PDA

Zobacz pełną wersję : Brat i siostra czy można rozmnożyć??



drizzt
18-05-2012, 06:42
Nie wiem w końcu czy można romnożyć młode z jednego kokony ??
Czy nie będą miały żadnych wad genetycznych??
(kieruje to pytanie na forum bo na FAQ nie znalazłem odpowiedzi i wiele osób ma różne twierdzenia na ten temat)






___________________________

Kraków
GG 1316751
crash33@interia.pl
WWW.BOEHMEI.PRV.PL
___________________________

Korgan
18-05-2012, 06:49
Rozmnożyć napewno sie da ale mogą mieć właśnie wady mogą być słabe itd.

Fatum
18-05-2012, 10:21
W naturze unika się związków wewnątrz rodzinnych, więc lepiej żeby w terrariach także tego unikać, aby wyeliminować powtarzanie się błędow genetycznych.

Hari
18-05-2012, 15:58
Do tego, jesli byly trzymane w idenycznych warunkach, to samiec juz padnie ze starosci, zanim samica osiągnie dojrzałosc plciową.

Awikularia_
19-05-2012, 05:00
Ale można opóźnić ich wzrost i wtedy rozmnażanie jest jak najbardziej realne. Ale nie polecam, najlepiej unikać takich związków.

TomekG
19-05-2012, 05:09
Z reguly powinno sie unikac laczenia pajakow z tego samego kokonu.Ale jesli nadarzylaby sie okazja ,ja osobiscie bym sparowal oba pajaki gdyz w 1 pokoleniu nie bedzie zadnych defektow biologicznych( oczywiscie nie jest to regula i moga zdarzyc sie pojedyncze wyjatki)Mysle ,ze n dowod tego stwierdenia moze posluzyc przyklad doswiadczen Mendla ktory krzyzowal czerwone i biale kwiaty ?fasoli?Jesli barwa czerowna byla dominujaca a biala recesywna, nigdy w pierwszym pokoleniu nie ujawnily sie fenotypowo kwiaty biale,pomimo ze w genotypie juz mialy geny odpowiedzialne za kolor bialy.

P.S. Nie wiem czy przyklad Mendla mozna odniesc do pajakow ,gdyz do glosu dochodzi tu tez plec.Mianowice niektore geny sa sprzezone z plcia.

Pozdrawiam
TomekG

i`am
19-05-2012, 06:38
tak jak mowisz:P

Jaca
19-05-2012, 07:18
Trocheś z tym Mendlem przekombinował. Pajaczki z rodzeństwa można przyrównać do groszku, ale już raz przekrzyżowanego, tzn. że jeśli był już jakiś poważny defekt genetyczny, to pokaże się on z prawdopodobieństwem 25% u potomstwa.

42d3e78f26a4b20d412==