PDA

Zobacz pełną wersję : opieka nad kokonem i tym co z niego wylezie ........ :)



memphis
05-07-2012, 15:06
Mam pytanko z tego co wiem samica ( przykładowo Smithi ) opiekuje sie kokonem. I raczej opiekuje się także nimfami. A czy pajaki po 1 wylince są także przyniej bezpiecznie czy zacznie je zabijać. Jeśli nie to jak długo mogą przebywac w pobliżu samicy????

Atrax Robustus
05-07-2012, 15:17
Pajaczki sa zagrozone juz wtedy, gdy samica przestaje opiekowac sie kokonem. Wtedy moze go zniszczyc bez zadnych hamulcow.

memphis
05-07-2012, 15:40
Atrax nie oto mi chodziło. Chodziło mi czy przypuśćmy że samica opiekuje sie kokonem do końca. to do kąd są pajaki bezpieczne.

Metus
06-07-2012, 00:29
moim zdaniem nimfy i L1 sa bezpieczne ale pozniej to raczej juz nie... choc glowy nie dam za to uciac. niech lepiej powie ktos kto rozmnozyl. ciekawe dobrze sie domyslam ??!! :|

mantid
06-07-2012, 03:08
Na ogół u Brachypelma samica nie przejmuje się młodymi. Kokon moze się nawet przy niej wykluć (czasami samica go sama otwiera). Jest wtedy super, tylko trochę niewygodnie pozbierać młode..... Szczerze mówiąc rozkładanie 1000 pjaczków (nawet nimf) nie jest zabawne......

Istnieje zawsze ryzyko, że pod wpływem bliżej nieokreślonego stresu samica zniszczy (zje) kokon, przed wylęgiem mlodych.....

Jestem całkowitym zwolennikiem sztucznej inkubacji - kokony staram się zawsze po 2-3 tygodniach od zlozenia odbierać samicom. Lepiej nie ryzykowac.....

Pozdrawiam

memphis
06-07-2012, 04:58
Chopaki my sie chyba nie rozumiemy
wiem że samica potrafi niszczyć kokon.
ale chodzi mi jak długo młode moga przy niej przebywać w założeniu żę opiekowała sie kokonem do wyklucia.

Awikularia
06-07-2012, 04:59
Robię podobnie jak mantid. A gatunkom rzadziej mnożonym w Polsce odbieram kokon 2-3 dni, max. tydzień po zrobieniu kokonu. Za duże ryzyko... A wyłapywanie kilkuset łażących gdzie popadnie młodych to lekka przesada... Wszyscy hodowcy by w końcu zwariowali :P.

Jaca
06-07-2012, 08:11
dotąd aż młode nie przyjmują pokarmu, czyli do pierwszej (w zasadzie, to do drugiej) wylinki, innymi słowy do L1

42d3e78f26a4b20d412==