PDA

Zobacz pełną wersję : Ślimak...



Yeter
29-06-2012, 12:00
...szukałem, nie znalazłem więc pytam:)Czy dorosłemu pajączkowi można podać ślimaka(takiego bez skorupy zapomniałem jak się nazywał coś na "p"). Wkońcu samo mięsko...

Yeter
29-06-2012, 12:06
Mam vagansa L4.Narazie daje mu mączniaki-co ile mu wrzucać robaczka?Ile wody wlewać do pudełeczka łyżeczke?dwie? bo jak spryskam to go zatopie.

Korgan
29-06-2012, 12:09
Mozesz mu dawac co 2-3 dni. A co do spryskiwania to nie wiem jakie masz terrarium.. zrob to na oko tak zeby bylo mokro ale nie bagniście no i zostaw kawałek suchego miejsca. Ślimakiem bym nie karmił troche szkoda jest tylke innych insektów itp.

Terrariko
29-06-2012, 12:41
ja jak miałem pamiętam młodego albopiloskę to spryskiwałem strzykawką 2mg z igłą. wtedy spryskujesz i nic pająkowi nie jest i go ie zatopisz jeśli go nie polejessz celowo ale niewiem poco miałby to ktoś robić?

Jimbo
30-06-2012, 02:08
Ślika możesz dać bez obawy. Ja nakarmiłem mojego Jurka ślimakiem i mówił, że dobry.

Atrax Robustus
30-06-2012, 05:08
Mozna, ale on duzo sluzu zostawia na podlozu...to takie nieestetyczne ;)

Yeter
30-06-2012, 06:34
Dzięki za odp...

Yeter
30-06-2012, 06:41
Mój vagansik jeszcze wczoraj miał ładny czarny odwłok a dzisiaj zauważyłem że stał sie szary i tylko czarna kropka została-pytam bo nie wiem czy to normalne.Myślałem że to wylinka (zaczoł dużo sieci robić. Nie ma kryjówki-powinien?)i sie zakopał.Z drugiej strony gościu mówił że niedawno przechodził wylinke i wczoraj wcioł mączniaka.Czy mam zrobić jakąś kryjówke skoro narazie za terra robi pojemniczek o średnicy 10 cm-przezroczysty.

Hari
30-06-2012, 08:19
Wiec tak. O czarnej plamce masz wszystko napisane w FAQ. Sadze, ze poprostu sie nazarł i jak mu urusł odwłok, to plamka przestała obejmowac jego znaczna powierzchnie - stąd zmiana barwy.
Kryjówke mozesz mu zrobic, ale pewnie i tak ją oleje. Jeszcze nie musi miec. Jak bedzie starszy to wypadaloby mu jakąs dac. Mlode Brachypelmy lubia sie zagrzebywać, nawet jak zrobisz im kryjowke. Dlatego narazie niech mieszka we wlasnej norce. Z czasem (raczej) mu minie i przeprowadzi sie do normalnej kryjowki.

42d3e78f26a4b20d412==