PDA

Zobacz pełną wersję : sposób na wiedze



memphis
11-05-2012, 07:11
Jak sami zauwarzyliście proste pytania czesto denerwują hodowców. sam nie powiem bo zjechałem kilku osobom ludzie sory ale takie pytania jak czy pajakowi sa potrzebne dziurki w terarium czy kubku to sory o czym my tu romawiamy. jako dziecko wiedziałem żeby trzymać krzyżaki w słoiku to potrzebne sa dziurki. ale do rzeczy wpadłem na pomysł pewnego testu. żeby każda nowa osoba na forum musiała odpowiedziec na na najprostrze pytania po przeczytaniu faq i dopiero mieć dostęp do forum. takie jest moje zdanie poprzecie je albo nie.
ps. sorki za błędy ale taka ju moja natura robie ich mustwo

Kendzierzawiec
11-05-2012, 07:27
ja sie zgadzam, przez takie posty prawie forum mi sie niechce czytać. A szczegulnie teraz jak Atrax wyjechał :DDD

Frontside
11-05-2012, 07:30
tez sie zgadam. Nie martw sie Kedziorku, Atrax wraca przeciez za dwa tygodnie :D i sa jeszcze inni :D

michasz
11-05-2012, 07:38
"...dopiero bedzie mial DOSTEP do forum..." -->oczywiscie dostep niech ma , ale zeby nie mial nicka i nie mogl sie wypowiadac

memphis
11-05-2012, 08:21
oto michasz właśnie mi chodziło dokładnie dzieki że sprostowałeś moja wypowiedz

Metus
11-05-2012, 08:35
hmmm sa tego zalety i wady... prawde mowiac jak tylko kupilem pajaka to juz tego samego dnia byl moj pierwszy post na forum... najpierw zapytalem aby miec szybko odpowiedz na nurtujace mnie pytanie i nie czekajc na odpowiedz zaczolem czytac archiwum itp...
mysle ze takie "zabezpieczenie" moglo by nieco odstraszyc "nowych" no ale z drugiej strony .... moze dluzej utrzyma "tubylcow" :))

a teraz takie pytanie.. kto bedzie ukladal pytania do tego testu??? i kto bedzie ocenial czy nie sa zbyt trudne?? sam nie wiem... ale i tak decyzja nalezy do nooka

memphis
11-05-2012, 08:41
Hej Metus pytanie nie muszą być proste, ale muszą być takie żeby znaleść na nie odpowiedzi w faq.

--->Mimi<---
11-05-2012, 09:58
Fakt Pomysł good tylko nie pomyśleliście o jednym. Mianowicie musiło by być tez FAQ o skorpionach.... po co ktos ma czytać FAQ o ptasznikach jesli go interesują tylko skorpiony? albo np. kleszcze;-)

TeRRoR
11-05-2012, 10:00
mozna by zrobic taki test z krztalcie zaznaczania prawidlowych odpowiedzi

Mr.Q
11-05-2012, 10:07
Dokładnie, test wyboru. Do każdego forum inne Faq z innymi pytaniami.
To było by dobre...

memphis
11-05-2012, 10:14
ja niewiem czy na innych forach nażękają na takie pytanie cuż jedyny sposób to zapytać innych. a co do tych testów to ja dałem tylko pomysł a jeśli chcecie żeby to zaistniało to sami gadajcie z nookiem bo on mnie nie lubi ...........

Murinusek
11-05-2012, 10:35
Ja jestem w 100% za tym pomyslem. Bo to czasem wkurza i szczerze czasem nie czytam postow o tytulach "wilgotnosc" bo nie chce mi sie wkolko o tym pisac. Wiem ze to zle, ale po prostu lenistwo:P Taki test pomoglby w 100%.

Double
11-05-2012, 10:37
ale zobaczcie, jesli ktos chce sie dostac na forum o jaszczurkach, bo go interesuja np. szyszkowce, nie musi sie chyba przedzierac przez kameleony, holaspisy czy gekony faldoskore, nie? choc pomysl jest dobry, bo ludzie ktorzy zadaja po raz setny to samo pytanie albo zadaja pytania typu czy do weza potrzebuja zarowke powinno sie "pouczac".... wywozic na sybir moze nie, bo ja swoj pierwszy dzien na forum tez nie zaczynalam od przeczytania wszystkich faqow i calego archiwum bo jeszcze dopiero sie uczylam jak to wszystko dziala - takie jest zdanie baby

--->Mimi<---
11-05-2012, 12:03
Ale nie uważacie że beznadziejnie jest czytać FAQ o ptaznikach jak się ktos interesuje tylko skorpionami albo innymi pajęczakami
????
Tzn. nie mówię o sobie ale są z pewnością takie osoby co ich ptaszniki mało obchodzą...

redknee
11-05-2012, 15:21
jestem za !!!!!!!!!!!!! :)

Looo
11-05-2012, 15:23
A moim zdanie to tylko swiedczy o poziomie(a wlasciwie jego braku) ludzi, ktory te pytania zadaja... choc mozna by zrobic dodatkowy dzial, albo odnosniki do postow na forum w istotnym, lub "cos wnoszacym" temacie...pomysl z testem jest ok, ale zrobi sie wam forum wzajemnej adoracji... juz sie zrobilo-zauwazyliscie, ze kiedys byla taka polemika z dr. Robertem o witaminach dla gadow? I co czlowiek , ktory śmial dyskutowac zostal "zgnieciony", mimo, ze mogl duzo wniesc...a moze wystarczylo by wprowadzic wizytowki:imie, nazwisko, wyksztalcenie/zawod, wiek..skan dowodu/legitymacji dla administratora, zeby uniknac oszustow, a wylapac wartosciowych specjalistow i pasjonatow? I przestac zwracac uwage na prowokacje w stylu biale robaki dla kamela czy Bog wie czego jeszcze.
Pozdrawiam

Foxtrott
12-05-2012, 01:36
milutka perspektywa sie kroi
-najpierw 2 chaty...
-teraz pytania przed forum(gwarantuję, że wszyscy nowi przeniosą się na terrarystyja.pl lub podobne strony).
-za 8 miechów 2 oddzielne strony dla zamkniętego grona fachowców i amatorów.
-za 2 lata...

no ludzie(!!!!!!!!!!!), my tu jesteśmy, po to żeby innym pomagać!!
jeśli wkurzają wast takie posty to niełatwiej było by zrobić oddzielne forum dla początkujących(przyznaję, że jest ich teraz dużo, ale to dobrze)????????????????
po co jakieś testy wyboru czy inne dziwactwa. gdybym ja taki test zobaczył kiedy zaczynałem to po prostu pomyślał bym "nie dzięki, co to za popie*** zasady, idę na inną stronkę"
jeśli chodzi wam o wyeliminowanie młodych to zablokujcie dostęp dla nowych użtykowników, ale chyba nie to jest waszym zamiarem(choć teraz jush się całkiem gubię).
lubicie gadać na chacie????
myślę, że tak, bo ja tesh lubię, ale po tym teście(równym dla większości z brakiem dostępu do forum) na chat zwali się masa "zielonych", którzy będą zadawali, wg. was, bezsensowne pytania.
każdy jest jaki jest, jeden zadaje "bezsensowne" pytania, a inny nie, ale każdemu wypadało by grzecznie odpowiedzieć.

jest lato, znalazłem sobie w zoo pracę w motylarni opowiadam ludziom o motylach, chociaż jak byk większość rzeczy jest napisana na tabliczkach na ścianach ludzie nadal pytają "a skąd te motylki" lub "a ile to coś żyje". nie odsyłam ich do tych tabliczek, bo po takim manewrze jush by tu nie wrócili.
większość tych"bezsensownych"pytań zadają mardzo młodzi terraryści i tym bardziej mamy obowiązek się nimi "zaopiekować" jako starsi koledzy.

-=MaTeO=-
12-05-2012, 02:54
Foxtrott ma racje , najlepszym wyjsciem bylo by zrobienie forum dla początkujących.Sam jestem poczatkujący i jak widze takie "odpowiedzi" to az mi sie odechciewa pytac was o cokolwiek , bo sie boje ze to moze byc błache pytanie i zaraz po mnie "zjedzie" kilka osób. a jak kogoś denerwuje pytanie typu " czym karmic kędziorka " to nich wogóle nie wchodzi na ten post, po co ma sobie tym głowe zawracać ! ! ! !

Nook
12-05-2012, 03:28
postaram się pomóc ale czuje że znowu będzie jakaś jazda w stylu "czemu kasowane są moje posty" ble ble ble;)))

Foxtrott
12-05-2012, 03:38
posty powinny być kasowane po min 5 dniach, tak, zeby pytającu uzyskał i przeczytał odpowiedź.
wtedy myślę, że obie strony będą mniej więcej usatysfakcjonowane.

Befsztyk
12-05-2012, 04:24
Wreszcie padła inteligentna odpowiedź...Brawo Foxtrott ! Miło, że chociaż jedna osoba z tych doświadczonych myśli o innych, a nie tylko o wlasnej d... Tak z resztą Mimi też ma racje;nikt nie jej posta nie odpowiedział, bo chyba był za mądry...Ech ... "żałość człowieka ujmuje ". Jak wam sie posty nie podobaja...jak pytania za proste to można w kulturalny sposób odesłać nadawce do Faq'ów. No ale mniejsza...Sorry za te teksty- psa mi uśpili i jestem wkurzony :/
POZDRAWIAM ALL

Looo
12-05-2012, 04:37
Foxtrott-jak Cie spotkam w zoo, to tez bede pytac a nie czytac, bo bardziej chodzi o nawiazanie kontaktu i dowiedzenie sie czegos wiecej niz na tabliczce, przynajmniej dla mnie-terrarysty.Nie chodzi o to,ze poczatkujacy zadaja bezzsensowne pytania, tylko o to,ze odpowiedz na nie znajduje sie obok-ale taki nasz rod ze wygodniej zasypac pytaniami niz siegnac po literature, albo do netu...a wkurzaja mnie pytania w stylu mam cos-co to jest i jak to karmic-bo to jest zagrywka ludzi nieodpowiedzialnych... ale coz, po to jest forum...Szkoda nerwow..pozdrawiam wszstkich

Ps: nie ma glupich pytan, sa tylko glupie odpowiedzi....

Korgan
12-05-2012, 04:45
Fajnie by było jak by zaistniało nowe forum tylko o skorpionach :)

Foxtrott
12-05-2012, 04:47
my tu gadamy, a post obok znowu ta sama historia...

Kendzierzawiec
12-05-2012, 05:40
ekhem... mnie za pomysł zrobienia oddzielnego forum zbluzgano. HEHE. Coś wam przypomne, po co dzielić terrarystów ??? he ? na te "głupie" pytania miał odpowiadać faq Atraxsa. Moim skromnym zdaniem za pierwszą prubom wejścia na forum powinien otwożyć sie faq a nie forum.
Ostatnim razem taka gadka doprowadziła do tego że powstały 2 chaty i tak wsztscy na jednym siedzą. blah.

PS ktoś może nie wiedzieć co to faq.

No dobra jak zwykle namieszałem, ale chyba sie skapniecie oco mi chodzi :)

Foxtrott
12-05-2012, 05:44
wg mnie lepsze 2 forum, niż jakieś testy czy pytania przed zalogowaniuem nicka

Korgan
12-05-2012, 05:45
Myśle że dobrze jast jak jest tylko FAQ powinien być bardziej widoczny no i głupie komentarze powinny znikac.

Double
12-05-2012, 05:47
jak najbardziej zgadzam się z Foxtrottem!!! sama jeszcze dwa miesiace temu byłam ciemną masą, a teraz czytając samo forum dowiedziałam się kupę rzeczy i mogę powiedzieć trochę o każdym zwierzęciu i nie uznaje się za początkujacego, choć na poczatku nie wiedziałam nawet co jedzą gekony. dlatego wielu "nowych" moze sie okazac swietnymi materialami w przyszłości, przecież nawet doktor Robert czy Nook byli na początku "niewiedzący", zaczynali od podstaw a teraz sami widzicie, że są autorytetami na forum. dlatego uważam że najlepszym rozwiązaniem zarówno dla Nas jak i początkujących jest osobne forum dla amatorszczyzny, gdzie My możemy im udzielać odpowiedzi - ach, jakie to podbudowujące :-D

redknee
12-05-2012, 07:18
albo jak beda jakies glupie pytania na forum po prostu nie bedziemy odpowiadac , a ten ktos kto jes zadal wkoncu zacznie cosik czytac jakies FaQ i t d


!!!!!!!!!!!

michasz
12-05-2012, 11:24
wszystko przeczytalem i nie wydaje mi sie zeby ten "krotki test" byl najlepszym pomyslem;]...ostraszy to wielu poczatkujacych-pojda na terrarystyke.pl i po sprawie :)...najlatwiej bedzie przed forum pajeczaki wstawic ogromny napis "najczesczesciej zadawane pytania-dla poczatkujacych!!"...jak jakis klijent wstawi durnego posta na forum to sie go poprostu skieruje do "faq"-"nzp" i skasuje posta...ale to tylko moje skromne zdanie.
pozdrawiam

noradarling
12-05-2012, 12:01
Jakiego testu?

O czym tu sie gada?

Po to jest to forum i po to są terraryści żeby odpowiadać tym którzy dopiero co zaczynają hodowle pająków jak się je hoduje...

Testy to sobie można robić na "prawo jazdy" a nie na żywe zwierzęta.

Jak się komuś nie podoba odpisywanie na posty "początkujących" to niech przejdzie na chat dla "speców" i niech robi tam za boota.

Korgan
12-05-2012, 12:27
Chodzi o to zeby ludzie nie pytali na forum o to co maja pod nosem w faq.

redknee
12-05-2012, 13:30
zeby nie zadawli poje... pytan prostych jak cholera np co to jest wylinka !!!

niech przedczytaja a jesli czegos czego szukali nie znajda to niech pisza na tym forum !!

walter
13-05-2012, 08:45
A co to jest wylinka?

Tak powaznie, to chyba traktujemy sie troche zbyt "elitarnie".
Gdybym trafil na to Forum, powiedzmy dzisiaj i przeczytal sobie, co "zielonym" wolno a co nie ... olalbym to z gory (albo z dolu) i poszedl sobie gdzie indziej.

Jestem rowniez uczestnikiem Spider Talk Forum, gdzie (o zgrozo) ludzie z dlugoletnim doswiadczeniem bardzo mile witaja wszystkich "nowych" i "zielonych" i odpowiadaja cierpliwie i wyczerpujaco po raz setny na "glupie" pytania nowicjuszy.
Jakis czas temu, "doswiadczony hodowca" z dwoma pajakami od trzech miesiecy biadolil nad glupota "zielonych" i powtarzajacymi sie pytaniami, zadajac usuwania takich postow ... i przy powszechnym aplauzie dostal bana.

GLUPIE sa tylko te pytania, ktorych sie nie zadaje!

Kendzierzawiec
13-05-2012, 12:57
a wiecie co ja myśle?? że tu operatoży wogule nie zaglądają, albo sie nie przejmują tym co sie tu dzieje. Czasami jednak znajdują sie głupie, wulgarne i obraźliwe posty, a takie powinno sie kasować natychmiast ! to tyle z mojej strony.

Looo
13-05-2012, 13:39
No sorry. po dowch miechach bedziesz udzielac rad innym? Zaloze sie ze wiedza dr.Roberta nie pochodzi z tego forum, ale z dlugoletnich odswiedczen, godzin spedzonych z nosem w ksiazkach i logicznego (i analitycznego) myslenia....nie myl "udzielania rad" z "powielaniam cudzych opiniii".....nie mam zamiaru cie zjechac, tylko zwrocic na cos Twoja uwage ..mimo wszystko pozdrawiam...

Looo
13-05-2012, 13:51
szkoda slow az w ustach zaschlo....problem w mentalnosci Polakow- idziemy na latwizne, po co czytac, szukac jak mozna zazyczyc sobie gotowej odpowiedzi na wlasnego maila?i co z tego ze tu pobiadolimy, ze nowi uciekan? no pewnie ze uciekana, bo jaka jest roznice miedzy tym a terrarystyka-(popieram Kedziora)-tam konkretnymi dzialami zajmuja sie konkretni ludzie z wieloletnia pasja-oni pierwsi odpowiadaja, wyczerpujaco....no coz, jestem tu jakies 1,5roku i co? nie sposob sie przez was przedrzec, dojsc do glosu, zeby ktos z was tego nie zanegowal(tu pije do Arrowa), to bardzo skutecznie zacheca do czytania forum "sprzedam"....a zapewniam za nie naleze do nowicjuszy....ta dyskusja jest jak burza w szkance wody-i tak nic nie zmieni....

Abaddon
14-05-2012, 00:36
yo wiecie jestem nowy, i jestem za tym zeby cos takiego bylo ;], ale jednak porozmawiac z hodowcami bardziej dosciwdczonymi od siebie jest tez lepiej jak czytac faq.

Foxtrott
14-05-2012, 01:08
ale tak czy inaczej najpierw jednak wypadało by FAQ przeczytać

Befsztyk
14-05-2012, 01:08
może i tak, ale skoro już ten faq jest i to bardzo dobry, to wypadałoby najpierw go przeczytać, a dopiero potem ewentualnie o coś pytać...
POZDRAWIAM

Korgan
14-05-2012, 02:08
Być może niektórzy początkujący nie rozumieją pojęcia FAQ lub jest za słabo widoczny (ja tam nie zagląm).

Double
14-05-2012, 03:46
to bylo do mnie? sory, ja sie nie porownuje do dr Roberta czy do kogokolwiek innego, ale mam juz tyle wiedzy ze udzielac rad poczatkujacym, i to nie tylko z powielania cudzych rad ale takze praktyki. po za tym to tez sa rady, nie? ktos kto nie zdobyl oryginalu, moze sie dowiedziec przekazu, po za tym to dowodzi ze ta rada byla dobra skoro jest powtarzana dalej

Double
14-05-2012, 03:51
po za tym to jak najbardziej oczywiste ze ww wymienieni specjalisci nie uczyli sie z forum! kazdy palant chyba wie ze do tego potrzeba wielu lat nauki, praktyki i pracy. mnie chodzilo o to, ze nawet autorytety kiedys siedziely sobie w szkole i moze nawet nie podejrzewaly ze zostana kiedys znawcami. i chodzi mi o to, ze nawet ty czy ja czy nawet tamto amatorswto o ktore toczy sie tutejsza dyskusja moze kiedys w przyszlosci zostac herpetologami albo naukowcami

Double
14-05-2012, 04:02
Looo (ktory niedawno mnie ochrzanil ze mam czelnosc uznawanie siebie za 'niepoczatkujacego' ;-)) ma racje. ta cala dyskusja niestety tylko rozdrapuje wszystkie nasze zale, a czy ktokolwiek zrobil cos zeby ulatwic sobie czy poczatkujacym zycie? mysle ze ta dyskusja powinna sie juz skonczyc, bo robi sie co raz bardziej ponura a niczego nie zmienia. trudno, forum jest dla ludzi

Kendzierzawiec
14-05-2012, 05:09
taaa.. tyle ludu tu sie wypowiadalo, ale i tak nic z tego nie wynikło. Noto co z tym wkońcu zrobimy ?? zostawimy, od tak poprostu ? uważam że ten faq dla początkujących trzeba jakoś bardziej uwidocznić(kurna niemogłem znaleźć innego słowa). Ok a co do początkujących to już dawno nie słyszałem pytania o czrną plamke na odwłoku. HEHE.

--->Mimi<---
14-05-2012, 11:44
Ja jestem za ale jeśli komus by sie chciało jeszcze zrobić FAQ o przynajmniej skorpionach......
To bez sensu jeśli np ktoś chce się zapytać tylko o jedną żecz (np. dla kolegi) a sam sie tym nie interesuje im musiałby to wszytko czytać.....

Sojkas
14-05-2012, 14:32
W pelni popieram Waltera.
Jak ocenicie stan mojej wiedzy?
Pajaczki mam od niedawna, na poczatek 2, teraz w sumie 8.
Przed kupieniem przeczytalem prawie wszystko tu, na innych polskich stronach i na kilku naprawde dobrych anglojezycznych.
Jakie wnioski wynioslem z tej nauki?
Wilgotnosc byla podawana roznie, z zakresem ok. 15% w te i we wte.
Grubosc sciolki... heh jeden gatunek potrafil byc opisany raz jako taki, co to mu starczy sypnac po wierzchu, a raz jako "deep burrower"
Zywienie....
Rozrod....
Agresywnosc....

etcetera etcetera......

No i jakie z tego wnioski?
Nie lepiej sie spytac?

Kolejna sprawa to upowszechnianie terrarystyki. Tego rozwijac nie bede.

No a co z tymi zwierzetami? Gdy ktos sie pyta o te nieszczesne dziurki, to po prostu trzeba poinformowac, ze i owszem pajak pluc nie ma, ale tez oddycha, wiec dziurki sz wskazane, a potem odeslac do FAQ. Po co to chamstwo? (bo inaczej nazwac tego nie sposob). W przypadku innego pytania rzetelna odpowiedz ocali zycie zwierzaka.

Moim zdaniem ardziej denerwujacy od glupich pytan sa pseudo eksperci przepisujacy z opisow lub FAQ tekst i dodajacy swoj komentarz pelen samouwielbienia dla siebie, a zapedy cenzorskie sa IMHO smieszne.
To polotwarte forum i poki ktos sie miesci w temacie powinien miec prawo tu pisac.

Ufffff. Ale sie rozpisalem.
:>

Korgan
15-05-2012, 04:18
Mowisz ze odsyłanie do FAQ jest chamskie właśnie po to powsałe ten FAQ żeby początkujący tam zaglądali, pozatymjeszcze nie widzidziąłem zebyś odpisywał ba jakieś pytania - to naprawde bardzo uciązliwe...

Sojkas
15-05-2012, 07:14
Nie mialem na mysli odsylania do FAQ, to akurat nie jest chamskie.
Nie chce mi sie wymyslac przykladow, po prostu gdy ktos zamiast udzielic odpowiedzi i nastepnie odeslac do miejsca, gdzie na takie i inne pytania moze znalezc odpowiedz, nie moze powstrzymac sie od komentarzy, to juz nie jest kulturalne zachowanie, obojetnie jak glupie byloby to pytanie
(choc fakt, ze w przypadku slynnych dziurek .... :>)
To jest forum internetowe, nie loza masonska.

walter
15-05-2012, 08:58
- istnieje doskonaly FAQ (albo CZP)...
- na tym Forum (i innych) odpowiedziano chyba juz na wszystkie mozliwe pytania ...
- "nowi" powinni wszystko sobie najpierw przeczytac, zanim zaczna zadawac "glupie" pytania ...
- od czytania "glupich" pytan cyt. "rzygac sie chce" ...
- jeszcze bardziej cyt. "rzygac sie chce", odpowiadajac na "glupie" pytania ...

Podsumowujac:
JA PIE....LE!
Ale "ELYTARNIE" sie zrobilo, FAQtycznie bardziej toto zaczyna przypominac loze masonska lub kolko wzajemnej adoracji, niz otwarte Forum.
W/w Forum w takim razie stracilo juz chyba sens istnienia, skoro wszysko juz bylo i nic nowego juz sie nie wymysli.
Najlepszym wyjsciem jest chyba zrobienie zamknietego Forum dla scislego grona "expertow", ktorego uczestnikami beda mogli byc wylacznie laureaci dlugiej serii testow ... tylko ciekawe, o czym bedzie sie tam dyskutowac?
O "embiwalentnej teorii behawioryzmu plciowego kamieni brukowych"?

Hitman
15-05-2012, 09:01
Hmmm, taka długa gadka i wsumie nic nie wynika..

Proponuję:

-Bardziej uwidocznić FAQ poprzez napisanie przy odnościku do tego forum "Obowiązkowo przeczytaj zanim zadasz pytanie" albo coś w tym rodzaju

-Wprowadzić jakieś oceny: ile postow dana osoba napisała, jaka ma rangę, może jakieś komentarze od innych(pozytywne/negatywne) kiedy przystąpiła do forum i ogólnie kto to

-Na pytania znajdujące się w FAQ trzeba wymyśleć standoardową, nie wulgarna odpowiedż np: "Odpowiedź na to pytanie znajduje się w FAQ (tu odnośnik do niego), jeżeli po jego przeczytaniu dalej nie uzyskałeś odpowiedzi, ponów pytanie w tym samym poście lub spytaj na chacie" A postu nie powinny być usuwane

Sorrki iż sie rozpisałem ale to takie podsumowanie, mam nadzieje iż coś z w/w zostanie wykorzystane

Foxtrott
15-05-2012, 09:24
jeśli będą rangi za ilość postów to zacznie się na dobre zaśmiecanie tego forum

Hitman
15-05-2012, 09:26
Nie koniecznie za ilość tylko za jakość, o awansie powinni decydować wyśsi stopniem i adminowie

Sojkas
15-05-2012, 10:32
Zgadzam sie z tym w 100%, co zreszta juz pisalem.

Co do uwidoczneinia FAQ-trzeba by zmienic nazwe :>
Mlode osoby AFAIK nie maja pojecia co to jest, ew. kojarza cos z "@!#$":)

Mozna np. umiescic odnosniki na gorze FORUM z opisem np.
"Tu znajdziesz odpowiedzi na wiele pytan zwiazanych z hodowla ptasznikow"albo cos takiego.

Wazniejsza rzecza jest traktowanie pytan o "dziurki".
To chyba objaw chorobowy taka zlosc wyplywajaca przy takich drobiazgach. Utajone przyczyny drzemia w podswiadomosci, a byle pretekst wystarcza do wyladowania frustracji... Zalecam wizyte u specjalisty :>

Kontrolowanie forum pod tym katem jest bez sensu, przeciez chyba wlasnie po to (miedzy innymi) ono istnieje.

No ale mam dosc ograniczony glos, jako ze moj staz, zarowno "pajeczy", jak i tym bardziej na tym forum jest mizerny. Takze tylko tak popiskuje.

Foxtrott
15-05-2012, 11:47
wiesz co, ta jakość brzmi wątpliwie, bo kto będzie rozstrzygał co jest wartościowe a co nie.
będzie tak, ze jak jakiś doświadczony hodowca napisze, że mu pająk zdechł to dostanie 5pkt. a jak nowicjusz napisze to samo to go wyśmieją i oleją.
NAJLEPIEJ jest tak jak jest, a tym naszym pseudo expertom przydało by się dać lekcję kultury osobistej i przypomnieć, że jak sie ma 2 pajaki od 5 miecięcy to sie jeszcze g****(sorx, za określenie, ale do niektórych tylko tak mozna przemówić) wie.
ja mam pająki prawie 2 lata, przewinęło mi się w tym czasie ich ponad 100,a aktualnie mam ich około 35 i wcale nie uważam się za osobę dośiadczoną czy experta.

Kendzierzawiec
15-05-2012, 12:33
zgadzam sie w pełni z walterem... hehe
"embiwalentnej teorii behawioryzmu plciowego kamieni brukowych" buhahaha cokolwiek to znaczy.

hmm... a co do mnie pajaki hoduje od około 2,5 roku :) i mam pare brachypelm i też za experta sie nie uważam... chociaż już troche o pajakach wiem.
Trzeba uwidocznić FAQ !

Double
15-05-2012, 13:39
<podziw> wiec kto jest ekspertem? bo dla mnie na pewno poczatkujacym nie jest ktos, kto od paru lat hoduje zwierze/ta teraryjne i zna dokladnie hodowle danego zwierzecia/zwierzat...
ech nio tak mialam sie juz nie odzywac...ale ta dyskusja jest taka smutna...

Hitman
15-05-2012, 16:15
Ja powiem to tak:
Skończmy tą dyskusje, niech sie ten FAQ uwidoczni, ale to i tak prawdopodobnie nie pomoże. To nic. Jak będą głupie pytania to trudno. Jak ktoś chce niech odpowie, nie to nie, ale jak nie chcesz odpowiadać na to "głupie pytani" to nie wypowiadaj się tam wogóle (nie chodzi o formum całe, tylko dany post). Kto bedzie na tyle uprzejmy i cierpliwy to odpowie setny i więcej razy al jak ktos nie ma ochoty to niech nie czyta danego postu. Takie jest moje zdanie
A i jeszcze jedno. Proponuje wprowadzenie instancji chonorowego experta tegorz forum (może i nie tylko), otrzymało by go paru wybrańców, mam nadzieje iz wiecie o kim mówie np: Atrax i pan doktor (sorka nie pamiętam dokładnie, może nawet foxtrott bo zazwyczaj gada od rzeczy. Powiedzcie co o tym myslicie i przedstawcie swoich kandydatów. tylko ażeby odrazu nie było ich stu...

Korgan
16-05-2012, 02:30
raczej bez sensu...

--->Mimi<---
16-05-2012, 04:10
Ja jestem za pomysłem Sojkasa. Mozna by zrobić jesdzcze gdzieś indziej odnośniki do FAQ pod nazwą np. Fachowe odpowiedzi na najczęsciej zadawane pytania.

TeRRoR
16-05-2012, 05:55
Moze zrobny ankiete kto jest za a kto sprzeciw

TeRRoR
16-05-2012, 05:56
Moze zrobny ankiete kto jest za a kto sprzeciw

reveille
16-05-2012, 09:12
sądząc po frekwencji na tym poście - ankieta chyba niepotrzebna. przyznam, że nie chciało mi się przedzierać przez wszystkie odpowiedzi, ale imho: osobny test dostępu dla <u>każdego</u> forum to lekka, hm, przesada. z drugiej strony teścik obejmowałby nie opisy poszczególnych gatunków (stąd te wątpliwości odn. zainteresowań), tylko <u>FAQ</u>: jaszczurki, ptaszniki, etc. chciałam zauważyć, że nie wszystkie faq, które mamy na myśli, są już napisane ;) ponadto warto byłoby pomysleć o jakimś prostym zabezpieczeniu przed 'wiedzą automatyczną'... pozdrawiam podpisując się czterema łapkami. :)

Alex
21-05-2012, 05:01
Hmmmm... bardzo pouczająca dyskusja o...... niczym, moje gratulacje...

Atrax Robustus
24-05-2012, 07:56
Juz jestem :)

Ja swojego zdania nie zmienie.
Jest FAQ, w ktorym sa odpowiedzi na pytania. Jesli jednak podmiot przeczytal sobie ten faq, a odpowiedz w nim, nie zadowolila go, chocby jednym procentem, to zaprawszam na forum.
Moja "praca" polega na tym, ze jak widze pytanie, ktore powtorzylo sie juz . . . (tu wpisac jakas liczbe 3-cyfrowa) razy, to pisze do autora posta maila, gdzie wyjasniam problem, a potem dodatkowo daje link do FAQ i polecam przeczytanie archiwum.

Jak na razie nie spotkalem sie z wieloma malkontentami.
Zadawanie pytan, typu "co powinien jesc pajak", swiadczy albo o lenistwie autora, albo o nieznajomosci slowa FAQ, (ktorego znaczenie zawsze staram sie wyjasniac), albo o niezauwazeniu linka do FAQ.

Forum jest po to, aby uzyskac pomoc na nurtujace pytania.
Moim zdaniem wszelkie testy nie sa za bardzo potrzebne, bo jest to nieprzyjazne dla nowych uzytkownikow. Pomysl z tworzeniem forum dla poczatkujacych tez nie jest za dobry, bo dla czlowieka, ktory pajaka ma dopiero tydzien, problem niejedzenia moze byc tak powazny, ze bedzie chcial sie zwrocic z pytaniem do tzw. "profesjonalistow".

42d3e78f26a4b20d412==