PDA

Zobacz pełną wersję : Ptasznik Kedzierzawy L7



Piothix
24-06-2012, 03:18
Witam!!!

Jestem poczatkujacym terrarysta. W ubiegly czwartek dostalem ptasznika kedzierzawego po 7 wylince i umiescilem go w terrarium o wymiarach 20/20/25. Mam w zwiazku z tym pare pytan.

1. Pajaczek wykopal sobie kryjowke w torfie pod kora drzewna i od czwartku ciagle tam w sumie przebywa. Czy to normalne? Może bedzie linial?

2. Niechce zapolowac na zadna muche ani swierszcza. Sprzedawca tego ptaszulca powiedzial ze ostatnio jadl piec dni temu..czyli wychodzi ze w ubiegla niedziele. Jednak wylinka?

3. Wydaje mi sie ze na plamki czarnego koloru na odwloku z dnia na dzien przybieraja bardziej polyskliwego odcienia. U podstawy odnoz mam wrazenie ze jest tak samo..powierzchnia zaczyna sie blyszczec...Wylinka?

Powiedzcie mi czy zachowanie mojego pupila jest spowodowane nowym otoczeniem, zblizajaca sie wylinka czy moze czyms innym? Moze to stres wynikly z nowego miejsca ale to trwa od czawrtku..

Przypomne ze moj kedzierzawiec wykopal sobie e wziemi kryjowke i siedzi tam prawie ciagle..w nocy wyjdzie na chwile na kore posiedi i sie schowa. Nic nie chce jesc..Aaaa i wejscie do norki jest teraz prawie calkowicie zasypane.

Dzieki wielkie za wszelkie sugestie i odpowiedzi.
Pozdrawiam!

PaWeL^
24-06-2012, 03:41
czesc

na moje oko wylinka :)))

pozdro

Hari
24-06-2012, 04:01
Tak wylinka. Skoro sie juz blyszczy i pociemnial znacznie to juz lada dzien. Nie licz jednak, ze po wylince bedzie biegal wciaz po terra. Moze sie zdazyc, ze masz pająka ktory po prostu z natury lubi siedziec w norze.

Piothrix
24-06-2012, 06:14
nie no wiem. spokojnie.. nie kazdy lubi uprawiac sport :-)) Dzieki za pomoc. Odezwe sie jeszcze jak juz bedzie po wszystkim

pozdrawiam

Kafares
24-06-2012, 13:10
Z tego co wiem to brachypelmy przechodzą wylinke poza kryjówką, więc gdy nadejdzie ten dzień to wypatruj pajęczynowego dywanika ale nie niepokuj pajaka. Ja ukratkiem ogladał wilinke mojej b.boehmei (która oczywiscie wyliniała poza kryjówka).

Pozdrawiam serdecznie

************************************************** *******

Psalmopoeus cambridgei x2 L5 - Fafik i Kafik
Brachypelma boehmei L7 - Bombik
Chromatopelma cyaneopubescens L1 - Chromik
http://i.wp.pl/a/i/spotkania2/0/0/0/49/89/58.gif

Piothrix
25-06-2012, 03:22
Witam!!!

Wczoraj wlasnie ptaszules skonsumowal swierszcza...chyba jednak nie bedzie linial,ale jak na moje niedoswiadczone oko :-)) ciemnieje z dnia na dzien.

I jeszcze jedno pytanko. Jak kore drzewna wuparzy sie w soli to na 100% nie zaatakuje jej plesn?

Pozdrawiam.

Zboj
25-06-2012, 03:35
Parzenie kory w wodzie z solą to chyba raczej robi sie po to, aby wytępić wszelkie robactwo z tego drzewna, to raczej nie ma wpływu na to czy kora bedzie pleśnieć. Moim zdaniem najlepiej kore pokryć woskiem w tym miejscu gdzie się bedzie stykała z podłożem, ale to też nie daje 100% gwarancji ( umnie narazie się sprawdza ).

neurosis
25-06-2012, 07:02
Moj sie dwa dni temu tez okopal....i pociemnial....
Najpierw biegal po pojemniku az dudnalo a teraz cichosza....


.......................czekam

Atrax Robustus
25-06-2012, 08:07
normalne

42d3e78f26a4b20d412==