PDA

Zobacz pełną wersję : Roznica miedzy Lasidora Parahybana a Brachypelma Albopilosu



xKubax
08-05-2012, 07:01
Witam !!! mam Brachypelma Albopilosum nie wiem po ktorej jest wylince (2,4cm ciala) ... ale jak na kedzierzawca zachowuje sie dosyc dziwacznie !!! jest bardzo agresywny bym powiedzial ...jak robie cos penceta w terra to rzuca sie na nia odrazu !!!! jak pytalem sie w sklepie zoologicznym gosc mi powiedzial ze mozliwe ze gatunek zostal pomylony z Lasidora Parahybana , poniewaz wygladem bardzo przypomina Albopilosum , jedyny maly wyjatek to lekkie białawe miejsca na nogach u Lasidora... ale widzilalem tylko dorosly datunek Lasidora a moj kedzierzwy jest jeszcze mlody , i trudno mi jest porownac te dwa datunki i stwierdzic ktory to ktory !!!
Czy ktos moze mi jakos precyzyjnie okreslic roznice miedzy tymi gatunkami , najlepiej młodymi osobnikami....
Pozdrawiam i z góry dziekuje !
Kuba

Fatum
08-05-2012, 14:21
Ja mam lasidke i żadnych białych miejsc na odnóżach nie widziałem jak była mniejsza. Jakby nie patrzeć to można pomylić młodą lasidke z młodą albopilosum, ja tam żadnych różnic nie widziałem.

mAYh3m
08-05-2012, 15:32
Niekoniecznie pajaki zostaly pomylone. Jesli nie masz go zbyt dlugo moze byc agresywny w powodu zlego rozplanowania terrarium, malego domku (albo jego braku), moze jest okrutnie glodny, zbliza sie do wylinki lub po prostu trafilo Ci sie takie agresywny idywiduum. Poczekaj az dorosnie. Mysle, ze wyrosnie na dostojnego panicza. A moze faktycznie bedzie do Lasidora Parahybana. Ale szczerze mowiac Lasidora wcale nie jest AZ tak podobna do kedzierzawcow, zeby mozna bylo latwo sie pomylic. Juz w mlodym wieku widac inne ubarwienie. (nie mowie w baaardzo mlodym). Jesli bedzie to Parahybana - ciesz sie, jesli Kendzierzawiec - tez sie ciesz :)

Pozdrawiam,

krzdab2150
09-05-2012, 00:48
nie sadze, aby albopiloska byla agresywna. tez mam 2 maluchy - lasidorke i alberta. Lasidorka jest jasniejsza. Poza tym pajaki niewiele sie roznia. Tez maja po czarnej plamie na odwloku, podobne wloski iw togole. Tesz szybko rosna. Jednak kedzierzak jest wyraznie ciemniejszy - czarniejszy. lasidorka natomiast brazowawa troszke jasna. To u moich. Tyle. Pomylka akurat z lasiodorka jest jak najbardziej mozliwa...

xKubax
09-05-2012, 02:01
Dzieki za opowiedzi ! co do przypuszczen mAYh3m-a ze moze terrarium nieodpowiednie -to watpie w to... jemu tak odbilo po ostatniej wylince , przedtem byl spokojny ... teraz sie zbliza kolejna wylinka wiec moze wszystko sie unormuje ...

drizzt
09-05-2012, 13:07
Więc kupiłem niedawno Lasidore Parahybane młodziutka L6 i ona ma na odwłoku ciemniejszy pasek taka nitka ciemna kędzior nie powinien jej mieć(lecz nie jestem pewien). Podobno można sprawdzić u Parahybany płeć, między dwoma plamkami pod odwłokiem powinien być otwór a jeśli się nie myle kędzior nie ma tego otwóru.
MOJE RADY MOGĄ SIĘ NIE PRZYDAĆ LUB NIE POTWIERDZIĆ TEGO.
Nie wykluczam przykładów wyżej podanych.

Awikularia_
10-05-2012, 16:24
Nie bardzo można pomylić L. parahybana z B. albopilosum... Po pierwsze, np., B. albopilosum po 6 wylince jest dwa razy mniejsza niż L. parahybana w tym samym wieku. Ponadto mają inny układ odnóży, inny wygląd, inne barwy... Poza tym po 6 wylince ubarwienie jest już "dorosłe" u obu gatunków... Ale najlepiej jest porównywać oba pająki na "żywo".

xKubax
11-05-2012, 01:22
Dzieki za opowiedzi ! z tego co piszecie wnioskuje ze jednak mam kedziorka ... widocznie to taki agresywny osobnik :D
Pozdrawiam i dziekuje raz jeszcze !
Kuba

42d3e78f26a4b20d412==