PDA

Zobacz pełną wersję : Atak



Warus
11-07-2012, 06:23
Witam.

1) Jak wyglada atak na owady pol rocznej i rocznej B.Smithi, np na koniki polne, muchy czy cos takiego. Chodzi mi dokladnie czy moge dac jako pokarm ruchliwe zwierzatko czy musze je jakos odpowiednio "okaleczyc" by raczej sie nie ruszalo.
2) Ktory gatunek ptasznikow ma efektowne ataki na pozywienie (np. skoki itp.) a nie jest znow zbt agresywny ???

Jimbo
11-07-2012, 06:34
Nie martw się, nie musisz niczego okaleczać. Ataki pająków na pożywienie są bardzo szybkie ! Skaczą na ofiarę w mgnieniu oka. Dotyczy to wszystkich gatunków. Nie słyszałem raczej o pająku anemiku.

cannabis17
11-07-2012, 06:37
1)Wszystkie pająki woląraczej jak pokarm się rusza boinaczej trudno jest im go dostrzec, dlatego najlepiej podawaćżywy i ruchliwy pokarm (ale bez przesady).

2)Wydaje mi się że efektywne ataki posiadają wszystkie pająki ale to zależy od usposobienia. Sam posiadam nadrzewnego Psalmopeus Cambridgei i on skacze na swoją ofiarę zaskakując ją i nie dając jej żadnej szansy na ucieczkę.

neo
11-07-2012, 06:42
A ja mam Smithiego który czeka az robak wejdzie pod niego i wtedy sie schyla po niego i spokojnie zjada.

Atrax Robustus
11-07-2012, 07:35
Kazdy pajak atakuje "efektownie", choc nie do konca wiem, co masz na mysli. Jesli chodzi Ci o matrixowe strzalyy i zachowanie, to raczej takiego nie znajdziesz. Kazdy pajak, gdy atakuje jest bardzo szybki i rozprawia sie z ofiara w mgnieniu oka.

Math
11-07-2012, 07:52
moja Brachypelma....najpierw delikatnie kladzie nogi na ofiarze i potem spokojnie bez gwaltownych ruchow zabija larweczke ...ale ze swierszczami jest nieco inaczej :)

Befsztyk
11-07-2012, 08:02
w przypadku mojej totalnie inaczej :) gdy patrze na polowanie z gory, to mimo iz wiem jak to bedzie wygladalo, to i tak przy samym ataku aż podskakuję - jest to tak gwaltowne i blyskawiczne. Jeśli chcesz zobaczyć na filmie atak geniculaty to wejdz na stronke www.giantspiders.com i tam w dziale video (czwarty filmik ) obejrzysz sobie jak to robią naziemne ptaszniki :)

Karcharoth
11-07-2012, 08:47
u mojej pieszczochy przyspieszenie przy ataku jest błyskawiczne, w mgnieniu oka dobiera sie do celu, słychać tylko chrzęst chityny i jest po koniku polnym :) zazwyczaj wlecze później swoją ofiarę do domku i spokojnie czeka aż będzie gotowa do spożycia
Pozdrawiam

Sojkas
11-07-2012, 09:37
Niedawno dalem mojej "blondynie" sporego karaczana. Nie znam odmiany, ale z wygladu przypomina pancernik Potiomkin :> Co za walka....2 razy uciekal. Te karaczany sa naprawde silne, gdy jeden spacerowal mi po rece, to zeby go od niej oderwac musialem uzyc zadziwiajaco duzej sily. A jak ona poluje? Siedzi w doniczce i czeka, a potem blyskawicznie wyskakuje na ofare i wraca do doniczki Jesli dostaje swierszcza to calosc trwa pol sekundy gora. Tym razem trwalo to troche dluzej. Zaluje, ze nie mialem kamery.

Mimi.
11-07-2012, 09:40
Hm nie słyszałes o pajączku anemiku? Mój mały smithi czasem pare tygodni nie je. W ogóle mam go chyba od Maja czy jakoś tak i tylko 5 razy zechciał coś zjeść.....

Mimi.
11-07-2012, 09:43
Ja przewaznie podaję martwy pokarm i zawsze zjadają. Z wyjątkiem jednego niejadka.

Befsztyk
11-07-2012, 10:41
no karaczany rzeczywiście są mocne....jakiś czasu mojej albopilosce podałem karaczana madagarskiego (czy jakoś tak) . Owszem pająk dorwał go szybko, ale robal majtał w powietrzu nogami chyba jeszcze przez dobre 3 godziny... Ale cóż...i tak nie miał szans :> ;)

Warus
11-07-2012, 15:23
Ten czwarty filmi poprostu boba - co to za pajaczek? Dzieki za ten link fajne filmy.

Befsztyk
12-07-2012, 17:01
no stronka rzeczywiscie fajna, choc mogloby byc wiecej filmow z polowaniem. Ten pajak to z tego co rozumiem to Acanthoscurria geniculata. Ciesze sie, ze sie przydalem :)
Ps: zna ktos moze fajna stronke(oprocz www.giantspiders.pl) gdzie by byly filmy z polowania pajakow ?

K@MciO
13-07-2012, 05:41
Na stronce Metusa jest pare filmikow, wiem bo pare scignalem:> adres: www.metus.asmed.pl

Befsztyk
13-07-2012, 16:38
nooo rzeczywiscie fajna stronka :) a atak poecilotherii po prostu zaje....bardzo efektowny :) szkoda tylko ze swierszcz uciekl...

42d3e78f26a4b20d412==