PDA

Zobacz pełną wersję : Czarna lista :)



PaWeL^
08-06-2012, 05:59
czesc


"Nie trzymaj w domu

na liscie zwierząt niebezpiecznych znalazły się m.in: Waran stepowy(fot.1)-mimo braku jadu,ale ze względu na bakterie gromadzące sie w jego zębach; legwan z Galapagos-niejadowity,ale w razie zagrożenia jego ogona dziala jak skalpel, kobra różańcowa,pyton tygrysi,grzechotnik, ponad to male zwierzęta: ptasznik zwany tarantulą(fot.2), skorpion północno afrykański(fot.3)-jego jad byl przyczyną śmierci niejednego hodowcy"

tekst pochodzi z gazety "Życie na gorąco", ale najlepsze co mnie w tym rozbroiło bylo o ptaszniku - zwanym tarantulą(fot.2) a z boku zdjęcie B.Smithi :)))))))))))))

pozdro

dee jay
08-06-2012, 06:05
1 klasa.....

Atrax Robustus
08-06-2012, 06:06
Mnie juz takie bzdety przestaly smieszyc kilka miesiecy temu.


Albo to, ze jak mowie "ptasznik", to ludzie kojarza go z ptakiem. Chyba nigdy sie tych mitow nie pozbedziemy :)

Najlepiej to przemilczec, bo nie ma sensu sie smiac z biednych urzedniczkow.

i`am
08-06-2012, 06:44
aj tam to wcale nie jest smieszne, kiedys tes myslalem ze ptaszniki sa niegrozne dopuki albopilosum nie zjadl mojego ojca, a emilia odgryzla noge mojej siostrze:P hueuheuhe

walter
08-06-2012, 09:44
Takie "kwiatki" pokazuja sie od czasu do czasu na calym swiecie, zwlaszcza w "sezonie ogorkowym", kiedy nie ma za bardzo oczym pisac.
Na dobra sprawe, jedynym prawdziwym ptasznikiem (z nazwy) jest A. avicularia.
Lacinskie avi cularia - zjadacz ptakow ... http://daggers.infopop.net/infopop/emoticons/icon_smile.gif

Apostoł
08-06-2012, 12:50
i' M PRZEGIOLES PALE!!! DAWNO TAKIEJ WSTAWKI NIE SLYSZALEM:)
SPOKO MOJEGO STARSZEGO ALBPILOSUM NIE RUSZA ALE MURINUS SIE NA NIEGO CZAI ..........
POZDRAWIAM

i`am
08-06-2012, 14:19
ano ludzie nie maja o czym pisac to pisza glupoty i niektorzy nawet w to wierza;]

Atrax_Rabbit
08-06-2012, 14:33
bo to sa ludze:)

--->Mimi<---
09-06-2012, 05:45
A własnie mam pytanie. Bo chyba nazwa ptasznik nie jest aż tak bezsensowna. Przecierz nadrzewnym chyyba zdarzy sie czasem upolować jakieś pisklę czy cos nie? Mozliwe że gadam głupoty ale czemu jakiś szybki ptasznik miałby zrezygnować z jakiegoś małego ptaszka siedzącego obok na gałęzi?

krzdab2150
09-06-2012, 05:53
szkoda se nerwy szarpac z takimi tekstami.

ostatnio jechala do mnie konduktorską dorosła rosea, odbieram przesyłkę , a pani pyta co to (wiedziała, że żywe, była ostrożna).
Mówię, że ptasznik, a ona: ptaszek?? jaki??

Dopiero jak jej wyklarowałe, że to pająk to powiedziała "o fuj".

walter
09-06-2012, 07:56
A własnie mam pytanie. Bo chyba nazwa ptasznik nie jest aż tak bezsensowna. Przecierz nadrzewnym chyyba zdarzy sie czasem upolować jakieś pisklę czy cos nie? Mozliwe że gadam głupoty ale czemu jakiś szybki ptasznik miałby zrezygnować z jakiegoś małego ptaszka siedzącego obok na gałęzi?

Z pewnoscia nie gadasz glupot.
Nazwa "ptasznik" wziela sie stad, ze szwajcarska podrozniczna, przyrodniczka i ilustratorka Maria Sibylla Merian w swojej wydanej w 1705 roku ksiazce z podrozy po Surinamie umiescila ilustracje wielkiego pajaka zjadajacego kolibra.
"Potworem" byla oczywiscie A. avicularia a czytelnicy byli zaszokowani - stad wlasnie wziela sie lacinska nazwa "avicularia".

Nastepnie, w roku 1866 brytyjski przyrodnik H.W. Bates w swojej ksiazce "A Naturalist on the Rivers Amazon" umiescil ilustracje [A. avicularii[/i] jedzacej wrobla.

Napewno jednak ptaki nie stanowia glownego skladnika diety ptasznikow, poniewaz ptaszory prowadza raczej nocny tryb zycia (odwrotnie do wiekszosci ptakow).

Befsztyk
16-06-2012, 03:30
ech...wróciłem właśnie z Władysławowa, gdzie byłem na wystawie "Najstraszliwsze tarantule i skorpiony świata " (czy coś takiego ) i odkąd zobaczyłem tam Brachypelmę Albopilosum podpisaną jako Tarantula Kędzierzawa, to już mnie chyba nic nie zdziwi...Przy tym nawet nazwanie (na tej samej wystawie) murinusa ptasznikiem pawianim jasnym (czy jakoś tak) nie robi na mnie wrażenia :)
Pozdrawiam wszystkich !

krzdab2150
16-06-2012, 04:12
a propo's wystaw. Tez bylem na jednej, ale byla OK.
http://republika.pl/pajaki/praga.html

42d3e78f26a4b20d412==