PDA

Zobacz pełną wersję : smithi L2 w pozycji pionowej



kak
19-07-2012, 07:02
cześć
przeczytałem FAQ, przeszukałem forum, ale nie wiem dalej, nie krzyczcie.
mam pająka smithi L2 od wczoraj, jako dom dałem mu pojemnik od moczu i podłoże torf o wysokości ok. 2 cm. pająk trochę pochodził, pewnie poznawał teren.
wczoraj dałem mu pokrojoną pinkę, ale nie chciał jeść.

dzisiaj patrzę, leży sobie w pozycji pionowej, oczami do dołu, wkopany w torf, tuż przy ściance pojemnika. pająk żyje, bo gdy puknąłem w ściankę, ruszył nogami.

czy on przechodzi wylinkę? dlaczego w takiej dziwnej pozycji?
(ilustracja pozycji pająka:)

|
| -----------
| O=
| o=
|

czyli literki oO to pająk,
== to nogi :)
| to ściana pojemnika
--- to grunt

a jeszcze jedno
jak ogrzewać pojemnik od moczu, boję się żarówką, żeby się nie roztopił. i jakie duże dziury w przykrywce? starczą zrobione śrubokrętem o średnicy 3-4 mm?

Mc.Luka
19-07-2012, 07:38
to wylinka- nie pujak, nie otwieraj, nie zaglądaj !!! pająki linieją nie tylko na"plecach" ale często i na boku, a także w inych pozycjach - nie stresuj i nie dotykaj go bo mu nie pomożesz w żaden sposób a tylko zaszkodzisz, a nawet możesz doprowadzić dojesgo śmierci.
otwory wentylacyjne są moim zdaniem za dużejak dla pajączka tej wielkości bo może dać dyla z pojemniczka- najlepiej otwory, moim zdaniem zrobić szydełkiem lub grubą iglą lekarską albo grubą igłą do szycia.- ale nie wkrętakiem płaskim czy krzyżowym.

kulpato
19-07-2012, 08:29
Pajaki czesto zakopuja sie pod torf, chodziaz moj smithi L6 nigdy tego nie robil. Moze jest mu za zimno. Sprubuj go przeniesc w cieple miejsce tylko nie kolo kaloryfera. a wentylacje mozesz zrobic malymi nozyczkami

krzdab2150
19-07-2012, 09:18
"leży w pozycji pionowej oczami do dołu"... leży się przeważnie poziomo. Czy to oznacza, że leży na plecach, czy jest głową w dół?? Leży p i o n o w o ... ??? explain, plz
hmm - może tylko się wcisnął między pojemnik a torf. Obserwuj dalej, bo to może być wylinka, ale nie musi - może mu tak wygodnie (trudno powiedzieć, nie złapałem w jakiej jest w końcu pozycji)

Terrariko
19-07-2012, 10:04
on chce się schować! niech zgadn ę nie zrobileś mu kryjóweczki?? to źle daj mu tam np skorupkę ze zwykłego orzecha włoskiego. tyLko nie dawaj niewypażonego bo możesz wnieść do pojemnika jakiegoś grzyba albo roztocze więc lepiej to wypażyć a jak to sm pomyśl.

Atrax Robustus
19-07-2012, 10:16
Spokojnie. Nic mu nie bedzie, po prostu pochowal sie pod ziemie. Watpie, czy to wylinka, ale na wszelki wypadek go nie denerwuj.

kak
19-07-2012, 13:33
ah juz wyszedł sobie, pospacerował i znowu. tylko ciągle nie wiem co z tą żarówką, przeczuwam, ze wylinka bedzie lada chwila, bo pajak ciagle nie chce jesc (nawet muszek), a pajaki z tego samego kokonu pewnej pani, od ktorej kupilem, przechodza wlasnie.. wiec lekko bede go grzał i zobacze co bedzie.

Atrax Robustus
19-07-2012, 14:42
Przed wylinka, najlepiej jest zwiekszyc troche wilgotnosc.

evelman
27-07-2012, 14:45
czesc
moj jest u mnie od tygonia (L3 Smithi) i jeszcze nic nie jadl. choc podrzucalem mu co drugi dzien cos do jedzonka. co zauwazylem to, to ze jego odwlok byl przezroczysty, a teraz zmienil sie na czarnawy. tak jakby ktos mu zrobil kropke markerem na odwloku.

co to moze byc moze zbliza sie do wylinki??

jest to moj pierwszy pajaczek wiec mimo iz przeczytalem FAQ to i tak zawsze bede sie bal co sie z nim dzieje....


pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==