PDA

Zobacz pełną wersję : Urlop i brak opieki nad pająkiem. Co zrobić?



treewood
21-06-2012, 14:27
Posiadam Smithi wylinka 8. Fajnie sie ma ale ja wybywam w góry na 10-12 dni i w domu nie bedzie nikogo. Wszyscy moi znajomi boja sie tego Pajaka a miejscowe zoologiczne sa na tyle amatorskie, ze balbym sie tam oddawac mojego pajaka.

Co zrobic? Problem polega na wilgotnosci. Pajaka na poczatku nakarmie duza iloscia konikow/swierszczy tak, ze wiem, ze spokojnie moze przezyc bez jedzenia do 2 tygodni z reszta przed wylinkami nie jadl nawet do 4-5 tygodni.

Gorzej z nawilzaniem gdyz nie jak to zrobic by mial dobra wilgotnosc?
Spryskac mu bardzo terrarium? Obawiam sie o plesn.
Co zrobic?

Temperatura jest stala bo mam termoregulator i ustawiony czasomierz na 12 godzin dziennie by mu grzalo.

Zion
21-06-2012, 14:51
Sądze ze zostawiając pajaka na okres 2 tygodni, nie musisz obawiac sie o wilgotność. Nawilz obficie podłoze i jezeli terrarium jest dostatecznie wentylowane i nie pozostawisz resztek pozywienia, plesn na pewno nie wystapi, a i pająkowi nic nie powinno się stać jak na kilka dni wilgotność zmniejszy się o kilkanaście procent.
Pozdrawiam

andrzej
21-06-2012, 15:08
Nawilz podloze. Poza tym powiedz rodzicom/znajomym, ze jezeli torf bedzie za suchy, to zeby sprobowali nawilzyc pajakowi podloze, wkladajac strzykawke gdzies w otwor wentylacyjny i skrapiajac podloze z tejze strzykawki.. ja w sumie tak zawsze robie i przyznm, ze bardzo rzadko otwieram terrarium moich pajakow :)

--------OFF TOPIC---------------------
Ps. Czy to nie z Toba gralem poltora roku temu w Dungeon Siege przez internet? O ile jestes tym treewoodem, co pisal na gry-online :>
Jezeli dobrze kojarze, to chyba zalozylismy nawet gdzies na irc #dungeonsiegepl

...o ile Ty to Ty :]

Hari
21-06-2012, 16:54
Ja bym radzil wsadzic wiekszą miseczke z wodą i wyłączyc na ten czas ogrzewanie. Jest cieplo, wiec pająkowi nic sie nie stanie, a i ryzko plesni mniejsze.

Metall
22-06-2012, 00:59
Moj kumpel pojechal na wakacje na 3 tyg i poprosil mnie o przechowanie przez ten czas jego pajaczkow. Mozecie popytac znajomych czy wam nie przechowaja.

mantid
22-06-2012, 03:20
generalnie to ja do wiekszosci moich pajakow zagladam raz na 2 tygodnie i zarowno dla nich jak i dla mnie sytuacja jest w pelni komfortowa.

Wyjmij resztki pokarmu, zwilz podłoze, wstaw miseczke z woda i jedz. Mozesz ewentualnie wylaczyc ogrzewanie - jest lato wiec nic mu nie będzie.

Jimbo
22-06-2012, 05:43
Jak to Mantid ? Karmisz je i spryskujesz raz na 2 tygodnie ??

42d3e78f26a4b20d412==