PDA

Zobacz pełną wersję : Pająki a... komary =]



mody
20-04-2012, 06:51
Witam!
Czy środki przeciw komarom są szkodliwe dla ptaszników? Głównie chodzi mi o to czy włączając do gniazdka urządzenie które zabija (powinno zabijać - nie zawsze daje sobie radę :P) komary mogę zaszkodzić swoim pajączkom?

Atrax Robustus
20-04-2012, 08:52
Czesc
Tak, to jest tak samo szkodliwe dla komarow, jak i dla pajakow, wiec absolutnie nie mozna wlaczac czegos takiego w domu, w ktorym jest pajak, bo substancje zawarte w tych wszystkich srodkach, paralizuja uklad oddechowy stawonogow.

mody
20-04-2012, 10:13
Dzięki =]
Czyli od tego roku będę gryziony przez komary :) Mam nadzieję, że jakoś przeżyję ;]

Korgan
20-04-2012, 10:21
zalezy o jakim konkretnie produkcie mowisz ale ja mam włączony zwykły rajd i on nawet muchy na oknie nie zabije a co dopiero ptasznika.

Atrax Robustus
20-04-2012, 10:50
To takze zalezy od produktow, ale uwazam, ze nawet te lagodne srodki powinny byc ograniczane. Przy dobrym wietrzeniu, taki srodek moze byc nieszkodliwy dla much, ale problem zaczyna sie, gdy w nie wietrzonym pomieszczeniu znajduje sie pajak, ktory ma caly czas kontakt z chemikaliami. W kazdym razie radzilbym ograniczyc te srodki, gdyz maja one rozne dzialanie, ale w najlepszym razie moga one jedynie nie spowodowac zmian w zdrowiu ptasznika.

Frontside
20-04-2012, 12:31
moze zaszkodzic pajakowi. Jezeli masz zamiar uzywac takiego czegos to wynies pajaki z pomieszczenia w ktorym bedzie to włączone!!! To prawie to samo jak bys zaserwowal pajakowi inchalacje z muchozolu!

Martyna
23-04-2012, 07:32
Jeśli nie można używać chemicznych śródków, polecam mechaniczne. Ja do likwidowania much, komarów i ciem używam....odkurzacza :-). Nie muszę biegać za muchami, zasysa z większej nawet odległości.
Szkoda, że nie mogę wypuści któregoś pajączka...byłoby po problemie ;)

42d3e78f26a4b20d412==