PDA

Zobacz pełną wersję : Jak One jedzą?!



Double
02-05-2012, 12:44
w przyszłości (teraz nie, bo na razie kompletuję sprzęt na szyszkowce ;-)) chciałabym sprawić sobie ptasznika, najlepiej b. smithi (no bo jest śliczna:-)). poczytałam sobie wstępnie trochę informacji na spisie gatunków i forum, tylko bardzo mnie ciekawi jedno: jak te pajęczory JEDZĄ? nie potrafię sobie tego wyobrazić, jak taki ośmiocientymetrowy pająk zjada np mysi noworodek? wysysa, czy jak??? proszę o jakiś opis uświadamiający, może być nawet bardzo drastyczny, albo jakąś stronę o ptasznikach którą polecacie
danke

Dxe
02-05-2012, 13:00
z tego co wiem to wstrzykuje jad, z tego co ktos mi mowil to zmienia on wnetrznosci ofiary na papke i ja wysysa

Atrax Robustus
02-05-2012, 13:32
Polecam FAQ :)

Pajaczki jedza w ten sposob, ze wstrzykuja substancje do ciala fiary, w ktorej zawarte sa toksyny i substancje trawienne. Pajak wtedy zjada plynny pokarm, a resztki zostawia.

Mowi sie tu o trawieniu pozaustrojowym :)

wienio
02-05-2012, 14:18
hm mój nie zostawia nic ze swojego świerszczyka...

Atrax Robustus
02-05-2012, 15:16
Poszukaj malej kulki - to bedzie swierszcz.

Male resztki zawsze zostaja.

Dxe
02-05-2012, 15:36
te resztki to "ubranka" w ktore byly zapakowane flaki owada :)))))))))

mAYh3m
03-05-2012, 03:12
Moj takze zostawia jakas taka pozostalosc. Najprawdopodobniej w przypadku swierszczy, szarancz sa to pozostalosci hitynowego pancerza, ktory niegdys do nich nalezal ;) Taka kulka wyglada jak samochod wlozony do prasy ;) U mnie to w zasadzie nie jest kulka, tylko ptasior formuje (?) ;) ja na szescian. Zawsze sie jej doszukam ;P Teraz sie wyleguje na domku :)

Pozdrawiam,

42d3e78f26a4b20d412==