PDA

Zobacz pełną wersję : P.Imperator



PaWeL^
10-07-2012, 07:39
czesc

wczoraj qpilem sobie imperatorka (mój 1 skorpion) i mam kilka pytań:

1. (sorka Walter za wykorzystanie twojego zdjęcia - chyba sie nie obrazisz ?) co to jest - na fotce w zalączniku - plucotchawki ?
2. Mój skorpion caly czas próbuje oderwac listwe wentylacyją ? - znudzi mu sie to kiedys - nie daje spać mi w nocy :p
3. Jakie macie zarówki u swoich Imperatorów - czerwone czy zwykle ?

i to by bylo chyba na tyle :))

pozdro

Terrariko
10-07-2012, 09:06
a wkońcu kupiłeś skorpa a tak cię doro zrobił w bambuko:)
to fajnie bo do mnie dziś przyszła paczka z pytonem królewskim (python regius) i jest śliczny!

Czaruś
10-07-2012, 09:16
Polecam jako krok pierwszy - http://wrbu.si.edu/www/stockwell/faq/sex.html#sex, co da Ci odpowiedż na tamat tego co tak Cie nurtuje. Płucotchawki to te parzyste, ukośnie rozmieszczone, podłużne struktury kierując się w tył jego ciała.
http://wrbu.si.edu/www/stockwell/faq/faq.html - jako krok drugi - sporo pytań i sporo odpowiedzi.
Co do jego nerwowości i konstruktorskich upodobań, to daj mu nieco czasu. Uspokoi się, jak pozna nowy teren, a jeśli ma wystarczająco grubą warstwę podłoża, to wręcz pewnego dnia zniknie Ci z oczu ale tym też nie martw sie specjalnie. Znaczyć to będzie iż czuje sie niemal jak w domu.
POZDRAWIAM

PaWeL^
10-07-2012, 13:28
czesc

wielkie dzięki a co do sprawy z Doro - mial chlopak prawo sprzedac qmplowi a nie mi :] nie mam do niego żalu :))

pozdro

PaWeL^
10-07-2012, 13:35
czesc

jeszcze jedno - podloza mam jakies 3 cm zwirku i 6-7 kostki kokosowej - ma plaskie kamienie, korzenie a on wybral sobie doniczke - za nią się zakopal :( brzydko to wyglada bo jest tam ustawiony bokiem ale ma jeden + moge go sobie caly dzien oglądac :] - bede musial tą czesc okleic czarną tasmą - chyba ze wybierze inna kryjówke :))

pozdro

walter
10-07-2012, 14:51
Tutaj masz 3 fotki anatomii skorpiona.
Pierwsze zdjecie - anatomia od gory.

walter
10-07-2012, 14:52
Drugie zdjecie - zblizenie

walter
10-07-2012, 14:53
Trzecie - od spodu

walter
10-07-2012, 17:28
Mój skorpion caly czas próbuje oderwac listwe wentylacyją ? - znudzi mu sie to kiedys - nie daje spać mi w nocy :p
... w takim razie musisz spac w dzien :) ... powaznie, raczej mu sie to nie znudzi (moim zdaniem).


Jakie macie zarówki u swoich Imperatorów - czerwone czy zwykle ?
... u moich skorpionow nie ma zadnych zarowek.
Zarowki za bardzo wysuszaja.
W terrarium, gdzie trzymam 5 maluchow imperatorow jest tylko przyklejona do scianki mata grzewcza, ktora wlaczam dosyc rzadko.
Ogolnie raczej staram sie trzymac wyzsza temperature w pokoju ze skorpionami i ptasznikami.

PaWeL^
11-07-2012, 00:49
czesc

wielkie thx :) - ja stosuje żarówke 15 V zwykłą - bo mam żywą roślinke - ale podnosi tem jedynie o 1-2*C a skorpion jest zakopany w wilgotnej kostce kokosowej :))

ps. dzisiaj w nocy juz tak nie trzaskal (po 5 minutach dal sobie spokój) :] :)))

pozdro

42d3e78f26a4b20d412==