PDA

Zobacz pełną wersję : Umiejscowienie Terra



alpacino
06-05-2012, 09:22
Czy mozna umiescic terrarium z pająkiem obok miniwieży??? Wiem ,że jest to dość dziwne pytanie ale jest to miejsce w moim pokoju najbardziej odpowiednie. Chodzi mi głównie o to czy nie będzie miało niekorzystnego wpływu na pająka jakieś promieniowanie, czy cos ... Dodam ,że głośniki są w całkiem innym miejscu ,więc nie ma mowy o żadnych wibracjach.

Clovis
06-05-2012, 10:49
lepiej przy wierzy(wzmacniaczu) niz przy gosniku(jesli masz odstawne)

hlaskover
06-05-2012, 16:16
Stawianie przy urządzeniach elektronicznych nie jest zalecane, ale jak nie ma innego miejsca to cóż...
Moje terra stały przez pół roku obok wieży i pająki nie zapuściły sobie dreadlocków od reggae i ska, które się nagminnie z owej wieży sączy (głośniki też są w innym miejscu). Tak więc myślę, że nie powinno się im nic złego stać, chociaż kto wie...
Znacznie trudniejsze życie mają pająki, których właściciele katują na codzień trash/death metal albo grind core. U punków też podobno jest przejebane. Ale to kwestia gustu...

pozdrawiam

hlas

Sojkas
07-05-2012, 07:08
A nie zaczely nosic Martenoof i nie powypuszczaly szelek na dol od tego ska? :D

BTW zwierzeta sa jak ludzie-do wielu przywykna. Krolik(nie karmowy uprzedzajac komentarze) u mnie w domu na poczatku sie chowal przy glosniejszej muzie, a teraz to mu juz nie przeszkadza-moze ogluchl ?

alice
07-05-2012, 16:58
hmmmmmm to mowicie ze moj pajak zapusci dlugie hery?
heheeh a znajomi juz mowia ze te czarne stopki to glany heheh

Atrax Robustus
08-05-2012, 06:34
Ja katuje pajaki Black Metalem, Death Metalem, Gothickiem i ...*metalem hhehe :)

Rapu tez slucham i moje pajaki maja do niego szczegolna awersje. Chodzi o drgania. Pajaki nie slysza jako tako muzyki, jednak basy w hh potrafia naprawde dudnic, a pajaki na to reaguja. Nie maja za to nic przeciwko *metalowi, bo zachowuja sie calkowicie normalnie, kiedy tego slucham. Sa one poza tym umieszczone daleeko od subwoofera, w miejscu, gdzie wszelkie drgania sa ledwo wyczuwalne.

mAYh3m
08-05-2012, 15:48
Heheh, co do umiejscowienia terra to moje terra stoi na kolumnie 120 W. Jak slucham cicho muzyki lub umiarkowanie glosno to zostawiam oba terra w pokoju. Lecz, gdy zdecydowanym ruchem przelaczam przelacznik, ktory znajduje sie pod biurkiem i budze ze snu dwu-glosnikowego (push-pull) potwora wynosze oba terraria. Ta wielka bestia wazaca 27 kg ma dynamike do 105 dB, dlatego wole pozbyc sie zwierzatek z pokoju na czas piorunujacych grzmotow (przenoszenie skuteczne od 25 Hz) Wole nie narazac moich pajakow. Byloby to dla nich jak armageddon. Biurko sie trzesie, drzwi klapia o framuge, szyby wibruja, monitor sie przesuwa ;) A powaznie rzecz biorac - nie stawiac terrarium w mocno naslonecznionym miejscu (jedna czesc moze miec wiecej slonca, niech pajak sam wybierze gdzie chce siedziec) oraz na np. wzmacniaczach (szczegolnie tych mocnych), bo szybko sie nagrzewaja i nie zorientujecie sie gdy temperatura w terrarium piac sie bedzie do 30 stopni.

Pozdrawiam,

42d3e78f26a4b20d412==