PDA

Zobacz pełną wersję : POMOCY Z GRAMMOSTOLĄ ROSEĄ



drizzt
12-06-2012, 14:04
Dziś jak patrzyłem do pojemniczka grammostoli i ona leżała na jednym boku co mnie zdziwiło bo zawsze jak otwierałem to się zaczynała wspindrać.Więc ruszyłem ją lekko i przeszła pare "kroków" i znów staneła ??? co jej może być przesuszenie ?? brak pokarmu ?? za mały pojemnik ??( ja stawiałem na temperature bo jakoś mi nie spada poniżej 30 ale wątpie) POMOCY !!!!!!!!!

Sojkas
12-06-2012, 15:59
Nie ruszaj jej, pajaki linieja na boku.
Ostatnio moj smithi tez polozyl sie na boku i tak wylinial.

Mc.Luka
12-06-2012, 16:57
moja samica psalmopoeus cambridgei też na boku liniała ostatnio - nie dotykaj jej/jego !!!
pozdrawiam wszystkich terrarystów !!! ELO !!!

Atrax Robustus
12-06-2012, 18:15
Drizzt -> Powiedz, czy to czasem nie wylinka.

Zawsze lepiej przewidywac najgorsze i mimo, ze takie zachowanie czasem moze byc oznaka "otepienia" przedwylinkowego, to jednak zdarzylo sie kilka pajeczych zgonow, ktore poprzedzalo takie wlasnie zachowanie zwierzaka.


Mam jednak nadzieje, ze ta ostatnia mozliwosc sie wykluczy.

drizzt
13-06-2012, 05:11
Mieliście raceje to była wylinka 3 w jej życiu :D czekałem na nią około 1,5 miesiąca :D dzięki za posty

Martyna
15-06-2012, 08:25
prawdopodobnie przechodzić będzie wylinkę. Moja rosea prze wylinką prawie się nie ruszała, ośmielę się nawet napisać, że miała z tym znaczne kłopoty - nie ptrafiła wspiąć się na 3 cm po ścianie terra. Nie miała chwytnych odnóży. Teraz po wylince bez problemu wspina się po ściankach terra, jest bardzo ruchliwa i kołysze się...wygląda tak, jakby była zrobiona z galarety i przy każdym ruchy trzęsie się...nie wiem, co to kołysanie oznacza...
Nie denerwuj jej....Wiesz, czym to się może skończyć.
Acha - zagrzebuje teraz tyłek w ziemi - potrzebuje więcej wilgoci? Oglądałam ją, zeszła z niej cała skóra....
Zgłupiałam nieco przy niej... ach te baby...;)
Przepraszam, że odeszłam nieco od tematu....

42d3e78f26a4b20d412==