PDA

Zobacz pełną wersję : Tło do terrarium dla ptasznika jak to zrobić



Mullenflip
14-02-2014, 10:33
Cześć wszystkim mam problem niewiem jak zrobić tło i półkę dla pajączka wiem ze można użyć gips albo atlas ale czy to ptasznikowi niezaszkodzi aha i pająk ciągle się wspina do żarówki i tak siedzi na górze mój smithi i się grzeje też chciałbym jakąś pułkę mu zrobić i takie z łupków sciąnkę i sztuczne roślinki może jeszcze jakiś kożeń chodzi mi jak zrobić tą ściąną pomużcie plisss

Dawidptasznik
14-02-2014, 10:43
Ja mam zrobione z korka zakupionego w biofilu i zrobione w nim dziury zrobilem w -
, poniewaz slyszalem ze nie wlono stosowac zednych chemichnych sobstancji w terrarium z ptasznikiem bo moze im to zaszkodzic .Wiec nie stosowalem i jakos mi te pajali tam sobie zyja , wszystko ozdobilem sztucznymi roslinkami basenikiem z wodom i lupkami skalnymi oraz jako kryjowke uzylem makowki - a pakaczkaom to chyba pajuje !!!!
POZDRO I POWODZENIE

chrzanu
14-02-2014, 11:40
scianke gipsowa rózne wzorey i kolory zakupisz w skelpie zoo z ptasznikami, a pajaczki raczej na twoje półku do grzania raczej uwagi nie zwórca, i tak będą się grać ta mgdzie się grzeją.

djrasti
16-02-2014, 13:40
po co półka?Wystroj oczywiscie zalezy od gustu, ale moim zdaniem nie przedobrz. Tlo w moim terra zrobilem szufladkowe. Jest to tanie rozwiazanie a wyglada bardzo estetycznie. Szufladkowe tzn. zbudowalem skrzynke na wymiar terra i przymocowalem ja od tylu. W skrzynce umieszczona jest bardzo ciasno kora. Kawalki kory jeden przy drugim, mocno przyklejone do skrzynki. Ewentualne szparki jakie powstaly pomiedzy kawalkami kory zakleilem wikolem na ktory posypalem pokruszone kawalki kory. Efekt jest taki ze tych laczen wogole nie widac. Wystroj terra dopelniaja rosliny ktore sa juz w srodku. Rozwiazanie jest tanie i naprwde bardzo efektownie wyglada. nie jest zauwazalne to, ze kora jest na zewnatrz. Dodatkowo zabiegiem tym, zyskujesz wiele cennego miejsca w srodku. Zarowke mozesz zawsze przykry kokosem.

42d3e78f26a4b20d412==