PDA

Zobacz pełną wersję : Propozycja



daid
29-05-2012, 09:53
Dostałem wczoraj maila od kolesia z propozycją kupienia pajaków australijskich. Poprosiłem go o nazwy łacińskie, wielkość oraz cenę> Podał mi tylko lokalne nazwy:(
Czy zna ktoś takie pajaki i ich nazwy łacińskie i mógłby coś o nich napisać.




Red back: jest niewielki z czerwonym tylkiem, smiertelny dla dzieci

Funnel web: wielki, bardzo niebezpieczny i skacze nawet na metr

White tail: bardzo niebezpieczny, nie wiem jaki duzy, ma bialy ogon, ponoc po ugryzienu gnijesz nawet 15 lat i nic nie mozesz zrobic.

Cen niestety nieznam ale z tego co wiem oscyluja w granicach kilkuset
dolarow, zwlaszcza w Europie

POZDRAWIAM daid


Hodowane gatunki:
b.albopilosum
b.vagans
b.smithi
b.boehmei
g.rosea
b.emilia

w oczekiwaniu na:
Chromatopelma cyanopubescens
g.pulchra
p.cambridgei

www.brachypelma.prv.pl

Atrax Robustus
29-05-2012, 10:01
Red back to czarna wdowa, najprawdopodobniej Latrodectus mactans.

Funnel web to Atrax robustus, najjadowitszy na swiecie...tylko psychopata lub naprawde opowiedzialny czlowiek by sie na niego zdecydowal.
A ostatni to chyba Lampona cylindrata.

Arrow
29-05-2012, 10:08
eh co za ludzie .... ryzykujesz wiele, a zreszta kij z Toba a sasiedzi, wiem ze nie napisales ze chcesz je kupic ale mimo wszystko ...

Miszqa
29-05-2012, 11:37
ciekawe pajączki;)) trzymać w tytanowych klatkach?;]

walter
29-05-2012, 12:06
White tail to Lampona sp.
Zlap sobie katnika - wyglada okazalej:)
Owszem, czasami ich ugryzienie powoduje nekroze tkanki ale jest do wyleczenia.
Czarna wdowe i Atraxa robustusa nie ma potrzeby opisywac - sympatyczne pajaczki, polecane szeroko dla poczatkujacych, jako "starter".
Lagodne i mile w obyciu.
A co tam, kupuj jesli nie mozesz bez nich zyc :)

mark0wy
29-05-2012, 12:09
CBŚ juz w drodze.
Mark0wy

Bacon
29-05-2012, 13:37
http://www.termite.com/spider-identification.html - to powinno wystarczyć (szczególnie nagłówki)

daid
29-05-2012, 13:46
Czemu na mnie najeżdżacie, ja tylko chiałem się dowiedzieć co to za pająki, nie pisałem że chcę je kupić.

POZDRAWIAM daid


Hodowane gatunki:
b.albopilosum
b.vagans
b.smithi
b.boehmei
g.rosea
b.emilia

w oczekiwaniu na:
Chromatopelma cyanopubescens
g.pulchra
p.cambridgei

www.brachypelma.prv.pl

Atrax Robustus
29-05-2012, 15:03
Ja na Ciebie nie najezdzalem :>

michasz
30-05-2012, 01:00
eeee nie dosc ze brzydkie to jeszcze smiertelnie niebezpieczne...kto by tam chcical cos takiego...

Awikularia_
30-05-2012, 02:59
A mnie zaintrygował ten biały ogon u White tail....

Frontside
30-05-2012, 07:02
czy takie brzydkie to nie wiem (Atrax Robustus jest pieknym pajakiem, czarna wdowa tez) ale to ze cholernie niebiezpieczne to napewno!!! chyba nigdy w zyciu bym sie nie odwazyl hodowac atraxa w domu!!!

Martyna
30-05-2012, 15:13
Też się nad ogonem zastanawiałam :)

Martyna
30-05-2012, 15:19
http://www.usyd.edu.au/anaes/venom/spiders.html
POLECAM! Stronkę oczywiście........

walter
30-05-2012, 20:15
Funnel web: wielki, bardzo niebezpieczny i skacze nawet na metr
Coprawda "Funnel web" jest potoczna nazwa Atrax'a robustus, powyzszy opis jest raczej sporo przesadzony.
A. robustus osiaga rozmiary do 6-7 cm (z nogami) - nie jest wiec "wielki".
"Bardzo niebezpieczny" byl[/b/ do momentu wprowadzenia do placowek medycznych surowicy.
Oczywiscie, placowki medyczne w Polsce raczej [b]nie dysponuja surowica wiec moze byc bardzo niebezpieczny.
... co do skakania "nawet na metr" .... moze chodzi o jakiegos innego pajaka - Atarx robustus NIE skacze.


Atrax Robustus jest pieknym pajakiem
...czy ja wiem?
Na jednym, szeroko rozpropagowanym na necie zdjeciu A. robustusa w typowej straszacej pozycji z klami jak u rottweilera faktycznie wyglada okazale (gratulacje dla autora zdjecia!).
Tak naprawde z jego dosyc masywna budowa i raczej nieciekawym ubarwieniem wcale nie jest takim atrakcyjnym pajakiem - jest mnostwo ladniejszych od niego.

alice
31-05-2012, 01:47
racja.. jest pieknym pajakiem a foto w pozycji straszacej mam na pulpicie wingrozy - tak dla odstraszenia mamy i siostry heheheh (zart)

a co do tego ogona przy innym pajaczku to jak to jest? jak widze jestem 3cia zastanawiajaca sie... pajak z ogonem? a moze po prostu kedziorki przedne sa tak dlugie?

Hari
31-05-2012, 03:23
Co z tego ze malo atrakcyjny, ale za to jaki killer!!! Pochwale sie kolegom!! <ironia> ;>

dee jay
31-05-2012, 03:33
witam podaj mi namiary na tego kolesia

daid
31-05-2012, 03:42
zapraszam na gg: 4804627

n3
13-06-2012, 08:27
hehe to jest chore.. jak wylezie to pochwalcie sie sasiadom co po bloku biega hehehhe to jest jeden z powodow dla ktorego nie pali mi sie do australii :P

42d3e78f26a4b20d412==