PDA

Zobacz pełną wersję : Irminia:



Metall
26-05-2012, 03:25
Witam. Mam irminie L4 od ok 3-4 tygodni i jeszcze nie wyliniala, a jak ja dostalem to byla juz 2 tyg po wylince, czy u irmini zawsze jest taki dlugi okres oczekiwania na wylinki ?? I jeszcze jedno pytanie od kumpla. Zakupil on 2 miechy temu metallice L4 i jeszcze mu wyliniala, co jej jest ze nie linieje >??
Dzieki z odpowiedzi

Pozdrawiam Metall

Atrax Robustus
26-05-2012, 03:31
Wiele zalezy od temperatury otoczenia, w jakiej przebywa ptasznik.

Nie przejmuj sie za bardzo tym, ze jeszcze nie przechodzi wylinki, bo predzej, czy pozniej przejdzie ja. Z moja Poecilotheria bylo tak, ze zima (kiedy w domu nie bylo za cieplo), pajaczek linial raz na 3,5 miesiaca (cos kolo tego), a gdy sie ocieplilo, potrafila wyliniec 1,5-2 miesiace pozniej.

A jesli temperature masz dobra, to i tak nie ma sie czym przejmowac, bo pajak i tak wylinieje.

Metall
26-05-2012, 04:18
No tak ale teraz jest lato, w pokoju jest 22-25 stopni + kilka stopni w pudelku to ok 25-28 w pudelku bedzie, bo wiadomo ze w pudelku czy w akwarium bedzie wieksza temperatura niz pokojowa. O irminie sie nie boje, kolega chce wiedziec co z jego metallica, jakies 2-2,5 miecha i jeszcze nie wyliniala.

Jaca
26-05-2012, 04:50
Niby dlaczego w pudełku miałaby być wyższa temperatura niż pokojowa? Wytłumacz mi to proszę :-/

redknee
26-05-2012, 05:23
hehe cos niesamowitego ! :>

memphis
26-05-2012, 06:03
moja Smithi nabyłem ją pod koniec listopada . na jej 3 wylinke czekałem prawie 2 miesiace + okres od ostatniej wylinki. a teraz przeszła swoją 7 wylinke po miesiacu i 5 dniach wiec jak widzisz róznie to bywa pamietam że też męczyłem Pawła W tym pytaniem czemu nie wyliniał ale nie przejmuj sie nadejdzie ten momęt. twój kolega też niech sie nie martwi być może dostaje za mało pożywienia i dlatego okres oczekiwania na wylinke sie wydłuża. wszystko bedzie spoko

Gacek
26-05-2012, 06:03
w pudełku jest nawet zimniej a to ze wzgeldu na znajdujaca sie tam wode.Wiem bo sam sprawdzałem kiedy moje pajaczki były małe miałem je w małych plastukowych pojemnikach i w pokoju było 25 a w pudełkach 23.Teraz wszystkie san nonstop pod lampka z termoregulatorem.

daid
26-05-2012, 06:35
Metall o ile dobrze pamiętam ty nie trzymasz pajączków na przewodach, więc może mają za chłodno:) Tomek jeżeli trzyma swoją versi w sklepie to wilgotność i temperatura w porządku (pewnie stoi na regale z akwariami) a i pożywienia jej nie zabraknie:) Więc nie wiem dlaczego mu nie linieje, u ciebie myslę, że problemem jest za niska temeratura. Ja trzymam swoja na przewodach i rosną w oczach:)

Pozdrawiam
daid


Hodowane gatunki:
b.albopilosum
b.vagans
b.smithi
b.boehmei
g.rosea
b.emilia

w oczekiwaniu na:
Chromatopelma cyanopubescens
g.pulchra
p.cambridgei

www.brachypelma.prv.pl

Metall
26-05-2012, 10:11
Daid nie chodzi mi o Tomka, u Tomka juz 2-3 razy by wyliniala, sam wiesz jakie on ma zarabiste warunki, jak kedziory ktore sa wielkosci reki linieja mu co miesiac. :) Chodzilo mi o innego kolege ale mniejsza o to :) . Mam nadzieje ze wszystko pojdzie gladko i ze wylinieja :) Kablem nie grzeje latem

Pozdrawiam Artur

alice
26-05-2012, 11:09
ja sie tam moim nie przejmuje ze jeszcze wylinki nie przeszedl a od 2 tygodni ciagle mowie ze na dniach heheheh przynajmniej od 2 tygodni mniej je skubany... ale teraz nieciekawie mam z temperatura w pokoju bo mi sciana wychodzi na klatke schodowa a mi wyrabali wszystkie okna na klatce i od 2 tygodni sie ekipa nie pokazala remontowa..
masakra ja wchodze w nocy pod kolderke w lozku to jeszcze mija czas nim cieplo mi sie zrobi :/
a cio dopiero malenstwo w pudeleczku :(
a oczywiscie za cholere nie moge zdobyc czerwonej zarowy ani ekipy ktora by mogla te okna wkoncu wstawic :[

krzdab2150
29-05-2012, 12:28
ostatnio widzialem moja irminie z miesiac temu jak ja wygonilem z domku celem sfotografowania.
Aktualnie przyzwyczajam sie do posiadania podziemnej irminii (zreszta albopilosum tez jest podziemny - ma korytarze i dziurke na powierzchni terenu, o tym ze zyje przekonuja mnie tylko znikajace swierszcze)??!!??

42d3e78f26a4b20d412==