PDA

Zobacz pełną wersję : pająki dla początkujących



Kobra
16-06-2012, 15:52
jakie radzilibyście ładne kolorowe pajączki do hodowania dla początkujących terrarystów oprócz brachypelm i grammastoli (jeżeli nazwy pająków napisałem źle to sorki)

Atrax Robustus
16-06-2012, 16:03
Chromatopelmy
Psalmopeusy
Avicularie /niektorzy maja problemy z mlodymi osobnikami - poglad o wysokiej smiertelnosci wsrod nich/.
Poecilotherie (bardzo silny jad, ale nie sa tak okropnie agresywne...ja sam swoja kupilem, jak bylem jeszcze swiezo upieczonym terrarysta).
Acanthoscurria geniculata
moze jakas Iridopelma
Aphonopelmy
N. carapoensis.


Ok. Starczy na razie :>.


Napisz jeszcze, jakie pajaki hodujesz teraz i co masz na mysli, mowiac "dla poczatkujacych".

Sojkas
16-06-2012, 16:11
Co do bialokolanowego to ja nie wiem.
Moje oba najedzone sa grzeczne. Ale glodne potrafia skoczyc i probowac ugryzc bez prowokacji i ostrzezenia.
BTW czemu nie brachypelmy? Taki np. smithi-piekna bestia IMHO. Lagodna, nawet glodny odroznia maczniaka od pesety ;p

walter
16-06-2012, 20:17
Jezeli od razu odrzucasz Brachypelmy i Grammostole, robisz moim zdaniem blad.
Zgoda, Brachypelma albopilosum lub Grammostola rosea moze nie naleza do najbardziej atrakcyjnych ptasznikow (chociaz i tutaj z pewnoscia zdania sa podzielone) ale np. Brachypelma boehmei, annitha, smithi lub Grammostola pulchra mieszcza sie w scislej czolowce "cudow natury".
Jesli juz stanowczo nie chcesz zadnej Brachypelmy, polecam goraco Aphonopelma bicoloratum, ktora wyglada zupelnie, jak Brachypelma boehmei, z tym , ze jest moze mniej nerwowa.
Oczywiscie, rowniez Avicularie, jesli lubisz szybkie ptaszniki.

Poecilotherie .... w tym miejscu chyba po raz pierwszy musze sie nie zgodzic ze zdaniem Atraxa Robustusa - z pewnoscia nie zakwalifikowalbym zadnej Poecilotherii jako ptasznika dla poczatkujacych terrarystow.
Nie chodzi juz nawet o szybkosc i dosyc grozny jad - Poecilotherie sa po prostu stosunkowo delikatnymi ptasznikami i dosyc czesto padaja na skutek nieprawidlowych warunkow.

Nhandu carapoensis ... polecam (sam mam dorosla samice), z tym, ze nie jest to ptasznik, jak to Kobra okreslil "ładny, kolorowy".
Przy dobrym swietle prezentuje sie niezle ale ogolnie ma raczej "bury" wyglad - wcale nie agresywny.

Kobra
17-06-2012, 01:44
walter nie uważam grammastole i brachypelmy za nie atrakcyjne (sam mam Smithi)chce wiedzieć jakie są inne ciekawe pajączki

Kobra
17-06-2012, 01:53
Atrax hoduje z ptaszników tylko Smithi mój pierwszy ptasznik mam zamiar powiększać moją kolekcje chce kupić g.rosea albo g.pulchra ale tego drugiego jeszcze nie widziałem
Mówiąc ptasznik dla początkujących mam na myśli mało wymagającego kolorowego pajączka
Atrax Robustus jeśli się nie myle to chyba ptasznik macie jego zdjęcie jeżeli tak to załączcie do posta

memphis
17-06-2012, 02:02
atrax z tego co pamietam to nie ptasznik

Zboj
17-06-2012, 03:35
Mój białokolanowy tez nie nalezy do spokojnych, choć jest jeszcze "brzdącem"(L6), rzuca się na wszystko, nawet na krople wody ! Może z wiekiem mu to przejdzie !?!?!

Sojkas
17-06-2012, 04:19
<text type="ironia">...tak, polecam do hodowli tego pajaczka. </type>

Sojkas
17-06-2012, 04:20
Moje maja L5i L6. W zachowaniu sa b.podobnie do mojego vagansa, ktory uwazany jest juz za nieco "nadaktywnego" ;p

Atrax Robustus
17-06-2012, 06:33
To nie jest ptasznik. On nalezy do Hexathelidae, a nie Mygalomorphae.

A co do Poecilotherii, to nie slyszalem, zeby te ptaszniki padaly czesto (w przeciwienstwie do Avicularii...przynajmniej z opinii innych hodowcow). Jednak nie twierdze, Walter, ze nie masz racji, bo ja akurat nie mam kontaktu z wieloma hodowcami tych ptasznikow (moze dlatego moja opinia dot. tych pajakow, nie moze byc w 100% obiektywna), jednak zaden z tych hodowcow nie narzeka na swoje Poecilotherie. Jednak tam, gdzie mieszkasz, na pewno wiecej osob hoduje te zwierzaki i dlatego mozesz wypowiedziec sie dokladniej na ich temat.

Kobra
17-06-2012, 12:02
niech Atrax Robustus będzie czym chce ale zamieśćcie jego zdjęcie z postem

walter
17-06-2012, 12:13
Fotka w zalaczniku :)

Kobra
17-06-2012, 12:35
super dzięki walter

Awikularia_
19-06-2012, 10:06
Eh, Walterze, szkoda że mieszkasz tak daleko.... Mój dorosły samczyk N. carapoensis chętnie poznał by towarzyszkę życia... Poza tym jest agresywny i na wszystko się rzuca aż wióry lecą...

walter
19-06-2012, 17:24
... jest agresywny i na wszystko się rzuca aż wióry lecą...
Ja mu sie wcale nie dziwie :)))

Moja Brunhilda rowniez z pewnoscia nie mialaby nic przeciwko temu.
Pare dni temu siedzialem i smialem sie jak glupi obserwujac jak Brunhilda (N. carapoensis) i Filippa (B. boehmei), ktorych terraria stoja obok siebie, staly sobie en face i tupaly sobie na zmiane ponad godzine ... chociaz obie samice :)
Pozniej obie wlazly na swoje szyby, oddzielone tylko szklem i siedzialy sobie tak jedna obok drugiej.
Szkoda, ze akurat mialem wyczerpana baterie w aparacie ...
W koncu obie zjechaly na dupska i rozeszly sie w swoje strony.

42d3e78f26a4b20d412==