PDA

Zobacz pełną wersję : PTERINOCHILUS MURINUS



sKuNiAcZ
30-05-2012, 04:05
czesc mam kilka pytan dotyczacych tego pajaczka..:

1. jaki wystroj terra bedzie mu najlepiej odpowiadal..czy konieczna jest kryjowka z Kokosa .czy paja sobie ja sam zrobi z pajeczyny..

2. ten pajak robi bardzo duzo pjaczyny to jak ja mu bede otwieral terra zeby wrzucic zarcie jak oplecie przednia szybe a napewno to zrobi nie niszczac mu jej (terra otwiera sie z przudu ..wysuwana szyba)

3.jakies dodatkowe potrzebne info na jego temat (wlasne doswiadczenia)

Z gory dziewkówa za pomoc :)

pozdro :) sKuNiAcZ

B.Vagans
B.Albopilosum
B.Smithi
P.Murinus

RAMMSTEIN1
30-05-2012, 04:09
1) moj pajaczek hmm...samica ma tylko korzen i zrobila sobie kryjowke wiec lepiej zeby jakis wystroj byl :D
2)Moje murinuski nie robia az tak duzo pajeczyny tzn...ybieraja sobie jedno miejsce i tam maja ok - ale jak byly w pudelku to musialem uwazac ;) i delikatnie podnosic zeby nie uciekl ;) bw. jakie to duze?
3) jak chcesz to powiem ci co i jak na gg - 1924281

Pozdrawiam...
Artur Bednarczyk

Atrax Robustus
30-05-2012, 06:33
Co do wystroju, to nie bede sie wysilal, bo tu wszystko, co najwazniejsze jest opisane:
http://terrarium.com.pl/ptaszniksloneczny.php
Co do groty, to przydaje sie, ale gdyby pajaczek nie mial, to wtedy zrobi sobie tunel gdzie indziej.

2. Co do pajeczyny, to pajaczki te co prawda produkuja jej duzo, ale nie przesadzajmy znowu z jej iloscia. Musisz zachecic pajaka do zbudowania kryjowki gdzies indziej, niz kolo otworu w szybie...np. daj jakas grotke.
Jesli jednak pajaczek zrobi sobie pajeczyne tam, gdzie nie powinien, to wtedy bedziesz mial utrudnione sprzatanie.

3...hmm...mozna powiedziec, ze te pajaki nie sa zawsze tak agresywne, jak sie mowi. Nie zawsze atakuja wszystko, co sie rusza, gdyz czesto wola po prostu skulic sie i nie ruszac.

sKuNiAcZ
30-05-2012, 07:36
dzieki Atrax..dalem mu grote w drugim koncu terra ..mysle ze tam sobie zbedzie siedzial..dzieki za pomoc :)
pozdro :) sKuNiAcZ

sKuNiAcZ
30-05-2012, 07:54
i jeszce jedno pytanie ..a mianowicie ..wiem ze ten pajaczek lubi wlgotnosc w granicach 40-70 % a co mozecie mi o tym powiedziec z waszych doswiadczen..:) co ile mu spryskiwac terra

Martyna
30-05-2012, 14:54
Murinusowi zraszam terrarium co 5 - 6 dn. Oprócz tego (słyzałam różne opinie na ten temat) wstawiłam mu płytki spodeczek z wodą. Widzieliście kiedyś jak pająk pije pochylając się na nim? Ja obserwuję to tylko u murinusa. Zabawny widok :)

walter
30-05-2012, 20:46
Moja B. boehmei pije dokladnie w taki sposob :)

sKuNiAcZ
31-05-2012, 01:00
dzieki za pomoc ..mysle ze se z nim poradze :)) jak chcecie to opisujecie swoje przezycia dotyczace hodowli murinuska :)
pozdro :) sKuNiAcZ

alice
31-05-2012, 01:37
heheh nio to mam nadzieje ze jak Cie wkoncu odwiedze bede miala to okazje zobaczyc, Shirl zawsze sie smieje "pajak + slomka gratis" jak slyszala o tym malym naczynku na wode kiedys heheheh...

sKuNiAcZ
31-05-2012, 12:56
jak macie co to opisujcie jakies ciekawe przeycia z tym pajaczkiem..
POZDRO :) sKuNiAcZ

Mirass
04-06-2012, 04:28
mam 2 murinusy samca i samice... samica jest nowa... ale nie o to chodzi... samiec to niezbyt atakuje ale samica to killer... robie coś przy innym pająku w poblizu jej pudełka a ta sie juz nastrasza... wyjmuje zuzyte zarcie tez juz od razu atak... to zalezy...

Sojkas
04-06-2012, 04:47
Poczytaj topic o bialokolanowym.
Opisywalem tam moje 2 egzemplarze.
Jeden to oaza spokoju :), niejadek uciekajacy na widok pesety.
Drugi zre jak nieprzytomny, biega po boxie i siedzi na kryjowce zamiest w srodku. Aha, ostatnio zalepil pajeczyna jegen rog boxa i tam sobie lezakuje, bo juz mu sie znudzilo machanie noga przez otwor wentylacyjny.

Pajak pajakowi nierowny.

42d3e78f26a4b20d412==