PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z oznaczeniem skorpionów.



Czaruś
28-06-2012, 18:13
Witam.
Mam mały problem. Konkretnie chodzi o dokładne oznaczenie skorpionów z rodzaju Mesobuthus i Androctonus (tak mi się wydaje) - patrz załącznik. Tyleż zdjęć widziałosię, a swych fotek dokładnie człowiek opisać nie potrafi. Jeśli ktoś z Was mógłby mi pomóc byłbym ogromnie wdzięczny.
Druga sprawa, szukam właścicieli różnych skorpionów (poza P. imperator, H. laoticus, H. indus, których jestem szczęśliwym posiadaczem) z okolic Wrocławia. Chodzi mi o umożliwienie porobienia fotek.
Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
Pozdrawiam ja Was.

Czaruś
28-06-2012, 18:17
A oto i drugi i raz jeszcze Pozdrawiam.

walter
30-06-2012, 23:48
Pokazalem fotki kilku znajomym ...
Pierwszy skorpion to prawie na 100% Androctonus Bicolor a drugi Vaejovis Spinigerus.

Na tego pierwszego goscia nalezy bardzo uwazac - jest to bardzo szybki i agresywny skorpion o bardzo toksycznym jadzie (4 w skali do 5).

walter
01-07-2012, 07:58
Jeszcze jedno - jakiej wielkosci jest drugi skorpion?

Czaruś
01-07-2012, 17:04
Witam i Dzieki za odpowiedź, choc nieco mnie zaskoczyła. Tak myślałem, że to A. bicolor ale. że Vaejovis? Nawet do tej pory nie wiedziałem o ich istnieniu (czyt. nie czytałem o nich). Skorpion drugi miał nie więcej jak 6-7 cm. Jakiś czas minął, kiedy je robiłem. Oba były dość agresywne:) Załączam jeszcze jedną fotkę. Tym razem ciężarnej samicy.
Jeszcze raz Dzięki.
Pozdrawiam

walter
01-07-2012, 18:23
To jeszcze nic pewnego co do tych gatunkow.
Odezwe sie za kilka dni i powiem cos bardziej sprawdzonego ... ten drugi moze byc (podkreslam MOZE) Hottentotta.

Bartekg
09-01-2013, 16:14
Co do pierwszej fotki zgoda - Androctonus bicolor.
Jednak ten drugi skorpion to z całą pewnością nie Vaejovis spinigerus, ani też inny Vaejovis. Jest to również Androctonus, jednak na podstawie tego zdjęcia trudno określić go bardziej dokładnie, a w przypuszczenia nie lubię się bawić ;)
Powodzenia w hodowli :)

42d3e78f26a4b20d412==