PDA

Zobacz pełną wersję : ja to mam pecha!!!



daid
21-06-2012, 14:43
Cześć

Właśnie przekonałem się na własnej skórze że jestem uczulony na ugryzienia owadów, ostatnio coś mnie ugryzło i ręka spuchła mi aż do łokcia. Ubolewam tak nad tym ponieważ uwielbiam pająki ptaszniki i mam ich kilka, co teraz począć????

Pozdrawiam
daid

Hodowane gatunki:
b.albopilosum
b.vagans
b.smithi
b.boehmei
b.emilia
g.rosea
g.pulchra


w oczekiwaniu na:
Chromatopelma cyanopubescens

www.brachypelma.prv.pl

redknee
21-06-2012, 14:52
ojjj zeczywiscie masz pecha, ale nie lekcewazylbym tego na twoim miejscu.Wiem ze to bardzo trudno zrezygnowac z tych Ptasznikow, ale powiem ci ze tez jestem alergikiem i na twoim miejscu choc Z BARDZO WIELKIM ZALEM zlikwidowalbym chodowle na JAKIS czas.A dlatego na jakis czas bo niekiedy uczulenia same przechodza, a lepiej zyc i cieszyc sie potem niz byc w szpitalu przez 4 miesiace albo dluzej ...

ZYCIE JEST JEDNO !!!

andrzej
21-06-2012, 15:06
Ja bym nie likwidowal hodowli, jezeli hodujesz gatunki bardzo lagodne... Zachowuj najwieksze srodki ostroznosci przy sprzataniu. Z A D N E G O brania na reke. Uzywaj dlugiej pesety. Co do uczulenia, to niestety, ale niektore alergie nie przechodza. Moj tato jest uczulony na pszczoly od dziecka. ...Moze jakas kuracja odczulajaca?

Jednak nawet, gdy nie jestes uczulony na jad owadow, mozesz byc uczulony na jad jakiegos ptasznika. Czasem mozesz doznac reakcji alergicznej po ukaszeniu jednego gatunku...kiedy inny gatunek nie zrobi Ci nic zlego.

A nie masz mozliwosci, aby "roboty" w terrarium wykonywala inna osoba?

redknee
21-06-2012, 15:20
Andrzej bardzo dobrze powiedzial popieram Go co do tych srodkow ostroznosci ! :)

Mr.Q
21-06-2012, 15:56
Moze jakas rekawica ochronna( typu zimowka) i zalane calcium na stolku obok terra?
Moze niekiedy zycie uratowac...

Jimbo
22-06-2012, 02:03
Ja też bym nie likwidował. Przecież z gatunków, które posiadasz, jedynie vagans może być agresywny. Nie sądzę żeby któryś z pozostałych miał cię udziabać. Wystarczy minimum ostrożności i z pewnością nic się nie stanie.

Fryta
22-06-2012, 02:21
A ja proponowałbym udać sie do DOBREGO alergologa. Reakcja uczuleniowa na jad pszczoły lub osy nie musi oznaczać alergii na jad pająka. Wszystko zależy na jaki składnik jadu jesteś uczulony.
Oto fragment odpowiedzi (mail) pewnego alergologa na moje pytanie dotyczace jadu pajęczaków:

"Bardzo rzadko zdarza się alergia na jad owadów
błonkoskrzydłych (pszczoły, osy), której objawem może być wstrząs
anafilaktyczny, co jest bezpośrednim zagrożeniem życia. Być może jad
skorpiona czy pająka ptasznika również może wywołać tak groźną reakcję
alergiczną ale u osoby uczulonej na jad tych zwierząt. Należy przypuszczać,
że prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznej na jad tych zwierząt
jest takie samo u osób z innymi objawami alergii jak i u osób bez objawów
alergii."

Tak więc alergia na jad pszczoły nie musi oznaczać alergii na jad ptasznika!

Sojkas
22-06-2012, 03:58
Przetestuj...:) odkad mnie ugryzla parahybana wiem :

1 - ze nie jestem uczulony
2 - ze porownywanie jadu ptasznika z jadem pszczoly mija sie z celem, zupelnie inna bajka.


Pozdrawiam!

Kostek
22-06-2012, 08:56
Wspólczuje... Moim zdaniem nie musisz rezygnować z hodowli. Wystarczy , ze zachowasz pewne środki bezpieczeństwa.

Kostek
22-06-2012, 08:59
Sojkas , możesz coś więcej powiedzieć o tym ukąszeniu??? Ból dłu trwał??? Był to sliny ból??? Gdy pająk cię ukąsił próbowałeś go zrucić??? gdzie cie ukąsił??/jaką część ciała/

Sojkas
22-06-2012, 10:14
Prawie wcale nie bolalo, tylko momentalnie rozeszlo sie cieplo po ciele,troche podobne do porazenie przez prad niskiego napiecia, nie probowalem nic z nim robic, bo biegal mi po rece. Reka troche spuchla, a mi podskoczylo cisnienie. Ugryzl mnie w prawa dlon, konkretnie miedzy kciukiem, a palcem wskazujacym. Po ok. godzinie juz bylo OK. Poza tym lekko krecilo mi sie w glowie, ale nie wiem czy z powodu ugryzienia, czy z emocji ;D

walter
22-06-2012, 22:19
Właśnie przekonałem się na własnej skórze że jestem uczulony na ugryzienia owadów
... ptaszniki nie sa owadami, wiec jesli jestes uczulony na ukaszenia owadow, wcale nie znaczy, ze musisz byc uczulony na ptaszniki.

ostatnio coś mnie ugryzło i ręka spuchła mi aż do łokcia
... a czy wiesz, co cie ugryzlo?
Czasami uzadlenie zwyklej pszczoly moze miec dla alergika powazniejsze konsekwencje niz ukaszenie ptasznika o niskim lub srednim LD50.

Jak powyzej napisal Atrax, podstawowa sprawa jest traktowanie zwierzakow powaznie, uwazanie na to, co sie kolo nich robi oraz (jesli nie jestes pewien, na co jestes uczulony) NIE BRANIE NA REKE!
Osobiscie, nie mam zielonego pojecia czy jestem na cos uczulony i nie zamierzam sie przekonywac o tym metoda prob i bledow.
Nigdy nie zostalem (do tej pory) ukaszony przez zadnego z moich ptasznikow.
Hoduje rowniez skorpiony, z ktorych jednemu (P. imperator - akurat najnizsze mozliwe LD50) udalo sie mnie uzadlic - dzieki mojej glupocie, bez zadnych negatywnych dla mnie skutkow.

Nie likwiduj pajaczkow, po prostu traktuj je z respektem.

42d3e78f26a4b20d412==