PDA

Zobacz pełną wersję : Pandinus imperator



PaWeL^
30-06-2012, 05:02
czesc

mam 2 pytanka:
- w jakim wieku? - która wylinka? - ile cm? musi miec imperatorek aby można u niego rozróżnic płeć ?
- czy w terrarium można trzymać 2 samce bo wiem ze Imperatory można trzymac w grupkach ale nie wiem czy tylko 1 samca z samicami albo może być więcej samców ?

pozdro

PaWeL^
30-06-2012, 06:36
czesc

i jeszcze 2
- czy mlode trzeba trzymac w malych pojemniczkach ?
- jak często karmić maluszki ? tak jak mlode ptaszory ?

pozdro

walter
30-06-2012, 21:34
w jakim wieku? - która wylinka? - ile cm? musi miec imperatorek aby można u niego rozróżnic płeć ?
- Nie jestem na 100% pewien ale zdaje sie, po czwartej wylince.

czy w terrarium można trzymać 2 samce bo wiem ze Imperatory można trzymac w grupkach ale nie wiem czy tylko 1 samca z samicami albo może być więcej samców ?
- Przewaznie agresje okazuja samce ale czasami rowniez i samice potrafia pokazac, co potrafia.
Wszystkie skorpiony sa zwierzetami o instynkcie terytorialnym i wielu gatunkow nie mozna trzymac razem, jednak P. imperatory moga zyc dosyc zgodnie nawet w duzych koloniach.
Jesli samcom uda sie (przewaznie po kilku "mordobiciach") ustalic, kto rzadzi, bedzie panowal spokoj.
Jesli jednak trafi sie osobnik wyjatkowo agresywny i stale bedzie atakowal sasiadow, nalezy go odseparowac.
Samice z malymi rowniez musza byc odseparowane ze wzgledu na mozliwosc zezarcia mlodych przez inne skorpiony w kolonii - samica z mlodymi moze rowniez w ramach instynktu macierzynsko-obronnego zaatakowac innego skorpiona w poblizu i nawet zabic go.

czy mlode trzeba trzymac w malych pojemniczkach ?
- Mlode imperatory mozna trzymac w malych pojemniczkach lub w duzym terrarium wszystkie razem (ja tak trzymam swoje).
Nie wydaje sie sprawiac im to wiekszej roznicy.
W dzien wszystkie spia razem w kupie pod jednym kamieniem a wieczorem cale towarzystwo zozlazi sie na lowy.

jak często karmić maluszki ? tak jak mlode ptaszory ?
- Mlode nalezy karmic czesto - codziennie (najlepiej) wieczorem a rano wybierac resztki pokarmu.
W przypadku moich maluchow nie ma za bardzo co wybierac ... :)
Nalezy rowniez zwracac duza uwage na utrzymanie wysokiej wilgotnosci (ok. 95%) poniewaz mlode imperatory moga szybko powysychac.

42d3e78f26a4b20d412==