PDA

Zobacz pełną wersję : Poprawa wilgotności u pająka



treewood
15-07-2012, 00:53
Z tego co się dowiedziałem to czym wyższa temperatura tym większa do osiągnięcia jest wilgotność powietrza w łatwiejszy sposób.

W jaki sposób robicie powietrze "zaparowane" ?

Ja wyczaiłem sposób taki, że przed spryskaniem terrarium pająka włanczam lampkę na zewnątrz terra blisko jego szklanej bocznej ściany. Później gdy żarówka nagrzeje ściankę to spryskuję jedynie trochę podłoża (w pobliżu ogrzewanego miejsca) i ściankę terrarium (od wewnątrz oczywiście). W ten oto sposób w ciągu 10 minut całe terraium pokryte jest po ściankach parą wodną (duża wilgotność) i przez dość długi czas taki stan się utrzymuje ... i najlepsze jest to, że od tego czasu pleśń nie atakuje terrarium. Przedtem gdy spryskiwałem głównie podłoże to dochodziło właśnie do takich sytuacji (ataki pleśni)

znacie jakieś inne lepsze sposoby?

Atrax_Rabbit
15-07-2012, 01:25
Zraszam lekko podloze, i wlanczam zarowke i jak jest duzo wilgotnosci, to wsiaka w torf, i nie zraszam przez kilka dni.

Tomek W
15-07-2012, 03:42
ale masz dupiatom stronke! a wsadz pajaka do wody to bedzie mial calkiem wilgotno!!! nara

Atrax Robustus
15-07-2012, 03:52
Ja spryskuje moim bestyjkom podloze ... standardowym sposobem i tez jest dobrze.
Zreszta moje pajaki nie maja teraz nawet zarowki, wiec nie mam co sie wysilac ;)

Sojkas
15-07-2012, 04:14
Ale pajaki nie powinny miec wilgotnosci 100%, a wlasnie wtedy woda osiada tak szybko na sciankach (no, okolo 100%). Zapewniam Cie, ze wystarczy zmoczyc podloze i przy temp ok. 25oC wszystko bedzie dobrze. Poza tym nie wiem, czy takie roznice temperatury sa "zdrowe". ta scianke musisz mocno nagrzac.
Jeszcze jedno: jesli plesn nie atakuje to paradoksalnie nie masz sie z czego cieszyc. plesn sie rozwija na wilgotnym podlozu... czyli to nie jest takie, jak byc powinno.
Przepraszam za krytyke :P ale nad wilgotnoscia spedzilem troche czasu, bo nie chcialem zeby z jakiegos glupiego powodu mi pajaki padly. Mam kilka higrometrow, w tym elektroniczne, udalo mi sie takze wydebic na kilka dni profesjonalny sprzet i wyskalowalem sobie moje "hobystyczne" a przy okazji pomierzylem % wilgotnosci w roznych konfiguracjiach. Wnioski? Najlepsze wyjscie to nasladowac warunki naturalne: odpowiednio wysoka temperatura, regularne spryskiwanie ziemi + wentylacja. To wystarcza. Uff...

Hari
15-07-2012, 04:36
Wysoki poziom wypowiedzi zaprezentowales.... (no comments)

Atrax Robustus
15-07-2012, 04:47
To jest najlepsze rozwiazanie. A co do plesni, to wystarczy regularnie sprzatanie resztek i na podlozu plesn sie nie rozwinie (wiem z doswiadczenia).

Tomek W
15-07-2012, 05:40
Hari napisał(a):

> Wysoki poziom wypowiedzi zaprezentowales.... (no comments)
>

Co ?? ja ?? :P

42d3e78f26a4b20d412==