PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne zachowanie



Jimbo
13-04-2012, 01:38
Moje pająki (Smithi i Rosea) prawie zawsze podczas jedzenia (np świerszcza) robią pajęczynę na podłożu w miejscu, w którym jedzą. Później tej pajęczyny oczywiście do niczego nie wykorzystują. Ciekawi mnie dlaczego tak się zachowują. Wie ktoś ?

Jimbo
13-04-2012, 01:43
Jurek (Smithi) właśnie konsumuje świerszcza i znowu to zrobił. Co ciekawe, położył na chwilę świerszcza na tym dywaniku, oplótł go trochę, po czym znowu go podniósł i wcina.

Gacek
13-04-2012, 02:24
czesc moj kedzior 4cm cialka tez tak robi dokładnie to samo.smiesznie to wyglada jak tak sie kreci w kółko po kryjówce ze swierszczem w zebach ;D Mój tez ryje tunele jak by to był pajak podziemny zrobił sobie tynel z kryjówki na koncu terra do pocztaku terra przez cała długosc :) to jest dopiero dziwne zachowanie.

Atrax Robustus
13-04-2012, 02:47
To normalne :)

Moja Poecilotheria instynktownie robi siec, gdyz "wie", ze w takiej opajeczynkowanej postaci moze zjesc go pozniej, czego prawie nigdy nie robi.
Poza tym, taka siec pomaga troche pajakowi w utrzymaniu pozywienia w mozliwie stalej konsystencji (nie rozpadnie sie).

Mc.Luka
15-04-2012, 09:07
Dziwne to była gdy moja cambridgei zeszła z konaru na ziemię i zaczęła bawić się w kreta - zrobiła tunel k kształcie litery "S" i tam się zagnieździła na jakiś czas - potem się jej znudziło i wróciła na konar do starego gniazda - pod ziemią gniazdowała ponad miesiądz.Z początku myślałem,że może za niska wilgotność i czas wylinki ale nie wyliniała tam tylko właśnie w gnieżdzie na konarze.To mnie naprawde zdziwiło!!!

42d3e78f26a4b20d412==