PDA

Zobacz pełną wersję : ALE YAYA !!!



walter
31-05-2012, 08:00
Moj P. imperator (kupiony w pazdzierniku '02) do tej pory zachowywal sie "podrecznikowo", jak na tego skorpa przystalo.
W miedzyczasie wciagnal nawet pare myszek i mnostwo swierszcy.
Co wieczor chrobotal po szybach terra usilujac wyjsc ... wszystko normalnie.

Od paru dni przestal wychodzic z kryjowki i zaczelem sie troche niepokoic, o co mu chodzi ...
Dzisaj rano zajzalem do jego "dziupli" .... SZOK!
Siedzi sobie, jak zawsze .... z cala gromada malych, bialych imperatorkow na grzbiecie!!!!!!:)

Szybkie pytanie do ludzi, ktorzy rozmnazaja skorpiony (ja nigdy nie mialem takiego zamiaru :)
- czy w dalszym ciagu utrzymywac taka sama wilgotnosc, zmniejszyc, zwiekszyc?
- w jego terra zawsze chodza jakies swierszcze (zeby jedzonko bylo pod reka), czy mam je usunac, czy moga zostac (na wszelki wypadek usunalem).
- przez jaki czas male musza byc z matka, czy mam je odseparowac?
- jakies dodatkowe wskazowki .... ???

Nurek
31-05-2012, 08:26
czesc ! wilgoć może być na tym samym pozoimie co zawsze.
świerszczy nie musisz wyciągać ale zawsze warto dmuchać na zimne na wszelki wypadek nie wkładaj ich a skorpiona karm w tych prach co zazwyczaj sam jadł. Małe bendą na grzbiecie matki przez 2 tygodnie i nic nie zrobisz :) jak zejda z matki to zobacz vzy przypadkiem ich nie zjada. Jak zje kilka sztuk to sie nie przejmuj bo to normalne ale jak zrobi sobie obiadek z całego miotu to to co zostało zabierz do innego terra a potem możesz z nimi robic co chcesz ...

pS. Może chcesz je sprzedac ? biore kilka od ciebie ( jeśli sprzedajesz )

Pozdrawiam

Jimbo
31-05-2012, 08:51
To znaczy trzymałeś parkę, czy kupiłeś już zapłodnionego ?

walter
31-05-2012, 10:24
Nie trzymalem parki.
Wyglada na to, ze byla juz zaplodniona ... a bylem na 90% przekonany, ze to samiec http://daggers.infopop.net/infopop/emoticons/icon_eek.gif.
NIgdy nie mialem zamiaru rozmnazac skorpionow ani pajakow ... teraz jeszcze brakuje, zeby ktoras z moich pajeczyc wyciela mi taki sam numer ... http://daggers.infopop.net/infopop/emoticons/icon_razz.gif

Nurek, mieszkam w Kanadzie, wiec z przesylka byloby troche kloptu.
Z tych, ktore nie pojda na kotlety dla mamusi zostawie sobie ze dwa a reszte dam facetowi ze sklepu zoologicznego, gdzie ja kupilem (chyba mu sie nalezy...za kare).

Teraz wypada mi sie poduczyc troche o opiece nad tymi gowniarzami.

Łukasz Kryszpin
01-06-2012, 07:17
jak bedziesz chciał sprzedawać młode to daj mi znać;)

bo chciałem kupić :P
pozdrawiam

^KRYSZOX^

walter
01-06-2012, 08:08
jak bedziesz chciał sprzedawać młode to daj mi znać;)
Ze sprzedaza moglby byc maly problem.
Mieszkam w Kanadzie, wiec przesylka wyszlaby duzo drozej niz sam skorpion ... zreszta bylyby male szanse na dotarcie zywego.
Poza tym, jak wiadomo, P.imperator jest objety CITES'em i z wysylka wiazaloby sie mnostwo latania w sprawie papierow :(

i`am
07-06-2012, 18:33
no to gratuluje;P dobry z ciebie ojciec:PP

42d3e78f26a4b20d412==