PDA

Zobacz pełną wersję : Xensis sp.



Mimi.
28-04-2012, 07:59
Powiedzcie co wiecie o tym pająku.

--->Mimi<---
28-04-2012, 08:24
Znowu walnołem błąd:) miało być Xenesthis sp.

alice
28-04-2012, 16:45
huh, bardzo atrakcyjny, pochodzi z okolic puszczy amazonskiej tzn wlasnie stamtad :) aktywny caly czas, o pieknym ubarwieniu.
mlode sa z pomaranczowymi lapkami, dorosle purpurowe na karapaksie, niebieskie lapki, pomaranczowe wloski na odwloku. Ponoc ciezkie do zdobycia i jesli dobrze kojarze agresywne, hmmm wiecej niepamietam.

[dobre pytanie zaczynam sie dobudzac hihi thx myslalam ze nie wysiedze dzisiaj nocki]

walter
28-04-2012, 23:39
http://gutt.sg.free.fr/Images/jp1.jpg

Atrax Robustus
29-04-2012, 05:17
Pajak fajny, tylko podobno mlode sa troche wrazliwe i przy nieodpowiednich warunkach i duzym stresie moze byc z nimi niedobrze.

Co do ciezkosci zdobycia, to sie zgadzam...
Widzialem go w sprzedazy najwyzej 3 razy.

--->Mimi<---
29-04-2012, 07:53
Dzięki.. piękny niewiem ale w karzdym razie ciekawie ubarwiony:)
A w jakich cenach chodzi?
Czy jest gdzieś jakis opis choćby po angielsku, czesku ablo farncusku?

Awikularia_
30-04-2012, 05:19
I tak pięknie ubarwiony jest tylko dojrzały samiec. Poza ty skrót "sp." oznacza ni mniej ni więcej "gatunek" - czyli Xenesthis sp. jest niesklasyfikowanym gatunkiem z rodzaju (czy rodziny - zawsze mi się to pierniczy) Xenesthis. Jest dużo pająków "sp." - np. Chilobrachys sp., Chilocosmia sp. i mnóstwo innych. Nie są to nazwy gatunków, nazwy zostaną nadane dopiero po pełnej klasyfikacji. Może się okazać, że Xenesthis sp. będzie zaliczony do jakiegoś gatunku, np. Pamphobeteus ornatus :P.

--->Mimi<---
30-04-2012, 06:59
Tak.... wiem że Xenesthis sp. oznacza wszystkie gatunki czy tam wszystkie niekalsyfikowane gatunki z rodzaju Xenesthis ale Karzdy itak wie o który gatunek konkretnie chodzi (jak z Ramulus sp. = patyczak wietnamski)

alice
30-04-2012, 16:44
acha dobrze wiedziec.. co oznacza tajemnicze sp :))
a zawsze mnie to jakos zastanawialo tylko nie mialam kogo zapytac wprost w 4oczy (mniej smiechu by bylo heheh)

pozdro

Atrax Robustus
30-04-2012, 16:55
Species :)

Looo
11-05-2012, 15:40
"Może się okazać, że Xenesthis sp. będzie zaliczony do jakiegoś gatunku, np. Pamphobeteus ornatus :P."???? no chyba nie do konca to jest scisle, moze zostac zaliczony do innej rodziny ale do gatunku? chyba jako podgatunek i wtedy dostanie ssp (subspecies). Brachypelma sp. oznacza dowolny gatunek z rodzaju, dochodzi drugi czlon, ale zawsze mi sie wydawalo,ze pierwszy czlon wszystkich gatunkow danego rodzaju powinien byc taki sam, czy nie? poprawcie mnie jesli sie myle.

Jaca
12-05-2012, 02:10
Looo, dowolny gatunek z rodzaju Brachypelma to Brachypelma spp., a nie B. sp. To drugie oznacza brak zakwalifikowania jakiegoś gatunku do gatunków oznaczonych lub nowy, nie oznaczony jeszcze gatunek.

42d3e78f26a4b20d412==