PDA

Zobacz pełną wersję : Czy młodemu pająkowi zaszkodzi elektryczna wkładka na komary



lolofigo
24-04-2012, 17:16
Może ktoś wie czy młodej Stromatopelmie może zaszkodzić jeżeli w pokoju jest włączona elektryczna wkładka na komary? Na większe muchy działa raczej słabo, ale w końcu pająk jest owadem :) Może ktoś ma jakieś doświadczenia na ten temat?

Fryta
24-04-2012, 17:46
1. Pają na pewno nie jest owadem!
2. Zadając takie pytanie zdradzasz, ze dopiero zaczynasz bawić sie w pajaczki. Stromatopelma to nie gatunek dla początkujących - przemyśl czy nie lepiej zacząć od łatwiejszego i bezpieczniejszego.
3. Wszystko zalezy od rodzaju substancji aktywnej. Jezeli jest to subst szkodliwa dla danego zwierzaka może być ciężko. Jednak tu pewnie chodzi raczej o coś odstraszajacego, a nie zabijającego.
4. Ja bym raczej mimo wszystko nie ryzykował.

Awikularia_
25-04-2012, 02:46
Zdaje się, że kilka postów niżej jest taki sam problem. Poczytaj sobie. Fakt, Stromatopelma na początek, to dość kiepski wybór....

Krychol
25-04-2012, 04:52
Żadne z takich urządzeń nie powinno byc włączone w pokoju z pająkami!!!

Atrax Robustus
25-04-2012, 04:55
Jak wyzej...


lolofigo --> poczytaj sobie poza tym, co to sa pajaki...

...i wyciagnij ta wtyczke ;)

GALN
25-04-2012, 05:36
Ja bym też nie ryzykował prawdą jest że to co działa na muchy nie działa na pająki miałem taki środek w spraju.Muchy i komary padały
a pajączki nie .Można było jedynie w nim pająka utopić ale nie wiadomo
jaki jest skład chemiczny tych srodków.I lepiej nie ryzykować utratą pupila.Ja jestem w lepszym położeniu mam piętrówkę szczelnie oddzieloną
korytarzem na piętrze część sypialna :) na parteże gdzie trzymam pajączki gazeta idzie w ruch.

Atrax Robustus
25-04-2012, 06:28
Nawet, jesli taki srodek nie jest zbyt szkodliwy, to i tak mucha nie przebywa w pomieszczeniu wiecznie, a za to pajak jest caly czas narazony na dzialanie substancji, ktora emitowana przez caly czas, moze doprowadzic do smierci pupila.

Dlatego kasaja mnie komary :)

Krychol
25-04-2012, 06:34
Zatem gazeta to zaiste najlepszy środek na muchy w miejscu gdzie trzymamy pajączki.
Ponadto nie powinno sie rozpylać żadnej innej chemii np. pronto, perfumy, oswieżacze powietrza, itd, itp.

GALN
25-04-2012, 06:43
:)) a tak apropo mam w sklepie klapki na muchy i lepy może zacznę na forum się ogłaszać ;) albo wymiana na pajączki hihihihih

alice
27-04-2012, 15:56
skad ja to znam...
co roku byl raidzik a teraz nie moge.. niedlugo sobie kore z drzewa przykleje na sciane coby plecy sobie drapac heheh
a rodzinka dostala opier jak mrowki na balkonie wybijali i opary specyfikow czulam w drugim koncu mieszkania :/ troche sie balam jak wieczorem widzialam me malenstwo z podkurczonymi lapkami, ale spox od kilku dni znow ruchliwe :)

swoja droga nim pajaczka kupilam to czytalam troche na forum i juz bylo cos takiego hmmmm a moze de ja vu?
(ale ja sie nie czepiam temat na czasie)

42d3e78f26a4b20d412==