PDA

Zobacz pełną wersję : Czy taki pojemnik jest odpowiedni?



alpacino
26-05-2012, 13:13
Czy taki pojemnik jest odpowiedni dla pająka tych rozmiarów. Jest to Albopilosum L5. Zdjęcie nie jest najlepsze, ale widać co nieco.

memphis
26-05-2012, 13:34
lody iza hehe spoko jak dlamnie spoko ja niewpadł bym na takie coś :) ja trzymam swoją smithi (L7) w pojemniku na sałatke o średnicy 9cm i chyba też ma dobrze. chociasz ostatnio strasznie róchliwa sie zrobiła a w kryjówce to widziałem ją tylko przy wylince :]

Atrax Robustus
26-05-2012, 14:09
Niezle rozwiazanie :)

Podoba mi sie poza tym samo zdjecie :]]]]

Miszqa
26-05-2012, 14:49
Niom, sprytnie pomyślane:)
Gratulacje pomysłu:)

Ja zrobiłem mojej albopilosce podobnie, tyle tylko ze kryjówke ma z takiego prostokątnego pojemniczka, do robienia kostek z lodu:)

Awikularia_
26-05-2012, 15:06
Z doświadczenia wiem, że te pojemniki bardzo źle się otwierają... Pająki aż podskakują, kiedy wreszcie pudełko da się otworzyć. Moim zdaniem lepsze byłoby podobne pudełeczko po sałatce. Ale takiej wielkości jest w sam raz.

Paweł Juszczuk
26-05-2012, 15:41
Świetny pomysł... Muszę poszukać tych lodów gdzieś w Wawie ;)

alpacino
27-05-2012, 01:32
A ja to pudełko dostałem jako pudełko do sałatki właśnie :). Nie zamykam go na zatrzask ,bo rzeczywiście kiepsko się otwiera, poprostu kładę na wierzch kamień, żeby ppająk sobie nie otworzył.

Arrow
27-05-2012, 01:44
otwieraja sie fatalnie .....

Krzysztof.W
27-05-2012, 12:23
Rozumiem że takie pudełeczka są wygodne do hodowli , szeroko dostępne, estetyczne, tanie. Niby wsamraz nadają się dla małego pajączka.
Ale według mnie nie sprawdzą się na dłuższą metę do przetrzymywania a czemu ?, to zaraz wyjaśnię.


Po pierwsze jak wspomniano wcześniej źle się otwierają.
Po drugie są płytkie, pajączek może wyskoczyć w trakcie otwierania pudełka i uciec, a na dodatek ugryźć.
Po trzecie ten plastik jest nietrwały, pęka, przeciera się.
Po czwarte pajączki lubią pracować nad takimi pudełkami. Wcielają plan ucieczki i wygryzają dziurkę "na wolność" w takiego typu pudełkach J.
Chce podkreślić że zwykła larwa mącznika młynarka potrafi przegryźć cienką ściankę takiego pudełeczka, więc dla pajączka to żaden problem.

Wybór należy do ciebie alpacino i do was także drodzy pajęczarze :0)

Pozdrawiam.

Kendzierzawiec
28-05-2012, 07:28
niepolecał bym takiego pojemnika czy jakich klowiek innych zrobionych z takiego samego materiału, szybko sie niszczą, źle znoszą ciepło i wogule nie najlepsze są dla pajączka. Raz trzymałem mojego pająka w podobnym pojemniku(emilie[pudełko powyginało sie ugury u nie trzymało wilgotoności])zdechł. Ale jak chcesz, ja sie zraziłem do tych pudełek, sprubuj je czymś zastąpić. Oczywiście niemówie że jak będziesz trzymał w tym swojego pajączka to zdechnie, ale jest taka możliwość chociaż kendziorki są wytrzymałe. jak zwykle namieszałem :P

wsciekly
28-05-2012, 14:23
Jak myśle że jet to dobry pomysł z tym że trzeba zrobić coś zeby to soe lepiej otwierało (bo to akutat jest fatalne)
pozdro

GALN
30-05-2012, 01:35
Kurka ale super poidełko kodak Rulezz :)

Salem
30-05-2012, 11:12
jestem tego samego zdania co Awi, one mają bardzo złe zamykanie :(

42d3e78f26a4b20d412==