PDA

Zobacz pełną wersję : naćpany pająk



bu-lee
18-06-2012, 12:26
z tego co pamiętam kiedyś się przewijał temat zachowania pająków po narkotykach:))
Oto adres stronki ze zdjęciami pajęczyn utkanych przez pająki naćpane różnymi dragami... (chyba jeszcze tego na forum nie było)

www.hyperreal.info/drugs/go.to/art/1001

Atrax Robustus
18-06-2012, 12:32
Bylo juz kiedys :)

Chociaz temat jest dobry i dobrze, ze ktos go przypomnial. Rozmawialismy wtedy takze o nacpanych muchach, ktore w butelce pelnej cocainy, skupialy sie w najwiekszym jej zageszczeniu i zachowywalo sie... zywo :]

To samo dotyczylo alkoholu. Muchy zachowywaly sie identycznie jak czlowiek :)

Najpierw ozywienie...chwiejny krok... urwanko filmu. :]

mAYh3m
18-06-2012, 15:30
Nie wyobrazam sobie jak "musze" moze urwac sie film, Atrax :) Ale nie kloce sie :) A topic byl juz poruszany, nawet wtedy bardzo dokladnie go przesledzilem. Ciekawa sprawa.

Btw. Ciekawe czy ktorejs "musze" przytrafil sie bad-trip :)

Pozdrawiam

Atrax Robustus
18-06-2012, 15:45
Dopoki nie zobaczylem materialu filmowego, to rowniez nie wierzylem :)

Oczywiscie pod haslem "urwaie filmu" mam na mysli calkowity spadek aktywnosci. Niektore muchy padly, ale niektore przezyly i po wyciagnieciu z pojemnika, po kilku minutach zaczely sie ruszac :)

mAYh3m
18-06-2012, 16:34
Hehe ;) Ja z moim ptaszorem nic kombinowac nie bede. Wiesz, browarka od czasu do czasu, ale nic "twardego" =D

W sumie ciekawe byloby brac udzial w takim eksperymencie, obserwowac zachowania zwierzat pod wplywem narkotykow. Ale skoro na czlowieka maja one taki wplyw to skad wiadomo jaki maja wplyw na zwierzeta? Moze nieodwracalne spustoszenie w ciele... niewiadomo. Nacpaja jakiegos np. turkucia podjadka do badan, a potem sie okaze ze ma on dol psychiczny, ze czuje sie zagubiony i samotny, ze poglebila sie depresja ;)))) Nie wiadomo, nie wiadomo.

Ps. Traktujcie ta wypowiedz z przymruzeniem oka. A najlepiej obu :)

walter
18-06-2012, 17:06
Nacpaja jakiegos np. turkucia podjadka do badan, a potem sie okaze ze ma on dol psychiczny, ze czuje sie zagubiony i samotny, ze poglebila sie depresja ;)))) Nie wiadomo, nie wiadomo.

Oprocz dola, zagubienia i samotnosci moze sie okazac, ze mial trudne dziecinstwo i byl wykorzystywany .... :)

mAYh3m
19-06-2012, 05:42
Hhehe :D To bylo niepoprawne politycznie walter :)

InneCzasy
19-06-2012, 12:23
witam!!! Szczerze powiem , żę po przeczytaniu tego posta aż mi sie gorąco zrobiło!!!!!! i wierzyć mi sie niechce
Sorrka ale myslałem że reprezentujemy nieco wyższe loty!!!!
Po co zamieszczać linki do stron ze zdjęciami pajęczyn naćpanych pająków, czyżby wydawałoby sie poważni terrarysci "zapodają" sowim pupilom dragsy podczas np. imprez domowych ????
Z czego bierze sie potrzeba ogladania tych zdjęć????
Nierozumiem co to ma wspólnego z terarrystyką!!!!!!!!!
Sorry ale na wszystkie tego typu posty zawsze będzie mnie trafiał szlak i będę o tym mówił aż nook czegoś z tym niezrobi lub nie dostanę od niego bana na serwis!!!
Czy ktoś z was zastanowił sie że zagladają tu też dzieciaki które poprzez swoje posty zachęcacie do praktykowania "karmienia" swoich pupili w celu obejrzenia tego live?????
Jest to dla mnie wielki Debilizm przez duże D !!!!
Pozdrawiam i mam nadzieje ze nook jednak zareaguje!!!!!
"Jak chciecie to bierzcie, jak chcecie to niebierzcie..." jak śpiewał K.Staszewski ale nie karmcie zwierzaków trawą kwasami speedem i innymi pierdołami!!!!

Atrax Robustus
19-06-2012, 12:57
Przepraszam, ale reakcje zwierzat na substancje chemiczne i ich odzwierciedlenie w zachowaniu ludzkim, to nie sa "chamskie i dziecinne tematy". Watpie, zeby mAYh3m lub walter, pobiegli jutro do dealera po porcje kokainy, by wyprobowac ja na smithim...
Nie wykluczam, ze gdzies znajda sie idioci, ktorzy to zrobia.
Mimo "luzackiej" otoczki tego wataku, zaprezentowalem badania naukowcow i genetykow, ktorzy traktowali muchy roznego rodzaju srodkami odurzajacymi i porownywali ich zachowanie z zachowaniem czlowieka... jak widac, wyniki byly zaskakujace.

Masz racje.. nie ma to N I C (! ! !) wspolnego z terrarystyka, jednak nasze forum, czasem potrzebuje odpoczynku od czysto terrarystycznych tematow. Bardzo mile widziane sa wszelkie ciekawostki dot. ptasznikow...skorpionow. Oprocz ciagle powtarzajacych sie pytan, dot. karmienia, mam nadzieje, ze na forum beda pojawialy sie informacje o ciekawych zachowaniach pajakow... o nowych gatunkach, badaniach toksykologicznych, itd. Autorow tego typu watkow, na pewno nie powinno sie traktowac, jako tych, ktorzy sie przechwalaja swoja wiedza, gdyz kazde dzielenie sie wiedza jest dobre.

Zboczylem troche z tematu, ale powiem tak: Nie skasuje tego watku, chyba, ze w dalszej jego czesci beda pisane juz kompletne bzdury, a calkowita wartosc dyskusji wyniesie 0... lub zrobi sie jakas "burda".

Ps. Dopiero teraz zauwazylem, ze link, ktory podal bu-lee, dotyczy krzyzaka... Tym lepiej, bo malo kto hoduje te pajaki, a ptaszniki takich sieci nie robia (malo kto tutaj hoduje krzyzaki). Wierze jednak w madrosc terrarystow i nie widze powodow do oburzania sie.

Jesli ma tu ktos do dodania cos CIEKAWEGO, to zapraszam do dyskusji.

PaWeL^
19-06-2012, 13:40
czesc

ja chce cos dodac !! Inneczasy wyluzuj się troszke - weź zimne piwko usiądz przed telewizorem, posluchaj muzy bo ... zaniedlugo będziesz musial brac leki na uspokojenie ;))) :] http://klub.chip.pl/gekon/emots_m/7up02.gif

pozdro

InneCzasy
19-06-2012, 14:41
nie potrzebuję brać na luz bo brałem i to troszkę z a długo jak na możliwości mojego i "ogólnie ludzkiego" organizmu!!!
Uważam że temat jest poruszony bo ogólnie kręcą kogoś dragsy dlatego niekumam po co pisze o tym na stronie terrarystycznej
A swoja drogą to niekumam po co ktokolwiek kiedykolweik podawał pająkom i innym zwierzakom dragsy!!!!
Pozdrawiam!!! inneczasiorki!!!

walter
19-06-2012, 15:16
inneczasy,

wcale nie musisz brac na luz ... po prostu wyluzuj ... http://www.mediawatchers.nl/smileys/nuts.gif
Jak juz napisal Atrax, potrzebujemy troche odprezenia od wylinek, czarnych plamek i innych "sakramentalnych" tematow.

niekumam po co pisze o tym na stronie terrarystycznej
... poniewaz interesuja nas ptaszniki oraz inne pajaki, ich zachowania i reakcje.
Doloze do tego jeszcze jeden link o "nacpanych" pajakach, zaczerpniety z 'The British Tarantula Society Journal', ktore to towarzystwo wbrew pozorom nie jest banda gowniarzy, ktorych "kręcą dragsy".
Badania zostaly opublikowane na podstawie badan przez NASA, ktora rowniez raczej nie jest amatorskim kolkiem wzajemnej adoracji...
http://www.arachnophiliac.com/burrow/drugged.htm

Hari
19-06-2012, 15:45
Dokładnie. Ludzie mają chyba troche własnego rozumu i mysle ze nie wzrosnie sprzedaz narkotykow, poniewaz kazdy bedzie starał sie nacpac swojego pupila. Rozumując tak jak Ty, inneczasy, mozna zapytac "Po co w ogole badac wplyw substancji chemicznych na jakiekolwiek stworzenia?" ano po to, zeby poznac jak działają np. na organizmy kręgowcow i bezkręgowców. To sie nazywa "nauka". Swojego czasu uczęszczalem na wyklady z przedmiotu "neurobiologiczne podstawy zachowania" i temat wplywu narkotyków na rozne stworzenia tez byl tam czesto poruszany. Uwazasz, ze po takim wykladzie banda studentów leciala naszprycowac swoje szczury? Trzeba poszerzać swoje horyzonty, a nie tylko liczyc wylinki. Uwazam temat za ciekawą nowinke naukową, a nie za reklame zachęcająca do brania narkotykow czy tez do częstowania nimi naszych podopiecznych. Szanuje Twoje zdanie, ale uwazam, ze troche przesadzasz. Sam podszedlem do tego na luzie i Tobie tez to radze. Pozdrawiam.

--->Mimi<---
20-06-2012, 03:01
Po zobaczeniu tej strony doszłem do wniosku że krzyżaki w moim lesie ćpają bardzo obficie;-) Szczeże żadko mi sie zdarza zobaczyć taką ładną pajęczynę jak ta na 1 zdjęciu.

InneCzasy
20-06-2012, 04:49
hehe ta ciekawa nowinka naukowa wydana została w 1983 r przez petrovica i ile nie zrobiłęm błędu w nazwisku!!!! NEWS hehe:-)
A co do postu o "naćpanym pajaku" hmmm niezdziwi mnie kolejny pt:"wpływ kaktusa anhalonium levinii na zachowanie żółwi stepowych" lub inny " szukam chętnych do poddania swoich legwanów badaniom naukowym- chodzi o karmienie canabisem zwierzaków w celu badań wpływu ziela na ich kupy"
Co wtedy powie Atrax???? Że kogoś poje...... , hmmm przecież to "nauka"!!!
Wiem że przesadzam:))) ale wyrażam tylko swoją opinię!!!
Nie wiem co to za rozrywka i jaki szczytny cel przyswiecał tym badaniom wpływu dragów na pająki czy szczury!!!!
Nauka hehe :))) mysle że ten temat bawi was w sposób czystonaukowy:-))))

Pozdrawiam - wyluzowany inneczasiorki!!!!!!

Atrax Robustus
20-06-2012, 05:16
Ok
Wyraziles swoje zdanie i ja to szanuje. W Polsce mamy cos w rodzaju demokracji, wiec kazdy moze sie wypowiadac na dany temat, jak chce.
A to, ze nie jest to zbytni news, to i tak nie szkodzi, bo niektorzy slysza o nim poraz pierwszy. Jesli ktos ma jakies ciekawostki dot. ptasznikow, to oczywiscie mozna wrzucac...jezeli sie nie powtarzaja. Niekoniecznie musza to byc newsy.

W tej chwili poruszyles pewien kolejny problem, gdzie kazdy ma swoje, subiektywne zdanie na jego temat. Mianowicie chodzi mi o badania nad zwierzetami. W tym wypadku, pajaki zostaly uzyte, jako "kroliki doswiadczalne". Gdyby nie doswiadczenia na zwierzetach, czlowiek nigdy nie wynalazlby leku na wscieklizne, czy wielu innych chorob. Tutaj obroncy zwierzat i naukowcy maja wlasne argumenty, w ktorych slusznosc jedni i drudzy gleboko wierza, wiec nie zamierzam sie wypowiadac, kto ma racje, bo takiej odpowiedzi nie ma.
Badajac wplyw lekow/narkotykow na zwierzeta, mozna z duzym prawdopodobienstwem okreslic, jak beda one oddzialywaly na czlowieka (choc nie zawsze). Juz nawet abstrahuje od tego doswiadczenia, dot. wplywu amfy na krzyzaka.

"Wiem, że przesadzam". Przesadziles wlasciwie tylko w jednym: "szukam chętnych do poddania swoich legwanów badaniom naukowym". Z kontekstu wypowiedzi wynika, ze zainteresowanym jest jakas "zaciekawiona osoba", ktora chce zobaczyc, jak bedzie zachowywal sie leg po "dragu". To niestety nie sa badania naukowe, tylko jakis gowniarski eksperyment. Tych badan, zapewnie nie sfinansuje ani rzad, ani zadna instytucja...nie odbeda sie w naukowym osrodku, pod nadzorem specjalistow i naukowcow, ktorzy wykorzystaja ich wyniki dla dobra ludzkosci. Odbeda sie za to w pokoju goscinnym, pod nadzorem "ziomali spod bloku", a wyniki badan, pod postacia padnietego zwierzaka, zwiecza caly eksperyment.

Masz racje...w tym drugim przypadku powiedzialbym, ze kogos poje****. (trzeba odroznic badania naukowe od badan podworkowych).
Zreszta nie wiem, czy jakis instytut zglosilby sie tutaj na forum, aby popozyczac legwany do testow na heroine ;).

bu-lee
20-06-2012, 17:16
Prawde mowiac to nie spodziewalem sie hiszpanskiej inkwizycji gdy zamieszczalem tego posta...
w pelni zgzdzam sie z Atrax Robustus - na tym polegaja badania naukowe w chemii/farmacji ze sie podaje pewne substancje zwierzakom by nie narazac ludzi na niepotrzebne ryzyko. w ten sposob odkrywa sie nowe lekarstwa i narkotyki, ktore czesto sa tym samym - wiekszosc dragow ma lub miala zastosowanie w medycynie.
to ze na forum wchodza dzieci, ktore moga tu przypadkiem przeczytac o narkotykach nie jest argumentem, zwlaszcza ze nikt tu nie namawia do brania ani podawania czegokolwiek pajakom... (a swoja droga to lepiej zeby przeczytaly prace naukowa o narkotykach niz maja wiedze zdobywac od kumpli z osiedla)
ta lista dyskusyjna nazywa sie "pajeczaki" i moim zdaniem trzeba tu zamieszczac wszystko co moze kogos zainteresowac o tych zwierzetach a nie tylko setne z kolei pytanie "dladzego moj biedny pajaczek nie chce nic jesc od 2 tygodni?". ja chetnie bym na przyklad przeczytal jakis dobry kawal o pajakach:))) a nie tylko smecenie o tym samym...
fajnie ze udalo mi sie (calkiem niechcacy:) spowodowac jaka sensowna dyskusje na forum - oby tak dalej - wreszcze cos sie dzieje
pozdrawiam

Sojkas
20-06-2012, 18:29
Noooooo jesli wg ciebie to byla sensowna dyskusja... do tegowywolana tematem, ktory juz byl (i to chyba nie jeden raz).

42d3e78f26a4b20d412==