. Dzieki wielkie. Pozdrawiam

Atrax Robustus
12-04-2012, 04:40
Teraz trzeba sie "modlic", ze pajak przejdzie szczesliwie wylinke. Obawiam sie, ze moglo (niekoniecznie) dojsc do uszkodzenia jakiegos narzadu, znajdujacego sie w odwloku.

Nikt jednak teraz nie powie na 100%, czy zwierze na pewno wyzdrowieje.
Mam jednak nadzieje, ze wylinka zejdzie dobrze, a pajakowi do tego czasu nic sie nie stanie.

Przede wsztstkim, obserwuj teraz zachowanie ptasznika.

Mam nadzieje, ze z pajakiem bedzie wszystko w porzadku. Ciesze sie, ze krwawienie ustalo, bo w przeciwnym razie moglo byc o wiele gorzej.

Befsztyk
12-04-2012, 18:05
Dzieki wielkie za info.
Pozdrawiam

CD/Tombik
12-04-2012, 23:30
Radzilbym ci teraz usunac niekore elementy w terrarium takie z ktorych znowu by mogl spasc poniewaz 2 upadku juz by nie przezyl

42d3e78f26a4b20d412==