PDA

Zobacz pełną wersję : Pleśń na B.emili



serafin wolny
19-06-2012, 09:27
Wczoraj zauważyłem na odwłoku mojej emili L5 biały nalot .Szybko przeglądnołem terrarium i znalazłem pod kawałkiem kory pleśń.Szybko wymieniłem całe podłoże i delikatnie pędzelkiem zdjołem biały nalot z odwłoka.Dzisiaj rano zobaczyłem ,że odwłok pająka prawie całkiem wyłysiał.Wyjąłem go z terrarium i przemyłem całe zainfekowane miejsce roztworem alkoholu izopromylowego,dodatkowo posypałem talkiem i przeniosłem do suchszego terrarium.Jak myślicie czy to zachamuje rozwój pleśni , czy mogę jeszcze coś zrobić? Wiem niedopuszczać do powstawania plśni,ale z tą Q-wą trudno wygrać.

Kostek
19-06-2012, 09:49
Jeżeli odwłok stracił włoski to możliwe , ze B.emila chcąc pozbyć się "obcej istoty" wyczesała włoski wraz z ową istotą.

Atrax Robustus
19-06-2012, 10:39
Moim zdaniem, powinno to zahamowac plesn.

Powiedz, jak wygladal ten odwlok po "wylysieniu". Nalot dalej utrzymywal sie?

Napisz jeszcze, kiedy zwierze mialo ostatnio wylinke.

serafin wolny
20-06-2012, 09:39
Nalotu nie było,ale przy przemywaniu prawie całkowicie wyłysiał.Teraz niewidać bo jest nalot z talku ,którym go zasypałem,ale pająk chyba nie czuje się za dobrze siedzi w jednym (suchym) miejscu i nie przyjmuje pokarmu(ostatnio jadł 5 dni temu).Jeżeli chodzi o ostatnią wylinkę to niewiem bo mam go dopiero od miesiąca.

Jaca
20-06-2012, 09:45
Moim zdaniem spanikowałeś i z błachego powodu zrobiłeś pająkowi krzywdę.

memphis
20-06-2012, 10:04
skoro masz masz go od miesiaca to możesz sie niedługo spodziewac wylinki. Jeśli pajak ją przezyje to bedzie wszystko ok

Hari
21-06-2012, 17:12
Faktycznie chyba troche przesadziles z tymi srodkami zapobiegawczymi. Najpierw usuwamy plesn z terra, pozniej mechanicznie, wacikiem z pająka - to jest ok, ale dalej Jaca ma racje, chyba spanikowales. Tak po jednym dniu pająk nie pada z powodu plesni. Wylysial - ok, bywa. Po wylince mu przejdzie. Mogles poczekac i obserwowac pupila. Dopiero, kiedy te srodki zawiodą i plesn nadal bedzie sie odradzać, a wiesz, ze pająk nie bedzie przechodzil w najblizszym czasie wylinki, to dopiero wtedy mozemy nabyć w aptece jakis preparat przeciwgrzybiczny i jego roztwoorem przemyc zainfekowane miejsce. Nie wiem czy pająkowi nie zaszkodzi ten talk. Troche sie go juz pewnie nawdychal...Lepiej go oczysc i obserwuj dalej.

serafin wolny
22-06-2012, 09:20
Możliwe ,że troche przesadziłem,ale emilia ma się już dobrze,zjadła świerszcza i zachowuje się normalnie.Mam nadzieje ,że wszystko będzie OK!

42d3e78f26a4b20d412==