PDA

Zobacz pełną wersję : skorpiony



Kobra
24-06-2012, 12:57
mam kilka pytań odnośnie skorpionów
1.jeżeli kupuje 4 skorpiony to kupić 3 samice i 1 samiec czy to obojętne
2.ile % szans ma na przeżycie imperator L1
3.czy u młodych skorpionów można rozróżnić płeć
4 ile kosztuje skorpionL1

walter
24-06-2012, 14:29
ad 1 - jesli bedzie przewaga samic, unikniesz zwyczajowego "mordobicia" miedzy samcami o zarcie lub teren.

ad 2 - w naturze szanse na przezycie ma okolo 1% wylegu.
W niewoli duzo zalezy od hodowcy i od samej samicy.
Jesli zapewnisz odpowiednia temperature i wilgotnosc oraz wystarczajaca ilosc jedzenia, 100%.
Jesli male przebywaja z samica i nie zjada ich z tych lub innych powodow (najczesciej stres), samica sama bedzie karmila male - nalezy tylko zapewnic stala dostawe zarcia.

ad 3 - z pewnoscia NIE.

ad 4 - nie wiem ... dalbym Ci kilka za darmo ale troche daleko :)

Kobra
27-06-2012, 12:43
walter możwe się jakoś umówimy istnieje taki sposób jak paczka priorytetowa zapakujesz 4 skorpiony i wysyłasz wszystkie koszty pokrywam ja odpisz do mnie napisałem ci maila ( prosze zależy mi na tych skorpionach)

Sojkas
27-06-2012, 13:16
Z Kanady? Dozyja? Na cle nie padna z wrazenia?

walter
27-06-2012, 17:23
Kobra,
maila dostalem i odpisalem, jednak wrocil do mnie (jakis blad serwera, prawdopodobnie mojego).
W kazdym razie, pomijajac problem wysylki skorpionow z Kanady (jedynym rozsadnym kurierem bylby FedEx z cena przesylki taka, ze moglbys kupic z 50 skorpionow), wezmy rowniez pod uwage fakt, ze P. imperator jest zwierzakiem CITES'owym i do przesylki musialoby byc dolaczone tak na oko z 1/2 tony roznych papierow, ktorych zalatwienie wykonczyloby mnie psychicznie, biorac pod uwage biurokracje kanadyjska i "kompetencje" urzednikow.

I tak bede musial pozbyc sie wiekszosci maluchow - postanowilem, ze zostawie sobie z 5-6 sztuk a reszte oddam gosciowi, ktory mi sprzedal ciezarna samice.

Cholernie bedzie mi szkoda je rozdzielac bo skorpionica jest wspaniala mama i bardzo dba o male - karmi je kawalkami swierszczy i broni jak bullterrier.

Kobra
28-06-2012, 12:10
sorki nie zauważyłem że z kanady (kurde z kąd ja teraz wezme skorpiony :(

42d3e78f26a4b20d412==