PDA

Zobacz pełną wersję : Skorpiony Cesarskie się biją!!!



Skibi
03-07-2012, 14:07
Witam!

Mam pytanko:

Otóż miałem jednego Imperatora [zamawiałem samicę, ale nie umiem rozpoznać].
Więc dokupiłem samca.....i zaczął się problem.
Otóż walczą ze sobą, używają kolców, ganiają za sobą.... :(
Chwila spokoju i dalej. Dodam, że oba skorpiony są dorosłe, terra duże, zrobiłem kryjówki.....
Czy to oznacz, że juz się nie zaakceptują? Nici z trzymania ich razem?
Trzeba rozdzielić?
Boję się, że się uszkodzą.......

pzdr. Skibi

walter
03-07-2012, 17:05
No to masz problem ...
Mozesz sprobowac potrzymac je razem jeszcze troche - mozliwe (jesli sa przeciwnej plci), ze zaczynaja taniec godowy z uzyciem zadel wlacznie.
Jesli to walka o terytorium, jeden z nich zostanie zabity i nic na to nie poradzisz, chyba ze zdecydujesz sie je rozdzielic.

Metus
05-07-2012, 13:08
ja również kiedys coś słyszalem o tym, że "taniec" godowy wyglada w ten sposob. ponoć używają nawet kolców jadowych ale ponoć jest to zupelnie nie groźne. Musisz obserwowac. Przy owym tańcu nie powinno dziac sie nic zlego poza ganianiem sie i klepaniem żądłem po "pupie" partnera. jesli jednak zauwazysz ze wyglada to groznie po prostu je rozdziel

KRYSZOX
05-07-2012, 15:16
ale czasem moze byc zapuźno ...... :(
ja bym nie ryzykował..

pozdrawiam

:: batmex ::
06-07-2012, 22:51
rzeczywiscie taniec godowy imperatorow wyglada dosyc ... hmmm .. brutalnie :)

najpierw samiec lapie swoimi pedipalpami za pedipalpy samicy i probuje znalezc kawalek plaskiego terenu na ktorym sklada nasienie , a potem naprowadza samice na to miejsce , aby doszlo do zaplodnienia, podobno w odpowiednim momencie samiec lekko zadli samice, aby dac jej znac ze to `to miejsce` - mowie podobno , bo nie zauwazylem tego u moich skorpow

pierwszym razem spanikowalem troche , bo myslalem , ze skorpy walcza , ale potem okazalo sie , ze owszem , uzywaja kolcow , a wlasciwie telsona , ale `podwinietego` tak , ze dotykaja sie tylko plaskim kawalkiem , nie kolcem

takie podchody i tance potrafia trwac kilka dni

a pozatym jesli juz jeden skorp chcialby cos zrobic drugiemu , to to by byla chwila i mialbys juz tylko 1 skorpa, wiec , jesli juz przez jakis czas `walczyly` i ob zyja , to raczej stawialbym na to ze to taniec godowy :)

jesli chcesz sprawdzic, jakiej plci masz zwierzaki powinienes porownac pecteny (poszukaj w necie jest w miare dobry opis i zdjecia), ale jesli mam byc szczery : po pierwsze trudno jest sie dokladnie skorpom przyjrzec, a i porownianie nie zawsze daje jednoznaczne wyniki, ja samice rozpozanaje ( a przynajmniej staram sie ) po budowie , sa masywniejsze ... grubsze od facetow , no przynajmniej z reguly :)

pozdrawiam
bat

Skibi
07-07-2012, 16:17
No i wszystko chyba dobrze sie skończyło :))
Otóż napięta atmosfera trwała ponad dwie doby!!!!
Naprawdę dochodziło do bardzo agresywnych spięć, a kolce jadowe były w użyciu przez jednego jak i drugiego skorpiona [ewidentnie nie były "zakulone" tylko trafiały przeciwnika]...już nawet wybierałem się do szklarza, aby zamówić jakąś szybę rozdzielającą.
Jednak sytuacja nagle się zmieniła....teraz skorpiony siedzą razem to w jednej to w drugiej kryjówce.Nie przejawiając żadnych oznak agresji.....

Powiem tak...jeśli to był taniec godowy, to jestem ciekaw jak wygląda walka, nie mogę sobie wyobrazić :)))
Ale cieszę sę, że jednak się "dopasowały". [mam nadzieję]

Dziękuję wszystkim serdecznie za opinie i porady!!!!!

pozdrawiam Skibi

walter
07-07-2012, 16:50
No i fajnie.
Jesli to nie byly zaloty to "mordobicie" o ustalenie, kto tu rzadzi, ktore nie zawsze musi sie konczyc zabiciem jednego z osobnikow.
Zdecydowana walka na smierc i zycie wyglada dokladnie tak, jak opisal Batmex -

... to to by byla chwila i mialbys juz tylko 1 skorpa ...
Prawdopodobnie nawet nie zdazylbys zareagowac.

PaWeL^
08-07-2012, 04:27
czesc

Skibi jak duze masz terra dla parki ? jutro jade qpic imperatorka ale chyba nie qpie parki bo mam terra przymale :( 50/30 powieżchnia dna jeszcze odliczyc miejsce gdzie jest zakopana doniczka i pojemniczek z woda :(

pozdro

Skibi
08-07-2012, 15:45
Ja zrobiłem terra ze starego akwarium, jakieś 60cm szerokie i 27cm gł. Zrobiłem fajną drewnianą pokrywę, wstawiłem aluminiową siatkę i oprawkę na żarówkę ;)))
W środku dałem dwie kryjówki, pojemniczek z wodą i paprotkę w doniczce......
Bardzo fajnie to wygląda.....ale przestrzeni mają aż za dużo, ponieważ teraz siedzą razem, to w jednej to w drugiej kryjówce..... oba skorpiony są dość wyrośnięte [ok. 17cm].

Jeden skorpion jakoś "łyso" wyglądał w tym terra, za to jak są dwa, to już bardzo fajny efekt. Polecam zakupić dwa....fajnie by było mieć ich w terra jeszcze więcej!!!!!!

pzdr. Skibi

42d3e78f26a4b20d412==