PDA

Zobacz pełną wersję : P.Cambbridgei czy P. Regalis ???????????????



Artur33
16-06-2012, 15:17
mam putanie , mam w domu Cambridgei po ok 6 wylince , i wydaje jest on agresywny , czy tego pająka da sie jakoś oswoić . ????
I mam mozliwość wymiany go na Regalisa , ale niewiem czy wymienić ????

Czy regalis jest łagodniejszy

Mc.Luka
16-06-2012, 16:16
poeciloteria regalis napewna nie jest łagodniejsza od psalmopoeusa cambridgei ale jak wiadomo gatunek poeciloteria dysponuje dość silnym jadem,a co za tym idzie realne zagrożenie dla zdrowia, co do oswajania to ani jednego ani drugiego nie da się oswoić. Posiadam dorosłą samice p.cambridgei(foto w załączniku) i od zawsze była spokojna, mój kalega ma natomiast bardzo agresywną samicę, do tego stopnie, że gdy otwiera terrarium ona wyskakuje z gniazda i przybiera pozycję obronna i nie wacha się wogule użyć zębów - atakuje dosłownie wszystko - nawet wode ze spryskiwacza dopczas zraszania jej lokum. Wybór należy oczywiście do Ciebie - ja jednak narazie pozostałbym przy psalmopoeusach...
Pozdrawiam pajęczarzy !!! ELO !!!

Atrax Robustus
16-06-2012, 16:20
Wpisz sobie najpierw dobrego maila, bo wysylalem Ci juz chyba z 5 wiadomosci dot. Twoich znikajacych postow.
Pajaka nie da sie oswoic (polecam tutaj zwierzatka futerkowe... stalocieplne). Pajak to nie chomik i skoro masz agresywny okaz, to juz tak zostanie. Nie wiem, w jaki sposob chcesz go oswajac, ale wszelkie ingerencje w jego srodowisko, beda wywolywaly u niego najwyzej niepotrzebny stres. Uzywaj pesety do karmienia i uwazaj na swoje ruchy, to nic nie stanie sie pajakowi, ani Tobie. Jedne okazy bez niczego pchaja sie na reke, a widocznie Twoj jest inny i nic na to nie poradzisz. Prawdopodobnie, po pewnym czasie, zacznie bagatelizowac to, co robisz w terrarium, bo nie bedzie odczuwal takiego zagrozenia, ale kompletnie sie to nie sprawdzilo w przypadku mojej Poecilotherii, ktora reaguje bardzo roznie na obecnosc czeos niepokojacego w jej terrarium.

To samo tyczy sie Twojej rosei.

A propos Poecilotherii... hehe :)
Pod wzgedem jadowitosci, to jest tak, jakbys chcial wymienic bananowke na Oxyuranus microlepidotus. W zasadzie P. regalis nie jest pajakiem agresywnym. Powiem nawet, ze plochliwym, jednak jej szybkosc jest taka, ze przy nieuwadze, moze dojsc do ucieczki/ukaszenia, ktore (naprawde) ma o wiele powazniejsze skutki, niz ukaszenie cambridgei.

Ps. Poczytaj sobie rowniez FAQ.

Artur33
17-06-2012, 05:26
dzieki zostane przy cambbridgei !

krzdab2150
18-06-2012, 10:49
sorki off-topic.:
jak wstawiacie pliki to wstawiajcie z nazwa nie JPG tylko jpg (wielkosc liter) - dla niektorych kompow to problem.

Kafares
20-06-2012, 07:19
WItam! Mam 2 cambridgei i uważam że to wspaniałe pajaki. A najciekawsze jest to że mają odmienne charaktery. Jeden jest płochliwy i spokojny a drugi zachowuje się jakby miał owsiki (raz mnie o mało nie ugryzł i zwiał z terra). Co do oswojenia pajaka to chyba nie masz szans bo pająk to nie pluszowy zwierzaczek tylko drapieżnik, który jest prawie zawsze głodny:-). Jeżeli chcesz spokojnego pajaka to polecam kędzierka albo jakąs avikularie ale słyszałem że gryza właścicieli.

Pozdrawiam gigantów terrarystyki.

************************************************** ****

Psalmopoeus cambridgei x2 - Fafik i Kafik
Brachypelma boehmei - Bombik
Chromatopelma cyaneopubescens - Chromik
http://i.wp.pl/a/i/spotkania2/0/0/0/49/89/58.gif

Atrax_Rabbit
20-06-2012, 13:30
ja ma podrostka regalisa i jest spox cala nac chodzi po terra fajne ma kolorki i wlogule

Mimi.
25-06-2012, 09:18
to ten pierwszy w końcu płochliwy czy spokojny?;)

Atrax_Rabbit
25-06-2012, 09:24
regalis raczej plochliwy ael zdarzaja sie pewnie wyjatki jak zawrze

42d3e78f26a4b20d412==