PDA

Zobacz pełną wersję : Samiec B. smithi?



Lopi
21-05-2012, 08:54
Mam pytanie dotyczące dorosłego samca B. smithi (przedostatnia albo ostatnia wylinka).
Trzymam go w akwarium (dł:40cm, szer:30, wys:25). Pająk ciągle po nim chodzi (przeważnie po ścianach tak jakby chciał wyjść). Wilgotnośc, temperatura wszystko jest tak jak być powinno. Kiedy zdejmuje pokrywe akwarium pająk wyłazi po kilku sekundach. Z początku kiedy zdejmowałem pokrywa bał sie, uciekał, wyczesywał włoski. A teraz wychodzi i powoli sobie chodzi po pokoju. Szturcham go patyczkiem rzeby nie wchodził na ściane, pod szafe itp. Pająk po kilku wyjściach przestał wyczesywac włoski, niewykonuje nawet gwałtownych ruchów, tylko powoli sobie spaceruje.
Czy to znaczy że pająk "nie stresuje się" i że moge go wypuszczać na "spacer" po pokoju?

Lopi
21-05-2012, 11:18
a i jeszcze jedno pająk zakopał wejście do połówki kokosa (oczywiście nie siedzi w środku). Całe terrarium przekopał, kilka razy wywalił miske z wodą i rośliny. Co z nim się dzieje, czy to normalne zachowanie?

Jimbo
21-05-2012, 12:26
Wkurza się, ze śmierć się zbliża. Albo jest po prostu "horny" ;)
Co do wypuszczania na spacer, to raczej nie ma przeciwskazań, tylko uważaj, żeby się gdzieś nie wspiął i nie spadł. Ja swoją grammostole też czasami wypuszczam, żeby sobie mieszkanie pozwiedzała.

Korgan
21-05-2012, 12:52
uważaj na pająka gdy będziesz go puszczał o popkoju bo bardzo szybko może się przemieścić albo gdzieś wlezie,spadnie i się zabije.

Hari
21-05-2012, 16:53
...a to że tak ryje, to zupełnie normalne.

Frontside
22-05-2012, 05:04
jesli to ostatnia wylinka po prostu szuka partnerki... zaniedlugo pewnie zauwazysz jak "bębni" lapami o podloze lub o szybe :)

Lopi
22-05-2012, 07:05
Dla mnie też tak sie wydaje, że szuka partnerki. Troche mi go szkoda, szuka szuka ale i tak nie znajdzie :(

Frontside
22-05-2012, 08:39
wiec go sprzedaj, lub kup samice lub sie z kims dogadaj i komus go wyporzycz kto ma dojrzala samice i chce rozmnazac

42d3e78f26a4b20d412==