PDA

Zobacz pełną wersję : Ptasznik kędzierzawy... Czym go karmić???



Natas
10-05-2012, 09:15
Mam ptasznika, ale nie wiem czym go karmić. Pomożecie?

Krzysztof.W
10-05-2012, 09:57
Pewnie twój pająk to maluszek, jeśli tak to podawaj mu:
Mączniaki , muchy, małe świerszcze, małe koniki polne, malutkie chsząszcze.
Poczytaj trochę starszych postów, tam powinieneś odnaleźć odpowiedź.

michasz
10-05-2012, 10:49
o jaaa tez zes wyskoczyl .....
tu masz opis kedziora http://terrarium.com.pl/ptasznikkedzierzawy.php
a tu obszerne faq http://terrarium.com.pl/forum/faq/ptaszniki.php

memphis
10-05-2012, 10:54
kolejny oświecony tragedia :(

Foxtrott
10-05-2012, 11:05
wyloozujcie, nie każdemu sie pewnie chce czytać:P
przy opisach pająków powinien być odnośnik do FAQ ( o ile jush go tam nie ma:P)

Jaca
10-05-2012, 11:30
po prostu tymczasowy brak admina...

Pery
10-05-2012, 12:42
czemu ludzie zadają pytania , na które odpowiedz maja pod nosem ???trzeba najpierw poczytac o zwierzaku na stronce :l

redknee
10-05-2012, 13:40
durna osoba na full !!!!! niech poczyta kur... najpierw i nie zadaje takich POJEBA... pytan !!!!!!!!!!!!!

memphis
10-05-2012, 13:54
nie chodzi o to że zadaje pojebane pytanie bo na poczatku tez takie zadawałem na gg coprawda ale je zadałem. ale jak można kupic pajaka nic o nim niewiedzac. śmiałbym sie jak by sie zaraz trafił post mam murinusa ale niewiem czym o karmić ?? jakie potrzeba mu terrarium i takie tam ludzie zamęczycie te zwierzaki.

redknee
10-05-2012, 16:03
z tym sie zgodze !! "ale jak można kupic pajaka nic o nim niewiedzac "

Nikos
10-05-2012, 16:08
Ale zrobila sie nerwowa atmosfera. Zaczynam sie bac wogole o cos pytac bo zaraz dostanie jazde zebym sobie poczytal opisy. Zamiast wyzywac kogos od glupkow i pisac ze to juz bylo moglibyscie odpowiedziec w krotkim zdaniu na pytanie, tak jak to zrobil Krzysztof.W lub chociaz podac link tak jak michasz. W koncu ta osoba ma dopiero 11 lat. Moze jeszcze nie umie szukac informacji w sieci.
POZDRAWIAM :)

Nikos
10-05-2012, 16:15
Nie znacie powodow z jakich ptasznik trafil do tej osoby. Przeciez nie ma napisane w poscie ze kupil ptasznika. Moze dostal go od jakiejs osoby, i teraz musi sie nim zaopiekowac. Ja tez jestem za tym ze nie nalezy kupowac zwierzat bez podstawowych informacji o nim, ale nie wiadomo w jaki sposob kedziorek trafil w jego(jej) rece.
POZDRAWIAM :)

Foxtrott
11-05-2012, 01:15
nie podoba mi się to co robicie!!!!
przesadzacie teraz, a zwłaszcza redknee.
w ten sposób tylko zgrywacie jakichś twardzieli internetowych, odstraszacie nowych ludzie i ...
gość jest tu po raz pierwszy i skąd ma wiedzieć, że słyszeliśmy to pytanie 1000 razy.
moze po prostu chciał się upewnić co i jak a wy go od razu zjeżdżacie.
Tesh wolałbym się czgoś dowiedzieć od hodowcy, tak dla pewności
może zrobicie tak, że ktoś będzie mógł przystąpić do forum po wypełnieniu trudnego testu na dany temat.
to jesd lekie przegięcie.
zamiast tych bzdur jakie wypisujecie moglibyście po prostu grzecznie napisać, że odpowiedzi znajdzie tu i tu, tak jak zrobiło to michasz, a potem jeszcze odpowiedzieć(o ile sami wiecie!!) na pytanie jak to uczynił Krzysztof.W .
sorx, że akurat tu to piszę, ale sytuacja ta ma miejsce od dawna i musiałem to z siebie wyrzucić ! ! !
byłem ostatnio świadkiem jak na chacie w podobny sposób kilka dzieciaków nabijało się z dziewczyny, która tesh zadała jakieś proste pytanie na temat hodowli pająków. „dzieciaki” te (nie przytoczę nicków z oczywistych powodów) zapomniały, że niecałe pół roku zadawały te same pytania i dostały uprzejmą wyczerpująca odpowiedź.
Czepiali się, że nie przeczytała FAQ. Gadałem z nią na prv i gówno prawda, w FAQ orientowała się pewnie lepiej niż oni. „dzieciaki”(piszę dzieciaki, bo sporo ode mnie młodsze, ale nie chcę nikogo urazić) po prostu jej nie słuchały i uznały, że skoro to osoba początkująca to pewnie nic nie umie i postanowiły odegrać kilku expertów pajęczarskich.
PISZE TEN POST DO OGÓŁU I NIE CHCĘ SIĘ TU NIKOGO SZCZEGÓLNIE CZEPIAĆ, ALE LUDZIDKA(!!!!!), ZASTANOWCIE SIĘ CZY CZASEM NIE JEST LEPIEJ NIE PISAĆ NIC NIŻ PISAĆ PIERDOŁY. Trochę tolerancji nikomu nie zaszkodzi.
Jeśli chodzi o zaśmiecanie forum to taki post może być wykasowany np. po pięciu dniach i nikomu nie będzie przeszkadzał.

Maikardaaion
11-05-2012, 05:37
I oby to było zamknięcie tematu nietolerancji.
Stojąc murem za Foxtrot'em proponuje "doświadczonym hodowcom" zostać chociażby ukąszonym przez ptasznika (swojego podopiecznego) i napisania na forum: "ugryzł mnie pająk, co robić?" wtedy na pewno doceniliby radę doświadczonego hodowcy. Należy tylko wierzyć, że ktoś napisze: "ty głupi ******* przeciaż to gatunek całkiem niegroźny, zajrzyj do opisu/FAQ". Podejrzewam że taka odpowiedź nie byłaby już taka miła.

Zastanówcie sie "hodowcy" czy tak wypada, a trzeba sie zastanowić bo pokory nigdy nie za wiele...

michasz
11-05-2012, 05:38
no i masz racje Foxtrott ;)
zamiast pisac glupoty mozna odpowiedziec albo przynajmniej podac linka:).szczerze mowiac sam sie zalamuje widzac takie pytania (przeciez przy forum "ptaszniki" jak byk widnieje dzial "FAQ" !)...ale "troche" bardziej tolerancyjni bo zniechecamy w ten sposob kolejna osobe do kozystaia z serwisu.moze to sie odbic na jej/jego podopiecznym...
a pozatym takie posty po kilku dniach powinny byc usuwane!
pozdrawiam

Metus
11-05-2012, 08:58
super wypowiedz.... sam zbieralem sie do tego ale nie wiedzialem jak to ubrac w slowa..

Jesli ktos kogo denerwuja "banalne" pytania widzi temat typu "czym karmic... (...)" to niech wcale do niego nie zaglada i nie szarpie nerwow sobie jak rowniez niech n ie robi przykrosci innym... mlodym.. poczatkujacym terrarystom.....

Chcialbym zauwazyc, ze pod postem Natas widnieje data urodzenia chlopca.. Jak widac jest bardzo mlody i pewnie dopiero zaczyna przygode terrarysty...

jesli dostalbym takie odpowiedzi na swoje pierwsze zadane pytanie zrobilo by mi sie przykro i nigdy wiecej bym tu nie zajrzal.... dodam jeszcze ze z pewnosia nie mialbym takiej wiedzy jaka mam i mialbym jednego kedzika... to wszystko

prosze was... cierpliwosc... to cnota

Foxtrott
11-05-2012, 09:32
Natas jak najbardziej zapraszamy do pisania postów, jeśli masz ajakieś wątpliwości. forum jest dla wszystkich a takimii zrytymi wypowiedziami "expertów" się nie przejmuj.
powodzenia w hodowli.

Kendzierzawiec
11-05-2012, 15:09
hehe wpadl mi glupi pomzsl, wystawmy dyzury. hehe

Natas
12-05-2012, 01:09
Serdeczne dzięki!

Natas
12-05-2012, 01:27
A od sprzedawcy dostałam maila, że ptasznik pryjdzie w poniedziałek... :)
Pozdro!

Befsztyk
12-05-2012, 04:47
I teraz łyso, wam, ćwoki... Brawa dla Foxtrotta i innych miłych i normalnych. A redknee ...szkoda gadać... Ale nie tylko on...
Natas powodzenia w hodowli !!! Kędzior to super pająk :D
Jeszcze raz sorry za niefajny tekst...Jestem wkurzony- pisałem juz dlaczego... Ale pies, nie pies...ręce i tak się same załamują czytając takie odpowiedzi
POZDRAWIAM WSZYSTKICH

42d3e78f26a4b20d412==