PDA

Zobacz pełną wersję : Psalmopoeus irminia



Greenman
09-05-2012, 11:52
Nosze się z zamiarem zakupu pająka Psalmopoeus irminia mam już kilka Brachypelm min:
Vagans’a ,który jest niesamowitym psycholem. Ale do rzeczy spotkałem się z kilkoma różnymi opisami charakteru Irimini na tej stronie w popisie jest np.:

„Nie ma toksycznego jadu, nie wyczesuje parzących włosków z odwłoka. Szybko biega i znakomicie skacze. Nie zanotowano przypadku ukąszenia.”

Na stronie: http://www.bighairyspiders.com

“Temperment: Varies from somewhat defensive to quite aggressive”

I kilka jeszcze różnie opisujących jej temperament.

Moje pytanie skierowane jest wyłącznie do osób, które mają lub miały ten gatunek interesują mnie subiektywne wypowiedzi właścicieli na temat agresywności tego gatunku. Wiem, iż temperament jest cechą osobniczą, ale interesuje mnie wypowiedz każdego właściciela tych pająków.

dzięki z góry

pozdrawiam

memphis
09-05-2012, 12:00
ja mam ten gatunek od dziś i powiem tylko że poznałem ju jego szybkość :| a co do charakteru to sie za szybko nie przekonam bo sie mi nie wydaje żeby ten malec chciał mnie pogryźć. a co do textu z opisu irmini to na tym forum znajdziesz postym o tym jak irminia kogoś pogryzła. niepamietam kto to pisał ale napewno jakaś dziewczyna. szukaj a znajdziesz. to ju widzisz że przypadek ukąszenia został zanotowany. pozdro i narazie

Salem
09-05-2012, 12:34
moja irminka też jest szybka. Nie jest agresywna, jak jej daję jedzonko to woli się schować niż atakować.

Krychol
09-05-2012, 12:42
Hej ja mam irminie od dluzszego czasu i jej charakter jest przyjazny zamiast cos zrobic woli odejsc moge nawet ja wziasc na reke gdy zmieniam w terra

memphis
09-05-2012, 13:23
no ja narazie swojej wziaść na ręke nie moge jest za mała znaczy sama mi wchodzi na ręke jak grzebie jej w pojemniczu bo to jedyna droga ucieczki i najszybsza dwa razy już ja dzisaj łąpałem

Fryta
09-05-2012, 14:41
mam 2 irminki. Obie sa dorosłe, bardzo szybkie i zwinne. Raczej nie agresywne. Kilka razy mnie straszyły ale nawet bez próby ataku. No ale ja tam do pająków łapek bez potrzeby nie pcham... :)

Metus
09-05-2012, 14:43
nie posiadam (jeszcze) tego gatunku ale kto wie... Jestem conieco zorjetowany w tym gat gdyz sam juz nie raz sie do niego przymierzalem. Pajak z regoly jest spokojny. Jest nie agresywny, w przypadku zagrozenia woli uciec niz ugryzc. Nalezy jednak pamietac, iz jest to cecha osobnicza.. mozna trafic na np H.Lividum slodkiego pupilka jak tez na agresora kedziora.. Podsumowujac... ==> jesli boisz sie, ze ten pajak Cie pogryzie to nie masz co sie obawiac. sa male szanse, ze trafisz na agresywna irminie.

krzdab2150
09-05-2012, 14:45
Ja mam irminke - tak z 2,6 -3 cm. Jest u mnie od 2 miesiecy. Faktycznie szybka, ale nie zauwazylem agresji. Atakowala niezbyt zaciekle dlugopis jak wkladalem jej delikatnie do ujsia norki. Od jakis 2 tygodni pajak jest zagrzebany w kryjowce - babel z sieci obrzucony ziemią. Jakoś tak mam podziemno-nadrzewną tę irminię. :))

Frontside
10-05-2012, 04:31
Krzdab odnosnie kryjowki to wszystkie Psalmopeusy (i nie tylko) robia takie kryjowki wiec twoja irminka nie jest wyjatkiem :) a co do agresywnosci Irminki to juz chyba wszystko zostalo powiedziane, moze byc spokojna a moze byc killer. Moja (wtedy 2 wylinka) mnie dziabnela od razu jak do mnie przyjechala (podczas przekladania do pudeleczka), teraz raczej ucieka do gniazda niz atakuje :-)

Mgiełka
10-05-2012, 05:10
moja jest malutka i mam ją od kilku dni...jest szybka ale normalnie ją biore na reke i nie jest agresywna-ale to zależy od pająka.

Greenman
10-05-2012, 10:46
dzięki wszytkim za odpowiedzi

Awikularia_
10-05-2012, 16:14
Moja dorosła samica (po dwóch kokonach) jest wariatką i atakuje wszystko co się rusza. Jak wkładam pensetę do jej terrarium to tylko zgrzytanie kłów na metalu słychać...

42d3e78f26a4b20d412==