PDA

Zobacz pełną wersję : drapanie po tylku



Mast3r
04-05-2012, 04:54
Witam wszystkich,

mam takie male zapytanie do kolegow (i kolezanek) :) majacych pojecie wieksze niz moje o zachowaniach ptasznika. Otoz tak sie uczac biochemii i patrzac na swoja jeszcze mloda (po 7) B. Boehmei tak sobie przyobserwowalem jak ta bardzo powolnymi zgrabnymi ruchami wyczesuje sobie odwlok. Nie jest to przeciez odruch obronny (ruchy byly bardzo powilne). Ktos mi moze powiedziec cos o takim zachowaniu, co ono ma na celu? Pajaczka nie mam dlugo i jeszcze nie mialem wczesniej okazji zaobserwowac takiego zachowania, nie wiem, moze u nich to normalne i robia to codziennie jak ja drapie sie po glowie i pije browar, dlatego pytam. Prosze o w miare rzetelna odpowiedz, ktora zaspokoi moja ciekawosc.

pozdrawiam
Mast3r

Jimbo
04-05-2012, 04:56
To po prostu element higieny pająka.

Orys
04-05-2012, 05:24
możliwe, że pająka po prostu zwyczajnie swędzi dupsko, kto go tam wie...

Atrax Robustus
04-05-2012, 05:28
Moje tez to czesto robia...ale browaru nie pija ;)

To normalne.

mAYh3m
04-05-2012, 13:21
U mnie zdarza sie to czasem tuz po tym, jak zraszam terrarium. Czasem jakies mikro-kropelki ;) zawiruja w powietrzu i osiada mu na tylku ;) Mozliwe, ze w ten sposob sciaga sobie wilgoc z odwloka. Albo po prostu sie drapie ;)

walter
04-05-2012, 22:54
Powolne, "wyszesujace" ruchy sa oczywiscie elementem higieny, jak zauwazyl Jimbo.
Niemniej jednak B. boehmei jest chyba najwiekszym nerwusem wsrod Brachypelm i rzadko mozna zauwazyc osobnika bez chociaz czesciowo wyczesanego tylka,
Moja "Filippa" wlasnie dochodzi do siebie po wylince i mam okazje popodziwiac sobie ja bez lysej plamy na tylku - chyba nie na dlugo, bo "czesze" przy najmniejszym poruszeniu w terrarium.

42d3e78f26a4b20d412==