PDA

Zobacz pełną wersję : jakiś test??



Pedro
30-04-2012, 03:05
czy mozna zrobic jakis test na to czy jestem uczulonu na jad ptasznika. jestem alergikiem ale np: po ukąszeniu pszczoły nic mi nie bylo. chce kupic ptasznika bialokolanowego ale starzy sie boją o wlasnie ukąszenia.





eublepharis macularius 0.1.0.

Atrax Robustus
30-04-2012, 03:17
Prawdopodobnie nie jestes uczulony...jesli nic ci nie bylo po pszczole. Nie slyszalem o takich testach w Polsce i raczej nie znajdziesz ich nigdzie.
Jad ptasznikow sklada sie z wielu zwiazkow bialkowych i u roznych gatunkow, te skladniki moga byc inne, dlatego mozesz byc uczulony na jad jednego ptasznika, a po ukaszeniu drugiego nie bedziesz mial zadnych objawow.

Jednak to, ze nic sie nie dzialo po ukaszeniu pszczoly, to wedlug mnie bardzo dobry argument, ktory powinien przekonac rodzicow.

reveille
30-04-2012, 03:34
ja mam alergie i nic mi nie jest jak pajak wyczesuje wloski. powodzenia :)

Jimbo
30-04-2012, 04:08
"chce kupic ptasznika bialokolanowego ale starzy sie boją o wlasnie ukąszenia" fajnie to zabrzmiało, jakby rodzice mieli ukąsić pająka :)))

Jimbo
30-04-2012, 04:15
eeeee błąd, źle przeczytałem, sorry, myślałem że jest "własne ukąszenia". Co do białokolanowego, to podobno agresywnie wyczesuje włoski, ale ukąsić nie powinien.

Foxtrott
30-04-2012, 04:19
na co właściwie jesteś uczulony???
mam brata alergika jakich mało.

Pedro
30-04-2012, 05:00
uczulony na pylki trawy drzew i siersc psa i kota .

Foxtrott
30-04-2012, 05:51
na pyłki też jestem trochę uczulony, dość mocno jestem uczulony na kota, a po pająkach nogdy mi nic nie było, mimo, że już nie raz dostałem dość solidnie od pająka z włosków.

Hari
30-04-2012, 08:37
Ja tez jestem alergikiem (pylki). Alergia alergii, nie równa i mozna byc czlowiekiem, ktory np. odchodzi z tego swiata po zjedzeniu truskawki, ale za to moze zostac pokąsany przez murinusa i będzie miał tylko slad jak po osie, a do tego cięzko znosi pokąsanie przez albopilose, tymbardziej ze skład chemiczny jadu jest b. złozony i nie mozna przewidziec, ani ujednolicac reakcjii ludzkiej na ukąszenia.
Ja np. nigdy w zyciu nie mialem bąbla po ukąszeniu kamara. Nie znam tego uczucia swędzenia i szczerze mówiąc ani mnie to ziębi, ani grzeje jak widze, ze komar spija ze mnie krew. Moze to przez leki antyalergiczne, ale raczej wątpie, bo przeciez nie zawsze je biorę. Po prostu taki typ organizmu. Za to na wiosne umieram :) Coś za coś ;>

GALN
30-04-2012, 10:16
Nie musisz go wyciągać z terrarium to cie nie dziabnie :) Ja tam nawet małego nie wyciągnę.A karmię przez szparkę ;)Przezorny zawsze ubezpieczony ale chyba dlatego moje pająki są takie agresywne.
Pedro powiec rodzicom że krzyżak ma mocniejszy jad a chodzi wolno :)))

kulpato
30-04-2012, 16:01
mozna zrobic w GDYNI w instytucie przyrody tropikalnej czy jakos tak
koszt: 90zl

Fryta
30-04-2012, 16:03
Kiedyś pyatałem w podobnej sprawie jednego z najlepszych alergologów. Odpowiedź była długa. W skrócie:
1. To, że masz jakąś alergię (np na pyłki traw) nie wpłaywa w żaden sposób na prawdopodobieństwo wystąpienia alergii na jeden ze składnieków jadu ptasznika.
2. Nawet alergia na jad pszczoły nie oznacza alergi na jad ptasznika.
3. Mozna nie mieć żadnej innej alergii a być uczolonym na jad B. albopilosum.
4. Można mieć alergie na jeden gatunek lub rodzaj ptasznika, a nie mieć na inne - wszystko zależy od tego jaki dokładnik składnik jadu jest alergenem.
5. Mozna być 10 razy ukaszonym przez pająka i nie mieć objawów alergii. Przy 11 razie może wystąpić reakcja alergiczna. Alergen może zadziałać przy kolejnym kontakcie - nie koniecznie przy pierwszym!
6. W Polsce nigdzie nie robi się testów na jad Ptasznika - nie wiem nawet czy takie testy w ogóle opracowano.

Fryta
30-04-2012, 16:05
ad6. Co do Gdyni - Instytut Medycyny Tropikalnej - podobno właśnie tam też nie robią takich testów, ale może mam nieaktualne dane.

alice
01-05-2012, 01:14
a co jesli po ukaszeniu szerszenia dzialy sie ze mna cuda?
po pszczole nic, ale to dawno bylo nim mialam jakiekolwiek reakcje alergiczne na cokolwiek :/ chociaz silne nie sa..

42d3e78f26a4b20d412==