PDA

Zobacz pełną wersję : ...jaka jest prawda???



Mc.Luka
24-05-2012, 18:10
w opisie jest napisane, że mała irminia nie różni się od dorosłego osobnika, natomiast ja znalazłem fotke, na której przedstawiona jest małą irminia i wygląda całkem inaczej niż dorosły pająk

perso.wanadoo.fr/patrice.raymond.martin./fotopet.htm

mniej więcej w połowie tej stronki znajduje się to djęcie.
powiedzcie co Wy drodzy koledzy i drogie koleżanki sądzicie o tym bo ja w tej chwili zwątpiłem i już nie wiem czy ktoś źle podpisał fotografie czy błąd jest w opisie (sorry za zażuty ale to chyba należy jakoś wyjaśnić - nie robię tego ani złośliwie ani żeby kogo kolwiek ośmieszyć - chcę tylko wiedzieć))):

memphis
25-05-2012, 02:28
niewiem tam wsumie jest jakiś dopisek przytej irmini moja mała irminia wyglonda tak patrz załacznik

redknee
25-05-2012, 04:16
hehe z taka kreska na karapaksie :P

johno
25-05-2012, 04:36
mloda irminia wyglada jak mlody cambridgei (nie wiem jak wyglada zaraz po wylegu). potem traci pomaranczowe obraczki na stopach, a zamiast nich pojawiaja sie pomaranczowe 'haczyki'

memphis
25-05-2012, 06:05
redknee łocio chosi jakby ????????

krzdab2150
25-05-2012, 09:35
zaraz, zaraz - ja tez tego nie rozumiem. Mam podrosenita irminke - gdzies - 6,7 wyl., jest czarna, pomaranczowe kreseczkin na nogach, wzor na odwloku - powyzej jest jej zdjecie.
Pytania sa takie:
-czy irminia jest od malego czarna, a samiec potem robi sie brazowy,
-czy od malego jest brazowa, a potem samica czernieje,
-czy to prawda, ze samiec wyglada jak cambridgei (brazowy),
-jezeli tak, to czy jest brazowy od poczatku, czy rodzi sie czarny i brazowieje?

troche sie pogubilem w poprzednich wyjasnieniach...
Pozdraiwam

johno
25-05-2012, 11:29
ja mam irminie od 3 wylinki
od poczatku byla czarna. miala poamranczowe opaski na stopach jak u mlodych cambridgei, okolo 5-6 wylinki zamienily sie w kreski.

o ile wiem dorosle samce sa po prostu smuklejsze od samic i nie sa brazowe

pozdrawiam
johno

memphis
25-05-2012, 13:03
miedzy samcem a samicą irmini sa dużę różnice w ubarwieniu i samiec jest właśnie jaśniejszego koloru nie jest czarny.

krzdab2150
25-05-2012, 15:10
no właśnie samice są czarne, ale sęk w tym , czy od początku samce i samice są różne, czy ich kolor zmienia się np. po siągnieciu dojrzałości - samica zostaje czarna, samiec brązowieje???????

memphis
25-05-2012, 16:30
tak dopiero po osiagnieciu dojżąłości a dokładniej dopiero po ostatniej wylince samca widać różnice

42d3e78f26a4b20d412==