PDA

Zobacz pełną wersję : Psalmopoeus Irminia



n3
13-07-2012, 04:12
zaczynam ten temacik bo chcialbym zobaczyc ilu z was choduje Irminke i jaki procent jest osobnikow agresywnych... napiszcie jak sie u was zachowują :)

Atrax Robustus
13-07-2012, 04:19
Co masz na mysli, mowiac agresywne?
Jesli chodzi Ci o to, ze pajak rzuci Ci sie z nozem do gardla, to takiego nie znajdziesz. ;)

Po dokladnej analizie przypadkow z forum, zauwazylem, ze wiekszosc osobnikow zachowuje sie spokojnie, choc zdarzaja sie agresory.

n3
13-07-2012, 04:22
hehehhe oj atrax atrax mierze odsetek osobnikow nadpobudliwych :) a nie pajakow posługujących sie sztućcami :D

Mc.Luka
13-07-2012, 05:13
moja irminka jast spokojna, może dlatego, że jest jeszcze młoda - L4 i nie pokazjuje jeszecze rogów- może wyrośnie na taką spokojną jak moja samica cambridgei, która jest chyba ewenementem wsród tego gatunku bo zachowuje się jak snithi(taka spokojna!!!)
tak jak Atrax zauważył większość irmini jest spokojnych.
Pozdrówki dla wszystkich pajęczarzy i ich podopiecznych - ELO !!!

Hari
13-07-2012, 05:48
Wiec ja sie podizele moimi spostrzezeniami. Mam mlode irminie, jednak jedna z nich juz pokazała swoją nature :) Przy przeprowadaniu do pojemniczkow na mocz, kiedy odwrócilem do gory dnem pojemniczek po kliszy to ta zamiast przejsc grzecznie do nowego lokum, wyskoczyla na odwórconą, spodnią strone pojemnika (w miejscu, w ktorym trzymałem) i stanela w pozycji odstraszającej. Na szczescie dała sie zagonic spowrotem i skonczylo sie tylko na straszeniu.

Korgan
13-07-2012, 08:29
moja zachowuje sie całkiem normalnie-jak pajak;)

Bujal
13-07-2012, 08:41
Moja irka po L4 jest jak narazie spokojna, ale raz mi zwiala z pudełka jak ja przekladalem do innego - szybka jest skubana.

Awikularia
13-07-2012, 08:59
Moja samica, która miała dwa kokony, jest potwornie agresywna. Tylko zbliżam do niej pensetę, a ona od razu się na nią rzuca. Młode od niej na razie są spokojne - a raczej jeszcze mi nikt nie doniósł, co z nich wyrosło... Z tych co sobie zostawiłam, wszystkie są spokojne... No, ale może do czasu ;).

Metall
13-07-2012, 09:29
Moja L6 nie jest agresywna ale strachliwa, boi sie wszystkiego robi gwaltowne ruchy i ucieka, jest bardzo szybka, ale jeszcze nigdy nie pokazala swojego prawdziwego bolicza.

Zibi
14-07-2012, 08:22
Awi - twoje P.irminia sa spokojne. Bynajmniej moja.

serafin wolny
14-07-2012, 08:59
Moje trzy irminie L5 nie przejawiają agresji,ale są trochę płochliwe,a wtedy faktycznie ktoś użył chyba właściwego określenia cytuję"Potrafią się prawie teleportować".

Frontside
17-07-2012, 15:12
"potrafia sie teleportowac" to bylo moje stwierdzenie o Irminkach :-) bo wlasnie tak strzale mam od Awi (znowu zaklety ptasznik, Awi wie o co chodzi:D ). Moja jest bardzo szybka ale raczej strachliwa tak jak moje P.cambridgei. Jeszcze nigdy nie chcialy mi zrobic kuku.

42d3e78f26a4b20d412==