PDA

Zobacz pełną wersję : Skorpiony - Jak one to robia?



walter
07-06-2012, 07:37
Jak juz pisalem w innym miejscu, moja skorpionica (P.imperator) urodzila bande skorpionkow i juz rowny tydzien siedzi z nimi na grzbiecie w swoim domku.
Codziennie podaje jej swierszcza (czasami dwa) ktore natychmiast sa zjadane.
Dzisiaj zauwazylem, ze jeden z bardziej ruchliwych maluchow spadl z niej i chwile lezal przed "obliczem" mamy.
Doslownie zamarlem z wrazenia kiedy chwycila gowniarza szczypcami i ... wsadzila z powrotem na grzbiet.
Przez chwile myslalem, ze zrobi sobie z niego sniadanko.
Za jakies 10 minut wlozylem jej swierszcza, ktory zlapany ... juz nie trafil na grzbiet :)

Ciekaw jestem, w jaki sposob odroznila swojego malucha od swierszcza - gdzies czytalem, ze skorpiony sa zupelnie slepe (pomimo oczu) i wszystko, co sie rusza uwazaja za potencjalny posilek ...

Jimbo
07-06-2012, 08:46
Walter - wrzuć jakieś zdjęcie mamy z dziećmi. Chętnie zobaczę jak to wygląda :)

walter
07-06-2012, 10:10
Mama z dziecmi nie rusza sie na razie z domku.
Aparat juz jest przygotowany na ta okazje :)
Nie chce jej stresowac i blyskac lampa - na razie tyle udalo mi sie sfotografowac:

http://www.simplesolutionpc.com/waldek/spiders/kaiser/17.jpg

Kobra
07-06-2012, 12:50
zarypiste

Moby_
08-06-2012, 02:01
z czego jest ta kryjowka ?:-) kamien ??

Atrax Robustus
08-06-2012, 03:33
Pieknie Walter! Zostales ojcem :)))


...sliczne scorpki ;)

walter
08-06-2012, 09:36
Kryjowka jest ceramiczna - w sklepach, gdzie wszystko jest po 1 $ jest tego pelno i nikt tego nie kupuje, bo w sumie nie widadomo co to jest.
Doszedlem do wniosku, ze to moze byc super kryjowka i zaopatrzylem w takie same prawie wszystkie moje pajaki i skorpiony - tylko niektore z nich korzystaja ... np. B.boehmei lubi sobie siedziec na domku.

Atrax Robustus
08-06-2012, 11:37
Ja pajaczkowi zafundowalem taka mala, ceramiczna czaszeczke za 8 zl. Jak tylko przeniose go do troche wiekszego terrarium, to to sie stanie jego nowym domkiem :)

--->Mimi<---
08-06-2012, 15:42
tylko 1$?<szok> u nie taka mini mala miseczka ceramiczna w kamiennym stylu kosztuje 24 zł:-/ nawet bałem się spojrzeć na cenę domków......

42d3e78f26a4b20d412==