PDA

Zobacz pełną wersję : Początkujący...



Yeter
23-06-2012, 03:23
Ostatnio zapragnołem mieć pajączka-zobaczylem w sklepie Brachypelma Smithi i normalnie nie moglem wyjsc ze sklepu.Nigdy nie miałem pająka więc jestem zielony.Narazie poczytalem pare postów i opisów.I teraz czy ciężko jest utrzymac takiego Smithiego L1 albo L2? I wogule jak sie takim goofniarzem opiekować.Czy może odrazu lepiej wziąc większego?Narazie dzięki za odpowiedzi na pewno jeszcze napisze jak to początkujący :)...

daid
23-06-2012, 03:36
Na początek kup sobie albopilosum też jest ładna, a jak nabierzesz wprawy to zafunduj sobie smithi. Hodując pajaczki L1 L2 masz duże prawdopodobieństwo że padną, nie lepiej dopłacić 10 - 20 zł i kupić L3 L4???? ja swoją smithi L3 kupiłem za 30 zł i trzyma się dobrze:) wczoraj wyliniała na L6 ( w pozycji kamikadze - na nogach )

Pozdrawiam
daid

Hodowane gatunki:
b.albopilosum L8
b.vagans L7 – na sprzedaż
b.smithi L6
b.boehmei L4
b.emilia L5
g.rosea L6
g.pulchra L4


w oczekiwaniu na:
Chromatopelma cyanopubescens L2

www.brachypelma.prv.pl

PaWeL^
23-06-2012, 03:52
czesc

ja tam zajmowalem się gadami ale na pierwsze pajączki wybralem B.Smithi L2 Ch.Cyaneopubescens L1 & B.Angustum L2 (ptaszory kupiel u Mantida niskie ceny no i Smithi L2 po 2 dniach pobytu u mnie zmienil się w L3 :)) ) i nie wiem czy Yeter powinien miec problemy z Smithi L2-L3 jeżeli zapewni mu odpowiednie pomieszczenie wilgotnosc i pokarm powinno byc git :)) oczywiscie moze kupic podrośniętego :]

ps. jezeli moge wiedziec to jaka cena byla tej B.Smithi u Ciebie ? bo ostatnio widzialem po 480 zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pozdro

Atrax Robustus
23-06-2012, 04:08
Ze smithi nie powinienes miec najmniejszych problemow.
Poczytaj troche archiwum, tu jest wiele odpowiedzi na Twoje pytania.

Na razie FAQ jeszcze nie zostalo zamieszczone, wiec:

Spokojnie mozesz kupic sobie tego pajaka. Tak jak inne Brachypelmy, jest to zwierze wyjatkowo latwe w hodowli. Jezeli bedziesz pilnowal wilgotnosci i spelnisz wymagane warunki do hodowli tego gatunku, to pajakowi nic nie ma prawa sie stac...chyba, ze ma jakies defekty...ale te defekty wychodza zwykle tuz po wyjsciu nimfy z kokonu, kiedy to wiekszosc "slabych" osobnikow pada. Ja bym na Twoim miejscu wzial od razu l4...l5, bo na troche wiekszych okazach, zawsze latwiej jest zauwazyc jakies oznaki plesni, a poza tym latwiej sie je karmi.
Co do opieki nad gowniarzem... powiedzialbym Ci, zebys poczytal FAQ, ale jeszcze go nie ma :], wiec skorzystaj z wyszukiwarki, a jesli masz jakies konkretne pytania, to napisz w tym watku...czy chodzi Ci o sprzatanie...karmienie...itd.

Yeter
23-06-2012, 10:01
1. No to na początek czy trzeba dodatkowo ogrzewać i oświetlać terra?Chodzi o to że mam wybitnie ciepły pokój-okno dachowe i raczej panuje tu ponad 25 stopni.
2. Mam legwana i jak to bywa ma roztocza(walka toczy sie zaciekle ale mają przewage liczebną)wiem ze na pająkach też występują i czy nie bedą na niego przełazić i doprowadzać do odejścia do świata wiecznych łowów(na koniki polne :))
3. Jakiej wielkosci jest Smithi L2 bo jeszcze na żywo nie widziałem takiego małego.
4. Widziałem w sklepie takiego 7cm z nogami-która to wylinka?

Sojkas
23-06-2012, 12:53
Yeter :piszesz z Czwy? Gdzie widziales pajaki? W ktorym zoologicznym?

memphis
23-06-2012, 13:38
Ja Yeter powiem tyle ze taki smithi po drugiej wylince to ma 1 cm razem z nogami wiec jest malutki

Jimbo
24-06-2012, 02:53
Dokładnie. Smithi L1 L2 jest ciupeńki. Radziłbym ci kupić na początek większego. Co do temperatury, to spokojnie może być ponad 25 C. Będzie szybciej liniał.

Atrax Robustus
24-06-2012, 03:50
Co do roztoczy, to nie obawiaj sie o nie, jesli w terrarium bedzie czysto.

Yeter
24-06-2012, 12:56
No z czewy. Pajączki widziałem w sklepie na placu Daszyńskiego ale naprawde fajne i duzo ma gościu w malutkim sklepiku "Pyton" na północy na przeciwko hali "Promenada"(taki malutki sklepik w bloku)

Sojkas
24-06-2012, 13:22
ooo to jutro tam wpadne, pogadam ;p
Dawno w zadnym zoologicznym w Czwie nie bylem.

Atrax_Rabbit
25-06-2012, 03:15
a 7 cm z nogami to jst ok.6 wylinki morze 7

Yeter
28-06-2012, 13:59
Hehe mam pajączka.Kupiłem vagansa L4.Narazie wpiep..ył mączniaka.Jakieś wskazówki dla początkującego proszę...

Sojkas
28-06-2012, 14:07
Gdzie kupiles?

BTW bylem w tym "Pytonie" Faktycznie malutki sklepik, za to wlasciciel zarabisty gosc :P Przegadalismy prawie 2 godziny :D
Ladne ma weze, zwlaszcza tego "tytulowego" pytona.
A jak uslyszalem co w domu trzyma.....

farciarz
28-06-2012, 14:14
yeter z tym vagansem to uwazaj bo one takie jakies podejrzane sa (czyt. agresywne)

KaczmarP
28-06-2012, 15:38
Witam


Pajaczki macie tez w Pyszczaku i pan tez jest fajny i mozna pogadac :), co do Pytona, pan spox i jego zona tez :) fajni ludzie, bralem tam platanki i weza mlecznego i zostawilem sporo patyczakow i straszykow. Jakie znacie jeszcze fajne sklepy w Czestochowie ???

Pozdrawiam KaczmarP

Sojkas
28-06-2012, 15:43
Ja wiem czy Pyszczak taki spoko? Moj brat kupil tam 2 czerwonolice i oczywiscie dostal propozycje dokupienia terra : tego z palemka... Poza tym drogo. Swierszcze za 10 zl pudelko z ok 15 sztukami. U Przemka sa po 9, a jest ich z 30 w pudelku. Fakt, ze czasem maja ciekawe (jak na Czwe) rzeczy. A ptasznika to jeszcze ta mnie widzialem... no ale jak sie studiuje w Toruniu, to sila rzeczy czesto tam nie bywam ;p

BTW uslyszalem kilka ciekawych historii o tym sklepie na Daszynskiego ;p

Yeter
29-06-2012, 08:08
No jak do niego sie idzie to już nie da sie wyjść.Naprawde swietny gościu.Właśnie w Pytonie kupiłem mojego vagansika.

Yeter
29-06-2012, 08:10
No właśnie zauważyłem...kunia taki goofniarz a chce pokazywać kto w moim pokoju rządzi:)Troche sie wystrachałem jak pomyślałem co będzie jak dorośnie:(

Sojkas
29-06-2012, 11:30
AA to pewnie tego, co go ogladalem ;p
Ladny byl i taki hmm wypasiony, ze tak powiem ;p

KaczmarP
02-07-2012, 08:07
Witam

Jezeli mowisz o Panu Przemku to on ma wlasnie pyszczaka, a swiercze byly chyba po 7 zl :-) ok 30 szt. ale to bylo zanim padly mu wszystkie swierszcze, a jak jest teraz to nie wiem.

PS. na Daszynskiego to ten przy promenadzie ??


Pozdrawiam KaczmarP

KaczmarP
02-07-2012, 08:10
Hehehe w tym Pytonie chyba wszystkim pokazuje te vagansy :-), a jak sie cos zagada to bita godzina gdki :-P ( albo i lepiej )



Pozdrawiam KaczmarP

42d3e78f26a4b20d412==