PDA

Zobacz pełną wersję : przegrzałem pająki



hlaskover
20-04-2012, 09:34
Koleżanki i Koledzy!
Zdarzyła mi się dzisiaj przykra sytuacja, a mianowicie chwilowo przegrzałem kilka pająków. Przez moją nieuwagę przez około godzinę młodzieży z a. geniculata, p. cambridgei i a. albopilosum zafundowałem temperaturę 33,6 stopnia C. Zaznaczam, iż nie był to wpływ promieniowania słonecznego. Proszę o waszą opinię czy może to mieć negatywny wpływ na dalszy rozwój psychiczno - fizyczny wyżej wymienionych. Czy ktoś z was już strzelił taką gafę? Jaki wpływ na pająki ma krótkotrwałe zwiększenie temperatury przy stale utrzymywanej wilgotności?

w oczekiwaniu na info pozdrawiam
Darz Bór!

gajowy hlas

Korgan
20-04-2012, 10:07
moim skromnym zdaniem taka temperatura nie powinna zle wpłynąc na pająki przecież żyją w tropikach a tam jest stale bardzo gorąco.

Hari
20-04-2012, 10:09
Nie przegrzales ich. Zroblilo im sie po prostu cieplo. To jest przeciez gorna granica dopuszczalenj temperatury. Jesli bys je naprawde przegrzał, to by teraz w drgawkach spedzały ostatnie chwile zycia. Bez przesady, pieca im nie urządziles. Wg. mnie bedzie dobrze. Gorzej, gdyby nastąpił udar słoneczny, wtedy to kaplica...

Atrax Robustus
20-04-2012, 10:18
Wlasnie
A najgorsze byloby przesuszenie...


Zreszta sam widzisz, ze pajakom nic sie nie dzieje ;)

Frontside
20-04-2012, 12:28
nie ma co panikowac. taka krotkotrwala wysoka temperatura nie jest w stanie zaszkodzic ptaszorkom. Co innego gdybys je trzymal w takiej temperaturze przez kilka dni, wtedy moglo by dojsc do przesuszenia ptaszorka a wtedy jest troche gorzej... so don't worry 'bout this

Serpent
20-04-2012, 13:19
poprzednicy mają rację lecz wspomnieć warto jeszcze iż destruktywnie wpłynie na pająka jeżeli będziesz go trzymał w temp około 35 stopni przez dłuższy czas a następnie nagle przeniesiesz do pomieszczenia w którym jest 20-25 stopni jeżeli już chcesz trzymać w wysokiej temp żeby np. szybko rosły to już tak trzymaj cały czas jak co to stopniowo temp. zmniejszając nigdy nagle. (zresztą to chyba wiadome)

Pozdrawiam

hlaskover
20-04-2012, 15:30
dziękuję za słowa otuchy i cenne rady. jestem spokojniejszy. jak na razie to pająki nie wyglądają na szczególnie porażone, tak więc żywię nadzieję, że wszystko będzie ok. WILGOTNOŚĆ I TEMPERATURKA TO PODSTAWA. stała kontrola, jak z małym dzieckiem. :))

best regards

hlas

42d3e78f26a4b20d412==