PDA

Zobacz pełną wersję : wyciąganie wyczesanych włosków...



nokeg
20-07-2012, 16:16
za jakiś czas mam zamiar kupić sobie młodego Smithi, o samo pogryzinie sie nie boje, bardzije o wyczesane włoski, przykładowo mam go na rękach i zauważam że zaczyna wyczesywać włoski, co powinienem zrobić?? włoski naturalnie sie we mnie powbijają, mam prubować je wyciągnąć, czy same jakoś wyjdą?? ile mogą siedzieć we mnie takie włoski, czytałem w FAQ o tym ale jakos mnie to nie zaspokoiło, bo nie było nic o wydobywaniu ich z siebie

Hari
20-07-2012, 16:40
Bez przesady, jezeli sie ich porządnie nie nawdychasz to nic nie bedzie. Sama ręka..to takie uczucie..hmm...Bawiles sie kiedys wata szklaną? To jest dokladnie tak samo. Po jakims czasie przechodzi samo.

n3
20-07-2012, 18:10
a po co brac pajaka na rece ? nie bedziesz go brał nie bedziesz miał raczej problemu z włoskami... chyba ze masz geniculate ;)

walter
21-07-2012, 00:48
Skoro upierasz sie brac pajaka na reke a jemu to nie bedzie akurat odpowiadalo, zanim sie zorientujesz, juz dostaniesz wloskami (jesli pajak nalezy do tych naprawde "czeszacych").
Wyciaganie wloskow? ... Pod bardzo silna lupa lub mikroskopem moze uadaloby sie kilka wyciagnac.

Osobiscie, kilka razy oberwalem wloskami od mojej B. boehmei - nic strasznego.

Atrax Robustus
21-07-2012, 03:17
Oczywiscie odradzam brania pajaka do reki.. z przyczyn juz wszystkim wiadomych. ;)

Jesli pajak wyczesze na Ciebie wloski, a jestes alergikiem, to powinienes sie udac do lekarza. Jesli jednak nie jestes alergikiem, a pieczenie/swedzenie trwa juz ponad tydzien, to rowniez udaj sie do lekarza. Leczenie polega na podawaniu kortykosteroidow.

Na mnie tez smithi nieraz wyczesala wloski, gdy jej sprzatalem, ale z reguly, nic nawet wtedy nie czulem.

krzdab2150
21-07-2012, 03:40
pająk to nie kolczasty kaktus. Włoski są za małe żeby je wyciągać.
Swoją drogą żaden na mnie jeszcze nie wyczesał - może dlatego że żaden nie był na mojej rece, bo po co...

nokeg
21-07-2012, 04:55
aha czyli niema sie czego bać, to spoko, wolałem sie upewnić zanim kupie pająka, wielkie dzięki:-)

Sojkas
21-07-2012, 06:25
No wlasnie...
Mam samice, ktora kiedys ok 2 tygodnie po wylince zaczela JESC i stala sie dosc agresywna. Przypadkowo przy karmieniu zatrzaslem dosc mocno boxem, a ze bylem nachylony, to dostalem prosto w gardlo. 3 tygodnie chrypy i cherlania. Komentarze? Przez telefon : "Ooo znowu sie spiles?" "Przeziebiles sie?" etcetera.

Jaca
21-07-2012, 07:37
Stwierdzenie, że nie ma się czego bać nie jest do końca prawdą.

Jak już to stwierdzili przedmówcy, wyczesywane włoski są malutkie. Jeśli takie włoski dostaną się głęboko do dróg oddechowych, to zostają tam często na całe życie. Chityna nie jest rozpuszczalna w wodzie. Także jak masz w domu dużo czeszących pająków to po iluś tam latach istnieje niebezpieczeństwo, że zaczniesz odczuwać dolegliwości podobne, jak np. po długoletnim wdychaniu azbestu, z rozwinięciem się raka włącznie.

Mgiełka
21-07-2012, 07:52
czyli ze one latają sobie po pokoju?jak to z tym jest jak on je wycesuje to co sie z nimi dzieje?opadają na zimie czy co?na mnie kilka razy wyczesał się B. albopilosum i nic nie poczułam-może mnie nie dosięgneły?na jaką odległość one lecą?i po jakim kątem np do góry do przodu czy do tyłu?
z góry dzięki za odpowiedź.

nokeg
21-07-2012, 08:33
rozumie że jeśli wyczesze na mnie włoski to najlepiej odrazu wstrzymać oddech odnieśc go do terra i umyć ręce...

n3
22-07-2012, 03:10
hehe kiedys na forum umiescilem ten obrazek i zrobie to jeszcze raz... skoro mowicie ze nie ma sie czego bac ;] nie proponuje przeniesc włochów do oczu..
patrz ---> załącznik ;)

Atrax_Rabbit
22-07-2012, 07:43
wow przerazajace.....

nokeg
22-07-2012, 09:20
no niezłe :-), to jak zacznie wyczesywać włoski to zamknąć oczy, nie oddychać i najlepiej nie panikować :-)

Atrax_Rabbit
22-07-2012, 11:55
nokeg napisał(a):
no niezłe :-), to jak zacznie wyczesywać włoski to zamknąć
oczy, nie oddychać i najlepiej nie panikować :-)
najlepiej samobujswo popelnic :):) zeby nam sie nic nie stalo
( pozatym)

Sojkas
23-07-2012, 06:08
Masz jakies potwierdzenie? Szczegolnie z tym rakiem? Wloski pajaka w porownaniu do nitek azbestu sa gigantyczne, azbest jest tak maly, ze uszkadza pojedyncze pecherzyki, troche na podobienstwo dymu papierosowego, stad rak. Przy wloskach mysle, ze bardziej prawdopodone jest rozwiniecie sie jakiegos rodzaju astmy.

Robson
28-07-2012, 12:09
a jak zobaczycz ze pajak akurat w tym momencie wyczesuje wloski??

Jaca
02-08-2012, 03:04
no nie ukrywam, że powyższy tekst był pewnego rodzaju prowokacją, chciałem po prostu dać porządny kontrargument przeciw tym wszystkim pozytywnym odpowiedziom na temat hodowli ptaszników. Brakowało mi tu jeszcze stwierdzenia typu "wyczesywane przez ptasznika włoski mają zbawienne oddziaływanie na skórę" ;-)
Po prostu dla zrównoważenia przegięć w jedną stronę, przegiołem w drugą i tyle.
Przy okazji chciałem wywołać dyskusję na ten temat z nadzieją, ze dowiem się czegoś obiektywnego.
Dzięki Sojkas :-)

42d3e78f26a4b20d412==