PDA

Zobacz pełną wersję : kupile mskorpioan cesarskieog co dalej?



Marcin Kranc (Shazzy)
08-05-2012, 19:26
Kupiłem skorpiona cesarskiego dalem za niego o zgrozo 130zl czyli na pewno zdarli ze mnie chociaz calkiem duzy jest juz 16 cm z ogonem no ale coz takie ceny sa w kaliszu. W każdym bądź razie mam drania 3 dni dopiero (w sklepie nie potrafiono mi powiedziec ile ma lat czy po ktorej ejst wylince) w kazdym bądź razie nie wrzucałem do terrarium żarcia kotre z nim dostałem bo wiedziałem że i tka w pierwszych dniach nic nie zje (adaptacja itp) i balem sie ze mi poobgryzaja rosliny dziady dzisiaj dalem mu na probe 1-go swierszcza wcial go niemal od razu jak ten tylko podszedl do norki. potem wzucilem drugiego to samo wiec wrzucilem 3 nastepne i domyślacie sie co było moje pytanie czy to dziadostwo powinno tyle wciagac? jak tak to bedzie mial obebecha wiekszego niz ja! druga sprawa przed norka polozylem pare macnzikow ale on ich nei ruszyl wogole lezaly od wczoraj! druga sprawa prosilbym o pare porad odnosnie jego hodowli nie chcialbym popelnic zadnych bledow zwlaszcza ze tka chetnie wciaga wszystko skzoda by bylo takiego okazu! Mam w srodku paprotke jaksi tam kwiatek drugi to znam nazwe ale podame potem świetnie sie prezentuje w terrarium ulepile i wypalilem z gliny plytki w jednym miejscu glebszy niby stawik sporo plaskich kamieni jeden w rogu terrarium pod ktory mjest norka dla dziada mozna go obserwowac z 2 stron a on sie czuej bezpiecznie. podloze to torf odkwaszony na wieskz ukawalki duze kory brzozowej leza oblozone ziemia tka ze tylk ogrzbiety wystaja albo wchodza na tylna scianke ale obsypane ziemia zeby zwierzaki karmowe nie mogly sie schowac. Pytanie co jeszcze najbardziej interesuje mnie sprawa oswietlenia jaka zarowka (moc itp czy np UV ma byc lub czy tylko mzoe czy tez wcale nie) i czy kupic drugiego skorpioan najchetniej plci przeciwnej? terarium bede robil sam myslalem nad wymiarami 50x90x50 obecne 35x60x35 ile tam takich dziadow sie zmiesci? zeby nei bylo ciasno? jeszcze ja kz wilgotnoscia ? roslina jest gruba i moga po niej chodzic ale bedzie jeszcze bonzai i najwazniejsze jakei ptasnziki nadrzewne moge znimi trzymac! Będe wdzieczny za wszelkie rady, podpowiedzi i jak trzeba opier za cos co nie dobrze robie! I przepraszam za tak dlugiego posta!

gg:4145470
tlen:Shazzy@tlen.pl
e-mail:gzimian@wp.pl

walter
08-05-2012, 19:54
Pierwsza sprawa:
pisz troche wolniej, ciezko sie czyta z tyloma literowkami na raz :)

Teraz po kolei:
- skorpion nie musi sie przyzwyczajac do nowego miejsca, od razu wcina ile wlezie, jesli jest glodny.
Moj naprzyklad pierwszego dnia jadl jednego swierszcza a jeszcze po jednym trzymal w szczypcach :)
Jeszcze nie raz bedziesz sie martwil, ze tygodniami lub miesiacami NIC nie ruszy.
Maczniakow nie ruszy - sa za male i za malo ruchliwe - dorosly osobnik lubi spory, ruszajacy sie pokarm.
Kwiatki i galazki sa OK.
Jesli terra zamyka sie od gory, pamietaj, zeby ZAWSZE bylo zamkniete - imperatory sa nalogowymi uciekinierami i wykozystaja kazda okazje, zeby dac noge ... czesto duza pomoc w ucieczkach stanowia wlasnie kwiatki i galazki.
Wloz tez kilka kamieni, jesli masz zamiar trzymac kilka osobnikow razem.
Czasami potrzebuja osobnych kryjowek, chciaz czesto przebywaja i spia razem.
Uwazaj, czy nie zaczna sie bic - tego agresywniejszego nalezy natychmiast odseparowac.

Nie potrzebuja zadnego oswietlenia, potrzebuja natomiast duzej wilgotnosci (75-80 %).

Ptasznikow nadrzewnych, naziemnych ani podziemnych nie polecam ZADNYCH!!!!!!
Dorosly ptasznik najczesciej wrabie skorpiona natychmiast (Poecilotherie wrecz uwielbiaja dania ze skorpionow), natomiast mlody ptasznik predko moze pojsc na kotlety dla skorpiona.

PS. 130 zl ... wiem, ze w Kanadzie zwierzaki sa okolo 2 X drozsze niz w Polsce, ale za $46 CAD (bo tyle mniej wiecej wyjdzie w przeliczeniu) moge miec dwa olbrzymie, piekne imperatory ... z pewnoscia obdarto cie ze skory (a przynajmniej z kasy)!

Marcin Kranc (Shazzy)
08-05-2012, 20:21
thnx mam kamyszki mam przykrycie! mozesz polecic mi jakiegos chodowce od ktorego moglbym pare sztuk zdobyc? I wtakim razie jakie robale moge jeszcze mieć z tymi imperatorami? Myślałem np o karaluchach madagaskarskich troche na zarcie by byly troche dla ozdoby tylko nie wiem czy nie sa trujace?

Double
09-05-2012, 05:11
Mracin, bardzo mnie zaciekawilo to twoje terra szcegolnie ta wizja bonsai, czy masz zdjecie, jesli tak to prosze cie, zebys zalaczyl w zalaczniku albo mi przeslal na maila (niewiem gdzie sie go zdobywa wiec podaje: jabberwocky@interia.pl) thank you from mountain

Marcin Kranc (Shazzy)
09-05-2012, 06:09
Bonsai nie ma mjeszcze w terarium wsadze je jak bede mial wieksze tera a pok ico fredka zbila mi przykrycie do terarium szczęście ze sie nic nikomu nei stalo! Jak tylo ukończe terarium (czyli uzbieram kase na reszte) to porobie fotki nie iwme czy czasem nie wsadze do środka kamery internetowej takiej malutkiej zmaskuje ja gdzies albo showam w przykryciu tera i bedzie mozna ogladac robale z rzutu izometrycznego przez 24h :D

42d3e78f26a4b20d412==